Menu

Vyhledat lety do Alicante

Ukazát filtry

Alicante

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: španělština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Euro (EUR)

 • Barrio Santa Cruz

  Na romantickou procházku se vydejte večer do čtvrti Santa Cruz, která je protkána úzkými uličkami a schodišti jako labyrint. Nejezdí zde auta, je tu ticho a příjemně.

 • Naskočte do tramvaje

  Nejlevnějším a nejjednodušším způsobem dopravy po městě a okolních obcích je tramvaj. V Alicante se zastávky nacházejí v podzemí, proto může připomínat metro.

 • Proleťte se nad městem

  Chybí vám dávka adrenalinu? Rozhodně si prohlédněte Alicante z jiné perspektivy – Do You Wanna organizuje paraglidingové lety. Nováčci létají s instruktorem.

Levné letenky do Alicante

Zarezervujte si letenky do Alicante a vydejte se naproti odpočinku a zážitkům na španělském pobřeží. Letiště Alicante-Elche obsluhuje Valencijský a Murcijský region, kde najdete vyhlášené letovisko Benidorm, historickou Murcii a právě Alicante - městečko, které si zamilují jak plážoví povaleči tak i ti, kteří rádi objevují starobylé památky. V Alicante na vás čeká centrum pulsující do ranních hodin, skvělé restaurace, bary a kluby. Okolí města proslulo svými nádhernými plážemi chráněným vysokými útesy, bujnou vegetací a jedinečnými přírodními krásami. Pokud si tu chcete užít tu pravou letní atmosféru, vydejte se sem v období od června do září. Jestli naopak chcete poznat Alicante a jeho okolí bez dovolenkářů, zvolte jaro nebo podzim.

Cesta z letiště v Alicante do města

Z letiště Alicante-Elche se dostanete do centra tohoto turisticky oblíbeného města rychle, jednoduše a levně, a to:

Autobusem: Autobus C6 odjíždí z letiště každých 20 minut, mezi půlnocí a 5:00 pak každou hodinu. V centru vám zastaví na nádraží RENFE a zastávkách Luceros a Mercado. Pokud míříte do Elche, pojedete autobusem 1A, který odjíždí každou hodinu od 7:10 do 22:10. Lístek můžete koupit přímo u řidiče.

Vlakem: Vlak odjíždí z letiště každou hodinu. Dojedete s ním na stanice Luceros a Mercado. Vlak potom pokračuje do dalších lokalit na pobřeží.

Z letiště v Alicante do jiných letovisk

Z letiště Alicante-Elche se pohodlně dostanete do dalších letovisk v okolí, a to aniž byste si museli pronajímat auto. Autobusem dojedete do Arenales del Sol, Bernidormu, Calpe, Murcie a dalších.

Kdy nejlépe pořídit letenky do Alicante?

Není žádným tajemstvím, že letecké společnosti mění ceny letenek doslova každých pár minut. Za momentální cenou letenek do Alicante se tedy skrývá mnoho faktorů, mezi kterými hraje největší roli oblíbenost trasy v daném termínu. Lety na oblíbených trasách, jako jsou právě lety z evropských hlavních měst do Alicante, jsou pro letecké společnosti lukrativní, a tedy není tak lehké vždy dostat tu nejlepší cenu. Nejlepší cenu letenek do Alicante (a také do jiných destinací) dostanete mimo sezónu a na data, které se nepokrývají s žádným svátkem nebo významnou událostí v místě vašeho plánovaného pobytu. Pokud chcete letět do Alicante v období letních prázdnin, během květnových svátků, na zářijový nebo říjnový prodloužený víkend nebo na Velikonoce (tak jako spousty dalších výletníků), zaplatíte za letenku výrazně více než v jiných měsících. Nevyplatilo by se vám se sem vydat třeba až na samém konci turistické sezóny nebo počkat s výletem na jaro nebo podzim? Španělsko mívá slunečné počasí objednané na velkou část roku, takže pokud se sem nevypravíte v zimních měsících, máte velkou šanci, že se ohřejete a nezmoknete. Lepší ceny také obvykle dostanete na lety v úterý, středu, čtvrtek a sobotu. Nejdražší jsou letenky na pondělí ráno a pátek odpoledne a večer a v neděli.

Ceny letenek se neustále mění a je velice pravděpodobné, že právě vy narazíte na levné letenky do Alicante. Abyste měli informace o letech do Alicante, akčních nabídkách a cenách letenek do všech možných zajímavých destinací, zaregistrujte se k odebírání našeho newsletteru. Při registraci můžete nastavit maximální cenu, jakou jste ochotni za let do vaší vysněné destinace zaplatit a my vám dáme vědět hned, jak se letenky odpovídající vašim požadavkům objeví. Server eSky je vaším nejlepším přítelem při hledání letenek - nezapomeňte ale na to, že levné letenky do Alicante chce ulovit spousta cestovatelů. Pokud tedy dostanete informaci o akčních letenkách do Alicante, jejich koupi rozhodně neodkládejte.

Levné lety do Alicante

Letenky do Alicante můžete dostat za slušnou cenu především u nízkonákladovky Ryanair. Zajímavostí je, že z České republiky do Alicante se létá přímo pouze z Pardubic. A to klidně za méně než 3000 Kč v sezóně! Nevěříte? Sledujte trpělivě (a především pravidelně) ceny letenek na sezónní i posezónní lety a přesvědčte se sami. Nezapomeňte však, že někdy se vyplatí letět z jiného letiště než toho, které máte nejblíž.

