Menu

Vyhledat lety do Valencie

Ukazát filtry

Valencie

Využijte akčních letenek do Valencie

Levné letenky do Valencie od eSky jsou skvělou příležitostí k poznání nádherného východního pobřeží Španělska! Pokud byste chtěli letos odpočívat na Costa de Azahar, neboli Pobřeží citrusových květů, neváhejte a zamluvte si letenky z Prahy do Valencie a vezměte své blízké do slunečného Španělska! Za hodinku jízdy z letiště ve Valencii se dostanete do příjemných letovisek se širokými plážemi a tou pravou letní atmosférou. Nebo zůstanete ve Valencii a vychotnáte si její městský vibe? Vyberte si z mnoha termínů levných letů do Valencie a naplánujte si nezapomenutelnou dovolenou nebo city break v divokém a temperamentním Španělsku.

Letiště ve Valencii

Letište ve Valencii se skládá ze dvou terminálů. Oba se nacházejí ve stejném komplexu. Pokud letíte z schengenské zóny, váš let bude směřovat na terminál č. 1. K letišti patří ještě regionální terminál pro vnitrostátní lety.

Jak se dostat z letiště ve Valencii do centra

Doprava z letiště ve Valencii do centra města není komplikovaná. Nejsnadnějším a nejrychlejším způsobem je pravděpodobně metro. Linky č. 3 a č. 5 vás dovezou na stanici Xàtiva v samém centru města. Pokud pokračujete z Valencie do jiných koutů země, můžete vystoupit na stanici metra Estació del Nord (Nádraží sever) nebo Joaquín Sorolla (hlavní nádraží ve Valencii). Metro má stanici také v přístavu. Z letiště vlaky metra odjíždějí každých 5-10 minut, a to až téměř do půlnoci. Stanici najdete v přízemí regionálního terminálu (Regional Terminal).

Jízdenky zakoupíte v automatech na stanici. Podle délky vašeho pobytu ve Valencii si můžete vybrat mezi lístkem na jízd (€ 7.20) nebo turistickou jízdenkou (€ 15.00 na  hodin, € 20.00 na 48 hodin, € 25.00 na 72 hodin).

Rychle a levně dojedete z letiště Valencie do centra také autobusem, tzv. metrobusem. Ty odjíždějí ze zastávky před odletovou halou každých 20 minut a zastavují na Av. Del Cid, Carrer Bailén a Carrer Àngel Guimerà. Poslední dvě zastávky se nacházejí v centru města. Lístek stojí € 2.50 a zakoupíte ho u řidiče. Cesta trvá 25 minut. Pozor! Autobusy nejezdí po 22. hodině.

Do centra města vás může dopravit za slušnou cenu i taxi. Protože letiště není daleko od centra, cesta by neměla trvat déle než 20 minut. Podle oficiálních stránek letiště se ceny pohybují mezi € 18.00 – 20.00. V noci (od 21:00 do 05:00) jsou ceny z důvodu nočního příplatku vyšší. Na letiště zajíždí i Uber, který je tradičně o něco levnější.

Na letišti jsou kanceláře většiny mezinárodních autopůjčoven jako Avis, Budget, Enterprise, Europcar, Goldcar, Hertz a Sixt. Především v sezóně si nezapomeňte zarezervovat auto s dostatečným předstihem.

Z letište ve Valencii můžete letět do jiných španělských měst. Pokud chcete poznat tuto krásnou zemi opravdu důkladně, z Valencie jsou k mání letenky např. do Bilbaa, Las Palmas, na Mallorcu, do Sevilly nebo na Ibizu.

Jak na nejlevnější letenky do Valencie

Při hledání levných letenek do Valencie jste si jistě všimli, že aerolinky mění jejich ceny doslova každou chvilku. Za momentální cenou letenek do Valencie se skrývá velké množství faktorů: od času odletu a příletu do destinace přes obsazenost konkrétního letu až po oblíbenost trasy v dané sezóně. Lety na atraktivních trasách, jako je právě let z Prahy do Valencie, jsou pro letecké společnosti lukrativní, a tedy nepatří ani mezi nejlevnější. Nejlepší ceny letenek do Valencie (ale i do jiných destinací) dostanete mimo turistickou sezónu a v termínech nepokrývajících se se svátky nebo festivaly a jinými událostmi v daném místě. Pokud chcete letět do Valencie v létě (především během letních prázdnin), během státních svátků nebo Velikonoc (tak jako většina dalších cestovatelů), zaplatíte za letenku o něco více než v jiných měsících. Nevyplatilo by se vám se sem vydat třeba až na samém konci léta nebo počkat na jaro či podzim? Lepší ceny letenek najdete na dny uprostřed týdne nebo v sobotu. Letenky na pátek či pondělí bývají výrazně dražší.

Ceny letenek se neustále mění a při troše trpělivosti narazíte i vy na levné letenky do Valencie. Abyste měli aktuální informace o letech do Valencie (a nejen tam), zaregistrujte se k odebírání našeho newsletteru. Při registraci si nastavíte maximální cenu, jakou můžete za let do vysněné destinace zaplatit a my vám pošleme upozornění hned, jak se letenky odpovídající vašim požadavkům objeví. Pokud tedy dostanete informaci o akčních letenkách do Valencie, jejich koupi rozhodně neodkládejte.

