Menu

Letenky Palma de Mallorca - Vyhledat lety do Palma de Mallorca

Ukazát filtry

Palma de Mallorca

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: španělština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Euro (EUR)

 • Opravdu rušné letiště

  Letiště Palma de Mallorca (někdy nazýváno také Son Sant Joana) leží přibližně 10 kilometrů od centra města a řadí se k nejrušnějším letištím ve Španělsku. Patří také k nejvyhledávanějším letištním plochám na Baleárských ostrovech, každým rokem tudy projde více než 22 miliónů turistů.

 • Rambla – setkání s královskou rodinou!

  Podél široké promenády, které se ve městech tohoto regiónu neřekne jinak než Rambla, se nachází mnoho různých obchodů. Pokud chcete potkat členy královské rodiny, procházku tady byste měli začlenit do svého itineráře.

 • Del dia – oběd dne

  Nezapomeňte se během prohlídky památek zastavit na oběd a vyzkoušejte třeba místní lahůdku pan amb oli – toast s olivovým olejem a rajčatovou pastou. Mezi další četné tapas (malé občerstvení), které stojí za to ochutnat, patří také místní šunky a sýry.

Letenky do Mallorca - Jak se dostat z letiště Palma de Mallorca

Z letiště Palma de Mallorca dojedete do všech koutů ostrova za maximálně hodinu a půl. Protože Mallorca patří mezi nejnavštěvovanější místa Španělska, je zde pohodlné spojení do většiny oblíbených míst. Na to, jak je ostrov malý, má obdivuhodný systém hromadné dopravy: autobusy, vlaky, a dokonce i metro. Čtěte dál a dozvíte se, jak se z letiště na Mallorce dostanete do Palmy i do jiných destinací nejpopulárnějšího z Baleárských ostrovů. Prozradíme Vám také jak na levné letenky na Mallorcu.

Z letiště Palma de Mallorca do jiných částí ostrova dojedete velmi jednoduše městskou hromadnou dopravou, vypůjčeným autem, taxíkem i se soukromými přepravci.

Pronájem auta: Naproti odletové hale se nachází několikapatrové parkoviště, kde jsou připravena auta všech půjčoven fungujících na ostrově. Avis, Six, Europcar, Centauro, Hertz a další větší i menší poskytovatelé mají kanceláře v příletové hale. Pokud míříte na Mallorcu v letních měsících, zarezervujte si auto dostatečně předem.

Autobusem: Z letiště vyjíždí dva městské a čtyři meziměstské autobusy. Autobus je nejlevnějším způsobem dopravy na ostrově.

Taxi a Uber: Ceny taxislužeb začínají na 1,08 euro za kilometr. O víkendech a svátcích je cena vyšší. Účtuje se i nástupní taxa a poplatek za zavazadla, proto je taxi nejdražším typem dopravy na Mallorce. Uber v tuto chvíli na ostrově nejezdí.

Jak se dostanu z letiště na Mallorce do hotelu?

Z letiště vyjíždějí meziměstské autobusy do následujících destinací:

Palma de Mallorca: Autobus č. 1 spojuje letiště s nejpopulárnějšími místy Palmy a jejího okolí. Jízdenka stojí 5 euro. Autobus vyjíždí každých 15 minut od 06:00 do 02:00. Autobus č. 21 staví u nejznámějších hotelů podél promenády Playa de Palma. Z letiště odjíždí každých 20-30 minut.

Cala Millor: Linka A42 odjíždí od příletové haly a jede do míst jako je Cala Bona, Cala Millor, Sa Coma, s'Illot, Portocristo, Manacor, Vilafranca and Montuïri. Lístek stojí 7 euro.

Alcudia: Linka A32 staví před příletovou halou. Jízdenka stojí 8 euro a cesta trvá hodinu a 15 minut. Autobus staví i u okolních pláží (Platja d'Alcúdia, Port d'Alcúdia).

Magaluf: Linka A11 staví před příletovou halou. Jízdenka stojí 3,10 euro. Na místě budete do půl hodinky.

Llucmajor: Linka A51 spojuje letiště s turisticky oblíbenými místy jako je Cala d'Or/Portopetro, s'Alqueria Blanca, Santanyí. Campos, Llucmajor, Polígon Son Noguera and s'Arenal.

Pokud výše uvedené linky nespojují letiště s Vaší destinací, nezoufejte. Jeďte linkou A1 na hlavní nádraží v Palmě a odsud vlakem nebo autobusem do místa Vašeho pobytu.

Kdy se dají koupit nejlevnější letenky na Mallorcu?

Není žádným tajemstvím, že letecké společnosti mění ceny letenek doslova každých pár minut. Za momentální cenou letenek se skrývá mnoho faktorů, mezi kterými hraje největší roli oblíbenost trasy v daném termínu. Lety na oblíbených trasách, jako jsou právě lety z Prahy na Mallorcu, jsou pro letecké společnosti lukrativní, a tedy aerolinek, které je nabízejí, je hned několik. Nejlepší cenu letenek na Mallorcu (i do jiných destinací) dostanete mimo sezónu a na termíny, které se nepokrývají s žádným svátkem. Pokud plánujete letět na Mallorcu v období letních prázdnin (tak jako tisíce dalších výletníků), zaplatíte za letenku výrazně více než v jiných měsících. Nevyplatilo by se Vám se sem vydat třeba až na samém konci sezóny nebo počkat s výletem na jaro nebo podzim? Moře bývá teplé od května do konce října a během jarních/podzimních měsíců je tu mnohem méně turistů a ceny jsou také značně příznivější.

