Menu

Vyhledat lety z Říma do Palerma

Ukazát filtry

Palermo

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: italština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Euro (EUR)

 • Drink z Palermo

  Večer obyvatelé hlavního města Sicílie pijí převážně Zibibbo, tedy sladké víno. Sklenička tohoto nápoje v baru stojí kolem jednoho eura. Určitě ho vyzkoušejte!

 • Pravá Sicílie

  Pokud hledáte podstatu sicilského života, vydejte se na městský trh např. Capo, Vuucciria nebo Ballaro. Koupíte tam čerstvé ovoce, zeleninu, víno a také chutné místní delikatesy.

 • Na večírek

  Palermo se může pochlubit uměleckou čtvrtí Kalsa, na jejíchž náměstích se během víkendových večerů baví pod širým nebem mladí lidé. Rozhodně tam zajděte.

Co si nesmíte nechat ujít v Palermu?

Největší město na Sicílii vzbuzuje nejrůznější emoce – od nadšení z atmosféry města až po zklamání z toho, že zde chybí typicky turistické atrakce. Určitě se zde zalíbí těm, kteří hledají krásné počasí, výtečnou kuchyni a autenticitu. 

Palermo je neupravené, zacpané auty a špinavé, přesto je jedním z nejčastěji navštěvovaných míst v Itálii. Ptáte se proč? Protože je skutečné a lze zde prožít typické dolce far niente. Kde se stojí za to vydat? Rozhodně na ulice via Roma a Corso Vittorio Emanuele a také do okolí přístavu, kde lze nejen obdivovat krásné výhledy, ale také si dát typické italské delikatesy u pouličních prodejců. Rozhodně navštivte mj. Cappella Palatina na Palazzo dei Normanni, tedy kapli v královském paláci z 11. století postavenou Normany s unikátními mozaikami ze 12. století. Byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. 

Určitě také navštivte městskou katedrálu, Cattedrale di Palermo, která je znalci architektury považována za návrhářskou noční můru. Po desetiletí byla mnohokrát přestavována a rekonstruována, kvůli čemu je těžké zjistit, jaký architektonický styl představuje. Stojí za to vyjít na terasu na střeše a obdivovat panoráma města. Zajímavým, i když poněkud kontroverzím místem, jsou také katakomby Convento dei Cappucini. Nesmíte také opomenout Piazza Bellini, tedy náměstí, na kterém stojí výjimečné kostely San Cataldo  a La Martorana. 

Palermo je cílem mnoha kulinářských výprav, protože je proslulé nezvykle chutným a cenově dostupným jídlem, které se často prodává přímo na ulicích. Nejlepší stánky najdete každý večer na uličce Discesa Maccheronai nedaleko Piazza San Domenico. Stojí za to zde vyzkoušet arancini, tedy opékané rýžové kuličky plněné mj. sýrem, masem nebo špenátem, panino panelle e crocchè, tedy housku se sezamem se smaženými karbanátky z brambor a cizrny a také grilované dary moře např. vongole, ústřice, chobotnice, krevety nebo kalmary. Na Sicílii také musíte vyzkoušet caponaty, tedy zeleninové jídlo z vařených lilků a specialitu z Palerma – pane ca’ meusa, tedy smaženou telecí slezinu v housce.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek z Říma do Palerma?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek z Říma do Palerma se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky z Říma do Palerma, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky z Říma do Palerma?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů z Říma do Palerma zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích

Řím Palermo

Oblíbené aerolinky na trase Řím - Palermo

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Palermu

Najít ubytování v Palermu