Menu

Letenky Madrid - Vyhledat lety do Madridu

Ukazát filtry

Madrid

Letenky do Madridu - Jak se dostat z letiště v Madridu do centra města

Letiště Madrid Barajas je vzdáleno 12 km na severovýchod od města. Patří mezi největší a nejvytíženější letiště v Evropě. Létají sem desítky aerolinek z celé Evropy a letiště má také výborné spojení s většinou zemí Jižní Ameriky. Čtěte dál a dozvíte se, jak dojet z letiště Madrid Barajas Airport do centra města a také jak na levné letenky do Madridu.

Z letiště Barajas do centra Madridu

Metro: Rychle a levně dojedete do centra Madridu metrem. Stanice se nachází pod Terminály T2 a T4. Za pouhých 12 minut tak dojedete do centra města (stanice Nuevos Ministerios. Jízdenka s letištním příplatkem stojí 5 euro, klasická pak 3 eura. Zvažte koupi karty Madrid Tourist Travel Pass, se kterým ušetříte na každé jízdě. Můžete si také koupit lístek na 10 jízd, který platí v metru a v autobusech. Každá jízda tak vyjde levněji. Metro jezdí od 06:00 do 02:00.

Autobus: Z letiště Brajas dojedete do centra Madridu také autobusem. Airport Express Vás doveze na Plaza Colón, Atocha nebo Plaza de Cibeles. Autobus odjíždí každých 15 minut, v noci pak každých 35 minut. Jízdenka stojí 5 euro. S lístkem na 10 jízd ušetříte. Cesta trvá cca 40 minut.

Minibus Aerocity: Pokud chcete dojet rychle a s veškerým pohodlím, můžete si vybrat cestu sedmimístným minibusem, který Vás doveze kamkoliv ve městě. Pokud si ho zamluvíte předem, zaplatíte 35 euro za 4 osoby.

Taxi a Uber: Před terminály stojí oficiální vozy taxi, které mají danou cenu pro každou destinaci. Abyste věděli, kolik zaplatíte, vyplatí se zeptat předem - ceny do centrální části Madridu se pohybují mezi 25 a 40 eury. Uber do centra stojí kolem 50 euro, takže je snad nejdražším způsobem cesty z letiště. Taxi si můžete objednat i online přes stránky letiště.

Kdy koupit nejlevnější letenky do Madridu

Není žádným tajemstvím, že letecké společnosti mění ceny letenek doslova každých pár minut. Za momentální cenou letenek do Madridu se skrývá mnoho faktorů, mezi kterými hraje největší roli oblíbenost trasy v daném termínu. Lety na oblíbených trasách, jako jsou právě lety z Prahy do Madridu, jsou pro letecké společnosti lukrativní, a tedy není tak lehké vždy dostat tu nejlepší cenu. Nejlepší cenu letenek do Madridu (a také do jiných destinací) dostanete mimo sezónu a na termíny, které se nepokrývají s žádným svátkem. Pokud plánujete letět do Španělska v období letních prázdnin, během květnových svátků, na zářijový nebo říjnový prodloužený víkend nebo na Velikonoce (tak jako tisíce dalších výletníků), zaplatíte za letenku výrazně více než v jiných měsících. Nevyplatilo by se Vám se sem vydat třeba až na samém konci sezóny nebo počkat s výletem na jaro nebo podzim? Počasí tu bývá teplejší a slunečnější než u nás v každém ročním období. Kromě toho se vyhnete davům turistů a ceny ubytování budou o něco příjemnější.

Ceny letenek se neustále mění a je velice pravděpodobné, že právě Vy narazíte na levné letenky do Madridu. Abyste měli informace o letech do Madridu, akčních nabídkách a cenách letenek do všech destinací, zaregistrujte se k odebírání našeho newsletteru. Při registraci můžete nastavit maximální cenu, jakou jste ochotni za let do Vaší vysněné destinace zaplatit a my Vám dáme vědět hned, jak se letenky odpovídající Vašim požadavkům objeví. Server eSky je Vaším nejlepším přítelem při hledání letenek - nezapomeňte ale na to, že levné letenky do Madridu chce ulovit spousta cestovatelů. Pokud tedy dostanete informaci o akčních letenkách do Madridu, jejich koupi rozhodně neodkládejte.

Levné letenky do Madridu

Letenky do Madridu můžete dostat za slušnou cenu především s low-costovými aerolinkami. Z Prahy, a také z německých a polských letišť, se do Madridu dostanete klidně za cenu kolem 700 korun za jednosměrný let. Nevěříte? Sledujte trpělivě (a především pravidelně) ceny letenek na posezónní lety a přesvědčte se sami. Nezapomeňte, že někdy se vyplatí letět z jiného letiště než toho, které máte nejblíž.