Tip: Jsou ceny letenek z Prahy do Alicante vyšší, než jste doufali? Zkuste letět z Polska nebo Německa, odkud také létá výše jmenovaná nízkonákladovka, a udělejte si dva výlety v jednom. V případě hledání levných letenek, a to nejen do Alicante se vždy podívejte také na nabídku z letišť u našich sousedů. Někdy se vyplatí pořídit i tzv. letenku multi-city - např. tam z Prahy, zpátky do Krakova. Pokud hledáte levné letenky do Alicante, klikněte na záložku „akční letenky“ na www.esky.cz. Právě zde najdete letenky za ty nejlepší ceny. Destinace a ceny se mění každý den, ale Španělsko se tu objevuje docela často. Za opravdu nízkou cenu je obvykle nabízeno jen pár prvních letenek, a proto doporučujeme si s nákupem pospíšit. Mezi akčními letenkami nejčastěji najdete právě ty první, tzn. lety až za několik měsíců, nebo naopak „last minute“ - letíte třeba už za týden. U levných letenek platí jednoduché pravidlo: čím flexibilnější jste, tím levněji pořídíte.

Společnosti létající do Alicante

Z Pardubic do Alicante létá bez mezipřistání Ryanair. Průměrná cena jednosměrné letenky je 1700 Kč v letních měsících. Let z Pardubic do Alicante trvá 2 hodiny a 55 minut. Do i z Alicante lze letět v pondělí a ve čtvrtek.

Pokud to nemáte daleko do Krakova či Vratislavi, zjistěte si, za kolik nabízejí letenky do Alicante společnost Ryanair odtud. Pro příklad: zatímco zpáteční letenka z Pardubic do Alicante na týden v září stála 3060 Kč, z Polska v tom samém termínu byla k mání za 2100 Kč. Pokud jste ze severní Moravy, Krakov je pravděpodobně pro vás nejvýhodnější (zvláště, pokud výlet spojíte s poznáváním tohoto krásného města).

Levné letenky do Alicante dostanete také z mnoha německých měst. Berlín se může zdát trochu z ruky, ale pokud spojíte např. pobyt v Berlíně (mimochodem, už jste byli v Tropical Island?) s výletem do Alicante, máte recept na zajímavou dovolenou pro malé i velké cestovatele. Hledejte, zkoušejte, kombinujte!

Pokud nechcete letět pouze s příručním zavazadlem, určitě si nezapomeňte zkontrolovat, zda v ceně vaší letenky je i odbavené zavazadlo. Většina společností, včetně ČSA, nabízí tarify „basic“, které jsou sice levné, ale poletíte bez odbaveného zavazadla. O něco dražší je pak tarif „economy“, jehož součástí je i odbavení jednoho kufru nebo většího batohu. Kromě toho bývá v ceně i občerstvení na palubě. V případě nejlevnějších tarifů nebo letenek od nízkonákladových společností si i za kávu nebo vodu během letu budete muset připlatit. Ryanair v současnosti povoluje pouze malé příruční zavazadlo na palubě - pokud chcete letět s druhým (např. malým kufrem), musíte za něj zaplatit. Za zavazadlo se vyplatí zaplatit při nákupu letenky. Pozdější rezervace nebo platby na letišti bývají dražší i o několik stovek korun.

Let do Alicante: buďte připraveni!

Nelétáte často, nebo letíte dokonce poprvé? Žádný strach! Pokud už máte své letenky do Alicante, stačí se připravit na samotný let. Nejdůležitější je být na letišti včas. Pokud letíte z destinace mimo Evropskou unii nebo z letiště, které je obrovské, vyhraďte si na příjezd, odbavení, bezpečnostní kontrolu (ale také kávu před letem) celé 3 hodiny. Budete tak mít jistotu, že se nezdržíte ve frontě a v případě komplikací nepřijdete o drahocenný čas.

Zadruhé, zabalte si všechno cenné a potřebné do příručního zavazadla. Tedy: vaší letenku, pas nebo občanský průkaz, peníze, elektroniku a nezbytné léky. Do letadla si můžete vzít i jídlo. Nesmíte však mít u sebe tekutiny v nádobách s objemem vyšším než 100 ml. Maximum je 10 lahviček. Zároveň všechny musí být zabaleny v průhledné zapínací taštičce. Bezpečností kontrolou neprojdete s ostrými předměty, zbraněmi, tekutinami (více než 100 ml), nože, nůžky či holící strojky.

A jste připraveni na let do Alicante! Přejeme vám šťastnou cestu a pohodový let!

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Alicante?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Alicante se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Alicante, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Alicante?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Alicante zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Alicante

Oblíbené aerolinie na trase z do Alicante

Zarezervujte si letenky do Alicante a vydejte se naproti odpočinku a zážitkům na španělském pobřeží. Letiště Alicante-Elche obsluhuje Valencijský a Murcijský region, kde najdete vyhlášené letovisko Benidorm, historickou Murcii a právě Alicante - městečko, které si zamilují jak plážoví povaleči tak i ti, kteří rádi objevují starobylé památky. V Alicante na vás čeká centrum pulsující do ranních hodin, skvělé restaurace, bary a kluby. Okolí města proslulo svými nádhernými plážemi chráněným vysokými útesy, bujnou vegetací a jedinečnými přírodními krásami. Pokud si tu chcete užít tu pravou letní atmosféru, vydejte se sem v období od června do září. Jestli naopak chcete poznat Alicante a jeho okolí bez dovolenkářů, zvolte jaro nebo podzim. Vždy ale s levnými letenkami do Alicante od eSky.cz!

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Alicante

Najít ubytování v Alicante