Ceny letenek se neustále mění a není vyloučeno, že právě Vy narazíte na levné letenky na Mallorcu. Abyste měli informace o letech na Mallorcu, akčních nabídkách a cenách letenek, zaregistrujte se k odebírání našeho newsletteru. Při registraci můžete nastavit maximální cenu, jakou jste ochotni za let do Vaší vysněné destinace zaplatit a my Vám dáme vědět hned, jak se letenky odpovídající Vašim požadavkům objeví. Server eSky je Vaším nejlepším přítelem při hledání letenek - nezapomeňte ale na to, že levné letenky na Mallorcu chce ulovit spousta cestovatelů. Pokud tedy dostanete informaci o akčních letenkách na Mallorcu, jejich koupi rozhodně neodkládejte.

Levné letenky na Mallorcu

Lety na Mallorcu můžete dostat za slušnou cenu především s low-costovými aerolinkami. Zvláště pak z německých a polských letišť se na Mallorcu dostanete klidně za cenu kolem 300 korun za jednosměrný let. Nevěříte? Sledujte trpělivě (a především pravidelně) ceny letenek na posezónní lety a přesvědčte se sami. Nezapomeňte, že někdy se vyplatí letět z jiného letiště než toho, které máte nejblíž.

Tip: Jsou ceny letenek na Mallorcu dražší, než jste doufali? Zkuste letět z Berlína, Vídně nebo Krakova, odkud létají i low-costové letecké společnosti.

V případě hledání levných letenek, a to nejen na Mallorcu, se vždy podívejte také na nabídku z letišť u našich sousedů. Zkuste polské Katovice, Krakov, Bratislavu, Vídeň, Drážďany, nebo Berlín. Někdy se vyplatí pořídit i tzv. letenku multi-city - např. tam z Prahy, zpátky do Krakova. Pokud hledáte levné letenky na Mallorcu, klikněte na záložku „akční letenky“ na www.esky.cz. Právě zde najdete letenky za ty nejlepší ceny. Destinace a ceny se mění každý den, ale ta Vaše Mallorca tu jistě také objeví. Za opravdu nízkou cenu je obvykle nabízeno jen pár prvních letenek a proto doporučujeme si s nákupem pospíšit.

Letecké společnosti létající na Mallorcu

Z Prahy na Mallorcu doletíte bez mezipřistání se společností pouze s ČSA a Smart Wings. U obou zaplatíte kolem 6000 korun za zpáteční let lehce po sezóně. Let z Prahy na Mallorcu trvá 2 hodiny a 30 minut. V případě letů na Mallorcu rozhodně doporučujeme se poohlédnout po letech z jiných letišť a cestu na Mallorcu spojit třeba s city breakem u našich sousedů.

Pokud to nemáte daleko do Vídně, zjistěte, za kolik nabízí letenky na Mallorcu společnosti Ryanair, Eurowings a Level. Všechny tyto nízkonákladovky létají na Mallorcu bez mezipřistání a letenky u nich pořídíte za méně než poloviny „pražské“ ceny.

Ještě lépe to vypadá s lety na Mallorcu z Berlína: Ryanair, Laudamotion, Eurowings, Germania, easyJet a další společnosti létají na Mallorcu několikrát denně. Mallorca je oblíbeným prázdninovým letoviskem německých turistů a konkurence letů je obrovská. Díky tomu i v sezóně seženete zpáteční lety klidně za 50 euro a mimo sezónu za polovinu.

Levné letenky na Mallorcu pořídíte i z Krakova (Ryanair) a Drážďan (Germania, Eurowings, Small Planet Airlines).

Pokud nechcete letět pouze s příručním zavazadlem, určitě si nezapomeňte zkontrolovat, zda v ceně Vaší letenky je i odbavené zavazadlo. Většina společností, včetně ČSA, nabízí tarify „basic“, které jsou sice levné, ale poletíte bez odbaveného zavazadla. O něco dražší je pak tarif „economy“, jehož součástí je i odbavení jednoho kufru nebo většího batohu. Kromě toho bývá v ceně i občerstvení na palubě. V případě nejlevnějších tarifů nebo letenek od nízkonákladových společností si za kávu během letu budete muset připlatit.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Palma de Mallorca?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Palma de Mallorca se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Palma de Mallorca, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Palma de Mallorca?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Palma de Mallorca zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Palma de Mallorca

Oblíbené aerolinie na trase z do Palma de Mallorca

Koupání v moři, procházky po pláži, sluníčko, poznávání středověkých památek, dlouhé večery plné skvělého jídla, sangrie a zábavy… jestli takhle rádi trávíte svou dovolenou, na nic nečekejte a zarezervujte si letenky do Palma de Mallorca! Díky levným letenkám do Palma de Mallorca je nyní nejoblíbenější ostrov Baleárů ještě dostupnější. Naplánujte si zasloužené volno v jedné z nejkrásnějších evropských dovolenkových destinací, kde čas plyne pomaleji a na své si přijdou jak milovníci památek, tak i gurmáni, sportovci a plážoví povaleči! Zamluvte si své letenky do Palma de Mallorca na eSky.cz už nyní!

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Palma de Mallorca

Najít ubytování v Palma de Mallorca