Tip: Jsou ceny letenek z Prahy do Madridu vyšší, než jste doufali? Zkuste letět z Vídně, Krakova nebo Vratislavi, odkud také létají nízkonákladovky. Nebo zkuste jiné španělské letiště - Barcelonu nebo Valencii.

V případě hledání levných letenek, a to nejen do Madridu, se vždy podívejte také na nabídku z letišť u našich sousedů. Někdy se vyplatí pořídit i tzv. letenku multi-city - např. tam z Prahy, zpátky do Krakova. Pokud hledáte levné letenky do Madridu, klikněte na záložku „akční letenky“ na www.esky.cz. Právě zde najdete letenky za ty nejlepší ceny. Destinace a ceny se mění každý den, ale Španělsko se tu objevuje docela často. Za opravdu nízkou cenu je obvykle nabízeno jen pár prvních letenek, a proto doporučujeme si s nákupem pospíšit. Mezi akčními letenkami nejčastěji najdete právě ty první, tzn. lety až za několik měsíců, nebo naopak „last minute“ - letíte třeba už za týden. U levných letenek platí jednoduché pravidlo: čím flexibilnější jste, tím levněji pořídíte.

Letecké společnosti létající do Madridu

Z Prahy do Madridu létá bez mezipřistání Ryanair, ČSA, Iberia a Smart Wings. Obvykle zaplatíte asi 1500 korun za zpáteční let lehce po sezóně. Let z Prahy do Madridu trvá necelé tři hodiny.

Moraváci jistě ocení větší výběr (a nižší ceny) letů do Madridu z Vídně. Létá odtud Ryanair, Iberia, Austrian, Eurowings a od ledna 2019 také Wizz Air. Ceny jsou výrazně nižší než z Prahy.

Pokud to nemáte daleko do Krakova, zjistěte si, za kolik nabízejí letenky do Madridu společnost Ryanair odtud. Pro příklad: zatímco zpáteční letenka z Prahy do Madridu na zářijový víkend stála 3680 Kč, z Krakova v tom samém termínu byla k mání za 2562 Kč. Pokud jste ze severní Moravy, Krakov je pravděpodobně pro Vás nejvýhodnější (zvláště, pokud výlet spojíte s poznáváním tohoto krásného města).

Spojte výlet do Španělska s poznáváním perly jižního Polska - krásné Vratislavi! Lety z Vratislavi do Madridu nabízí taktéž levný Ryanair, jehož ceny se po sezóně pohybují i kolem 1300 korun za zpáteční letenku. Hledejte, zkoušejte, kombinujte!

Pokud nechcete letět pouze s příručním zavazadlem, určitě si nezapomeňte zkontrolovat, zda v ceně Vaší letenky je i odbavené zavazadlo. Většina společností, včetně ČSA, nabízí tarify „basic“, které jsou sice levné, ale poletíte bez odbaveného zavazadla. O něco dražší je pak tarif „economy“, jehož součástí je i odbavení jednoho kufru nebo většího batohu. Kromě toho bývá v ceně i občerstvení na palubě. V případě nejlevnějších tarifů nebo letenek od nízkonákladových společností si i za kávu nebo vodu během letu budete muset připlatit.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Madridu?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Madridu se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Madridu, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Madridu?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Madridu zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Madridu

Oblíbené aerolinie na trase z do Madridu

Letenky do Madridu na Letiště Adolfa Suaréze jsou na eSky.cz dostupné za skvělé ceny a to je dobrý důvod navštívit španělskou metropoli! Další důvody také nejsou zanedbatelné. Nádherné náměstí Plaza Mayor, Královský palác, nebo čtvrť Salamanca patří mezi „must see“ Madridu. neméně známá jsou také místní muzea a galerie. Největší návštěvnosti se těší El Museo Nacional Thyssen-Bornemisza, kde budete obdivovat dechberoucí díla Tiziana, Van Gogha, Renoira, Moneta nebo Picassa. Po uměleckém zážitku vám jistě vyhládne, a proto se necháte pozvat na něco z fantastické španělské kuchyně - co třeba paella, oblíbené tacos nebo Churros s čokoládou? Lákadel je tu až nad hlavu, proto nečekejte, zarezervujte si levné letenky do Madridu a poznejte toto okouzlující město!

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Madridu

Najít ubytování v Madridu