Využijte také náš vyhledávač Let + Hotel, ve kterém během pár kliknutí najdete balíčky letenek i s ubytováním ve všech cenových kategoriích. Na výletu tak můžete ušetřit až 30 % z ceny, kterou byste zaplatili při rezervaci letu a hotelu zvlášť.

Levné letenky do Valencie

Letenky z Prahy do Valencie pořídíte u ČSA a Smartwings. V závislosti na termínu a na tom, jak dlouho předem letenky kupujete, můžete počítat s cenou od 3000 do 7000 Kč. Sledujte trpělivě a pravidelně ceny letenek na posezónní lety a přesvědčte se sami, že do Valencie se dá letět za slušné peníze. Nezapomeňte, že někdy se vyplatí letět z jiného letiště než toho, které máte nejblíž.

Tip: Jsou ceny letenek z Prahy do Valencie vyšší, než jste mysleli? Zkuste letět z některého z letišť u našich sousedů.

V případě hledání levných letenek, ať už do Valencie nebo jinam, se vždy podívejte také na nabídku z letišť u našich sousedů. Někdy se vyplatí pořídit i tzv. letenku multi-city - např. tam z Vídně, zpátky do Prahy. Pokud hledáte levné letenky do Valencie, klikněte na záložku „Akční letenky“ na eSky.cz. Právě zde najdete letenky za ty nejlepší ceny. Zkuste také náš vyhledávač Let + Hotel, ve kterém objevíte balíčky ubytování a letenek za ceny nižší až o 30 % v porovnání s rezervacemi prováděnými zvlášť. Destinace a ceny se mění každý den, ale Valencie se mezi akčními letenkami objevuje poměrně často.

Letecké společnosti létající do Valencie

Z Prahy do Valencie létají bez mezipřistání Smartwings and ČSA. Obvykle zaplatíte asi Let z Prahy do Valencie trvá 2 hodiny a 45 minut. A jaká je tedy situace u našich sousedů?

Pokud to nemáte daleko do Vídně, zjistěte si, za kolik nabízí letenky do Valencie nízkonákladová společnost Wizz Air odtud. Pro příklad: zatímco letenka z Prahy do Valencie stála v září 4980 Kč, z Vídně v tom samém termínu byla k mání za 2100 Kč. Pokud jste z Moravy, Vídeň je pravděpodobně pro vás nejvýhodnějším místem odletu.

Spojte výlet do Valencie s poznáváním Berlína! Lety z Berlína do Valencie nabízí Ryanair, jehož ceny se po sezóně pohybují i kolem 1000 korun za zpáteční letenku. Zkuste si najít tu vaši výhodnou!

Připravte se na cestu do Valencie

Letenka vždy vyjde levněji, pokud letíte pouzte s příručním zavazadlem. Dnes všechny letecké společnosti (včetně těch tradičních) nabízejí lety basic s možností cesty pouze s příručním zavazadlem - a tedy za nižší cenu. Nízkonákladovky jako je Ryanair a Wizz Air ale šly ještě dál a za opravdu nejnižší cenu dovolí letět jenom těm, kteří letí se zavazadlem velikosti kufříku na notebook. I za kufr, který se vejde do přihrádek nad sedadly, je tak třeba zaplatit, a to obvykle částku kolem 10 €.

Nezapomeňte, že v příručním zavazadle (ať už placeném zvlášť nebo zahrnutém v ceně) můžete převážet jen omezené množství kosmetiky. Dovolená jsou balení o max. objemu 100 ml. Maximální počet takových balení je deset, přičemž se musí vejít do uzavíratelného plastového sáčku. Dejte si pozor také na špičaté či ostré předměty, které vám také kontrola na letišti nemusí povolit vnést do letadla. Přejeme vám šťastný let do Valencie!

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Valencie?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Valencie se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Valencie, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Valencie?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Valencie zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích ve Valencii

Oblíbené aerolinie na trase z do Valencie

Levné letenky do Valencie jsou skvělou výmluvou k zařízení si několika dnů volna a výletu za sluníčkem! Chcete letos odpočívat na kouzelném Costa de Azahar, neboli Pobřeží citrusových květů? Zamluvte si letenky do Valencie a vezměte rodinu nebo partu přátel do slunečného Španělska! Nebo máte spíš chuť na krátký a stylový city break ve městě plném starobylé i současné architektury? Ať je to jakkoli, letenky do Valencie jsou nyní dostupné za super ceny. Za hodinku jízdy z letiště ve Valencii se dostanete do příjemných letovisek se širokými plážemi a tou pravou letní atmosférou. A to zní jako plán! Vyberte si z mnoha termínů levných letenek do Valencie a naplánujte si nezapomenutelnou dovolenou v divokém a temperamentním Španělsku.  

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely ve Valencii

Najít ubytování ve Valencii