Menu

Vyhledat lety do Lodže

Lodž

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: polština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Polský zlotý (PLN)

 • Lodžský Chodník slávy

  Nachází se na ulici Piotrkowska a jeho tvůrce, polský herec a režisér Jan Machulski, se při jeho tvorbě inspiroval slavnějším protějškem z Hollywoodu. Chodník slávy je plný hvězdných jmen osobností polského filmu a divadla.

 • Celodenní jízdenka

  Pokud máte v plánu zůstat v Lodži celý den a využívat přitom služeb veřejné dopravy, celodenní jízdné se vám rozhodně vyplatí. Je levné a platí na celém území města.

 • Light Move festival

  Festival světla v Lodži je jedním z nejvýjimečnějších festivalů svého druhu v Polsku. Během konáni akce se budovy v ulici Piotrkowska rozzáří barevnou hrou světel a obrazů (to vše za doprovodu působivé hudby).

Co zajímavého je k vidění v Lodži?

Toto město kontrastů leží v samotném centru Polska. Vedle sebe zde můžete najít nádherné městské domky i rozpadlé zříceniny. Lodž je ale také městem nástěnných maleb, které často pokrývají obrovské části nebo přímo celé zdi budov. Jsou impozantní a opravdu vás ohromí. Při procházkách centrem města si tohle typické pouliční umění nenechte ujít – i když jsme přesvědčeni, že i bez pečlivého pozorování na něj natrefíte.

Jednou z nejznámějších zastávek na mapě zábavy a kulinářských specialit města Lodž je ulice Piotrkowska (zejména její pěší část). Nenechte se zmást tvrzením, že toto místo je přeceňováno. Není a určitě stojí za to tu (nebo v okolí) strávit hodinku nebo dvě. Můžete zde spatřit sochu známého polského televizního médi jménem „Uszatek“, ale také památníky známých občanů Lodže – pocházel odtud básník Julian Tuwim nebo herec a spisovatel Stefan Jaracz.

Pietryna, jak ulici říkají místní, ale skrývá také jedno celkem speciální místo: OFF Piotrkowska (138/140 Piotrkowska). Toto místo jeho tvůrci označili jako centrum kreativního průmyslu – najdete zde módní workshopy, návrháře nábytku, hudební kluby a spoustu skvělých restaurací. Máte hlad? Bezva! Pak určitě zajděte do podniku Spoldzielnia nebo restaurace Drukarnia – Sklad Wina i Chleba. Pokud patříte k milovníkům útulných míst, navštivte kavárnu a pub Spaleni Sloncem, kde zrelaxujete po náročném dni v práci nebo dni stráveném prohlídkou památek.

Dostali jste chuť na delikátní čokoládový koláč? Vstupte do pekárny Wasiakowie (ulice Traugutta 2) a vyzkoušejte téměř legendární „Royal“. Z podniků na předměstí doporučujeme zajít do Caffe przy Ulicy. Najdete jej na dvou místech – ve čtvrti Baluty na ulici Lagiewnicka 120 a ve čtvrti Retkinia na ulici Napierskiego 1. Kromě jiného zde dostanete skvělou snídaní za velmi rozumnou cenu.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Lodže?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Lodže se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Lodže, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Lodže?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Lodže zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Lodži

Oblíbené aerolinie na trase z do Lodže

Letový rozvrh: Lodž

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Lodži

Najít ubytování v Lodži