Menu

Vyhledat lety do Alicante

Alicante

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: španělština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Euro (EUR)

 • Barrio Santa Cruz

  Na romantickou procházku se vydejte večer do čtvrti Santa Cruz, která je protkána úzkými uličkami a schodišti jako labyrint. Nejezdí zde auta, je tu ticho a příjemně.

 • Naskočte do tramvaje

  Nejlevnějším a nejjednodušším způsobem dopravy po městě a okolních obcích je tramvaj. V Alicante se zastávky nacházejí v podzemí, proto může připomínat metro.

 • Proleťte se nad městem

  Chybí vám dávka adrenalinu? Rozhodně si prohlédněte Alicante z jiné perspektivy – Do You Wanna organizuje paraglidingové lety. Nováčci létají s instruktorem.

Co si nesmíte nechat ujít v Alicante?

Přístavní město na jihovýchodě Španělska, jehož název v arabštině znamená „zdroj světla“. Alicante bylo mnohokrát dobýváno evropskými i arabskými panovníky, což se odrazilo na dnešním vzhledu města. 

Prohlídku města můžete zahájit návštěvou hradu Santa Bárbara, jehož počátky sahají až do 9. století. Lze zde vyjít pěšky nebo vyjet výtahem. Z vrcholu se rozprostírá krásný pohled na celé Alicante a okolní obce.

V historické části města navštivte barokní radnici z roku 1760. Jedná se o monumentální stavbu s hodinovou věží a mohutnými zelenými vraty. Uvnitř si můžete prohlédnout barokní komnaty. Odtud je to jen kousek na oblíbenou promenádu Explanda de Espana s charakteristickou mozaikou ve tvaru vln, která nahradila klasické chodníkové dlaždice. Zajímavou architektonickou památkou je katedrála San Nicolás de Bari, v 17. století byla původní mešita přestavěna na křesťanský kostel. 

Pro fanoušky plachtění vzniklo ve městě Museo Volvo Ocean Race – za zvuku šumění vln si prohlédnete miniatury plachetnic, projedete se simulátorem a seznámíte se s dějinami regat. Místo je skvěle přizpůsobeno k návštěvám s dětmi. 

Největší a nejširší pláží na Costa Blanca je Playa de Guardamar. Prakticky po celé délce písčité pláže je vstup do moře mírný a lze bezpečně odejít daleko od břehu. 

Odpoledne rozhodně zajděte na Rambla de Mendez Nunez, hlavní ulici s restauracemi, hospůdkami a obchody. Stoly jsou rozestavěny pod velkými stromy, které dodávají místu nezapomenutelnou atmosféru. Na zákusek si zajděte do Heladeria Borgonesse, kde si můžete dát tu nejlepší zmrzlinu v celém Alicante. Velmi chutné a levné tapas podávají u Lizarran. 

Pokud hledáte autentickou baskickou kuchyni, nesmíte minout Restaurante Katagorii. Můžete si tady dát pinchos, baskickou specialitu, tedy malé chlebíčky s originální přílohou. Podle tradice jsou chlebíčky vystaveny na pultu, stačí přijít a vybrat si to, na co máte zrovna chuť.

Užitečné informace o letištích v Alicante

Oblíbené aerolinie na trase z do Alicante

Zarezervujte si letenky do Alicante a vydejte se naproti odpočinku a zážitkům na španělském pobřeží. Letiště Alicante-Elche obsluhuje Valencijský a Murcijský region, kde najdete vyhlášené letovisko Benidorm, historickou Murcii a právě Alicante - městečko, které si zamilují jak plážoví povaleči tak i ti, kteří rádi objevují starobylé památky. V Alicante na vás čeká centrum pulsující do ranních hodin, skvělé restaurace, bary a kluby. Okolí města proslulo svými nádhernými plážemi chráněným vysokými útesy, bujnou vegetací a jedinečnými přírodními krásami. Pokud si tu chcete užít tu pravou letní atmosféru, vydejte se sem v období od června do září. Jestli naopak chcete poznat Alicante a jeho okolí bez dovolenkářů, zvolte jaro nebo podzim. Vždy ale s levnými letenkami do Alicante od eSky.cz!

Letový rozvrh: Alicante

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Alicante

Najít ubytování v Alicante