Menu

Letenky Barcelona - Vyhledat lety do Barcelony

Barcelona

Jak se dostat z letiště v Barceloně do centra města

Z letiště Barcelona-El Prat do centra Barcelony dojedete díky jeho krátké vzdálenosti a dobré dopravě velice jednoduše. Přestože letiště je poměrně velké, je i velice přehledné a vše je dobře zorganizované. Jízdenky na autobus a vlak nemusíte kupovat online předem, jako to bývá obvyklé v jiných evropských metropolích. Čtěte dál a dozvíte se, jak se z letiště v Barceloně dostanete do centra města a také jak na levné letenky do Barcelony.

Letiště Barcelona-El Prat je hlavním letištěm Barcelony, od které se nachází pouhých 12 kilometrů. Pokud si na letišti vypůjčíte auto, napojte se na silnici C-31 vedoucí do centra města. Pokud zrovna nepojedete ve špičce, cesta by Vám neměla trvat déle než 20-30 minut.

Z letiště Barcelona-El Prat do centra Barcelony se dostanete velmi jednoduše i městskou hromadnou dopravou. Pokud letíte na Terminál T1, musíte nejprve přejet bezplatným kyvadlovým autobusem k terminálu T2. Terminály jsou od sebe vzdáleny přibližně 4 km.

Autobusy z terminálu T1 odjíždějí k terminálu T2 každých 6 až 7 minut po celých 24 hodin denně, takže se nemusíte obávat nočních příletů/odletů. Do centra (například na Plaça de Catalunya nebo Plaça d'Espanya) dojedete poholdně autobusem Aerobús. Jednosměrná jízdenka stojí 5,90 euro.

Z terminálu T2 se do centra města jednoduše dojedete vlakem RENFE, který odjíždí každých 30 minut od 6:00 do 23:00. Můžete z něj vystoupit u stanic metra Clot, Passeig de Gràcia a Barcelona Sants, odkud se pohodlně dostanete k Vašemu ubytování nebo kamkoli v Barceloně míříte.

Od roku 2016 můžete dojet z letiště Barcelona-El Prat do centra i metrem. To má stanice u T1 i T2. Jednotná cena z letiště je 4,50 euro. V pracovní dny metro jezdní od 5:00 do 24:00, o víkendy pak 24 hodin denně. Velice pohodlné!

Na letišti své služby nabízí také několik taxislužeb a soukromých přepravců. Před zaplacením se ujistěte, kam Vás přesně zavezou. Taxi z letiště Barcelona El-Prat do centra města stojí přibližně 35 euro. Auta čekají na zákazníky před oběma terminály. V Barceloně funguje také služba Uber. Cesta z letiště do centra (Plaça de Catalunya) stojí přibližně stejně jako taxi.

Pokud z letiště v Barceloně míříte do jiných měst, podívejte se na stránky společnosti Rapid Bus. To spojuje letiště v Barceloně s městy jako Girona, Murcia nebo Lleida.

Kdy je nejlepší čas koupit letenku?

Není žádným tajemstvím, že letecké společnosti mění ceny letenek doslova každých pár minut. Za momentální cenou letenek se skrývá mnoho faktorů, mezi kterými hraje největší roli oblíbenost trasy v daném termínu. Lety na populárních trasách, jako jsou právě lety z Prahy do Barcelony, jsou pro letecké společnosti lukrativní, a tudíž existuje jen malá šance, že jejich ceny výrazněji klesnou. Letenky za nízké ceny se Vám pravděpodobně povede „urvat“ na méně populárních trasách nebo na trasách, na kterých si konkuruje několik aerolinek.

Nejlepší cenu letenek dostanete mimo sezónu a na termíny, které se nepokrývají s žádným svátkem. Pokud plánujete letět do Španělska v období letních prázdnin (tak jako tisíce dalších výletníků), zaplatíte za letenku výrazně více než v jiných měsících. Nevyplatilo by se Vám se sem vydat třeba až na samém konci sezóny nebo počkat s výletem na jaro nebo podzim?

Ceny letenek se neustále mění a není vyloučeno, že právě Vy narazíte na levné letenky do Barcelony. Abyste měli informace o letech do Barcelony, akčních nabídkách a cenách letenek, zaregistrujte se k odebírání newsletteru. Při registraci můžete nastavit maximální cenu, jakou jste ochotni za let do Vaší vysněné destinace zaplatit a my Vám dáme vědět hned, jak se letenky odpovídající Vašim požadavkům objeví. Server eSky je Vaším nejlepším přítelem při hledání letenek - nezapomeňte ale na to, že levné letenky do Barcelony chce ulovit spousta cestovatelů. Pokud tedy dostanete informaci o akčních letenkách do Barcelony, jejich koupi rozhodně neodkládejte.

Levné letenky do Barcelony

Lety do Barcelony můžete dostat za slušnou cenu nejen s low-costovými aerolinkami. Z Prahy (nebo jiných okolních letišť) se do Barcelony dostanete klidně za cenu kolem 400 korun za jednosměrný let. Nevěříte? Sledujte trpělivě (a především pravidelně) ceny letenek na posezónní lety a přesvědčte se sami. Nezapomeňte, že někdy se vyplatí letět z jiného letiště než toho, které máte nejblíž.

Hledejte tedy lety také z letišť u našich sousedů. Zkuste polské Katovice, Krakov, Vídeň, Drážďany nebo Berlín. Zkoušejte také jejich kombinace. Pravděpodobně si také všimnete, že lety do Barcelony uprostřed týdne jsou levnější než ty víkendové.

Pokud hledáte levné letenky do Barcelony, klikněte na záložku „akční letenky“ na www.esky.cz. Právě zde najdete letenky za ty nejlepší ceny. Destinace a ceny se mění každý den, ale letenky do Barcelony se tu jistě také objeví. Za opravdu nízkou cenu je obvykle nabízeno jen pár prvních letenek a proto doporučujeme si s nákupem pospíšit.

Letecké společnosti létající do Barcelony

Z Prahy do Barcelony doletíte nejlevněji bez mezipřistání se společností Ryanair. Přímé lety do Barcelony nabízejí také Iberia, Vueling, ČSA a Smart Wings. Let z Prahy do Barcelony trvá 2 hodiny a 25 minut.

Z Katovic do Barcelony létá nízkonákladovka Wizz Air a z Krakova také Ryanair. Pokud to nemáte daleko do Vídně, zjistěte, za kolik nabízí letenky do Barcelony společnosti Eurowings, Vueling, Level, Austrian a Iberia.

Pokud nechcete letět pouze s příručním zavazadlem, určitě si nezapomeňte zkontrolovat, zda v ceně Vaší letenky je i odbavené zavazadlo. Většina společností, včetně ČSA, nabízí tarify „basic“, které jsou sice levné, ale poletíte pouze s příručním zavazadlem. O něco dražší je pak tarif „economy“, jehož součástí je i odbavení jednoho kufru nebo většího batohu. Kromě toho bývá v ceně i občerstvení na palubě. V případě nejlevnějších tarifů nebo letenek od nízkonákladových společností si za kávu během letu budete muset připlatit.

Pokud letíte z jiné destinace než z České republiky nebo okolních zemí, podívejte na také na nabídky letů do Barcelony od společností Emirates, Lufthansa, Air France, Etihad Airways, easyJet a Iberia.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Barcelony?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Barcelony se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Barcelony, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Barcelony?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Barcelony zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Barceloně

Oblíbené aerolinie na trase z do Barcelony

Za 3 hodiny uklidíte byt nebo doletíte do Barcelony. Nemusíme hádat, co byste o víkendu dělali raději. Letenky do Barcelony pořídíte za skvělé ceny, a to z mnoha blízkých letišť: Prahy, Bratislavy, Vídně i Katovic. Na poznání všech jejích krás byste sice potřebovali dlouhé týdny, ale i během pár dní nebo víkendového city breaku tu toho stihnete dost. Projdete se po stopách Gaudího, ochutnáte místní tapas a paellu (zapitou pár skleničkami sangrie), shlédnete světelnou show Magické fontány a zažijete rušnou třídu Las Ramblas, která snad nikdy nespí. Zamluvte si levné letenky do Barcelony už nyní a naplánujte si výlet do Katalánska. Vsaďte se, že se sem budete chtít vracet!

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Barceloně

Najít ubytování v Barceloně