Menu

Vyhledat lety do Malagy

Ukazát filtry

Malaga

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: španělština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Euro (EUR)

 • Picassovo město

  V Malaze se narodil nejslavnější kubistický malíř Pablo Picasso. Turisté mohou navštívit jeho rodný dům na náměstí Plaza de la Merced a také Picassovo muzeum v v Malaze na ulici San Agustin, ve kterém jsou obrazy z každého jeho uměleckého období.

 • Španělské Pompidou

  Toto město se postupně stává hlavní kulturní metropolí na jihu Španělska. Svou pobočku zde nedávno otevřelo Centrum Georges Pompidou, tedy proslulé pařížské muzeum současného umění.

 • Potkat Banderase

  Malaga je také rodným městem herce Antonia Banderase. Jak informují média, často ho lze potkat v ulici Calle Larios nebo během pouličních poutí během Vánoc a Velikonoc.

Letenky do Málagy - Jak se dostat z letiště Málaga do centra města

Letiště Pabla Ruize Picassa je čtvrté nejrušnější letiště ve Španělsku. Je hlavním letištěm v turistické oblasti Costa del Sol. Letět na letiště v Málaze se vyplatí i pokud plánujete navštívit Sevillu, Granadu, Córdobu nebo Gibraltar. Čtěte dále a dozvíte se, jak se dostat z letiště v Málaze do centra města i dalších míst. Prozradíme Vám také jak na levné letenky do Málagy. Letiště se nachází pouhých 8 km od centra, takže doprava z/do centra města je rychlá a levná.

Z letiště v Málaze do centra

Autobusem: Z Málaga Airport dojedete do centra Málagy autobusem Line A Express. Jízdenka stojí 3 eura a stačí ji koupit u řidiče u nástupu. Autobus jezdí přibližně každých 20 minut (v sezóně častěji) od 7:00 do 24:00 hodin. Cesta do centra (Plaza del General Torrijos) trvá 20-25 minut. Autobus staví na několika místech po cestě. Přesný jízdní řád najdete na stránkách letiště Málaga.

Taxi: Vozy taxislužeb stojí před příletovou halou. Tam je umístěn také závazný cenník, se kterým se vyplatí se seznámit před nesednutím do vozu.

Z letiště v Málaze do Marbelly

Do Marbelly a okolních letovisk můžete také dojet přímo z letiště. V létě odjíždí každých 40 minut, v zimě cca každé 2 hodiny. Cesta trvá 45 minut. Lístky je lepší koupit předem na stránkách společnosti Avanza bus.

Z letiště v Málaze do Sevilly

Se společností ALSA dojedete přímo z letiště Málaga do Sevilly. Mají přímé spojení také do Cordóby, Granady, Jaen a dalších měst v Andalusii. Jednosměrná jízdenka do Sevilly koupená předem na stránce dopravce stojí 18 euro. Cesta trvá přibližně 3 hodiny.

Pokud do Vaší destinace nejede z letiště přímý autobus, můžete dojet autobusem Line A Express na hlavní nádraží (Estación FFCC), ze kterého jezdí vlaky do celého Španělska.

Kdy koupit nejlevnější letenky do Málagy

Není žádným tajemstvím, že letecké společnosti mění ceny letenek doslova každých pár minut. Za momentální cenou letenek se skrývá mnoho faktorů, mezi kterými hraje největší roli oblíbenost trasy v daném termínu. Lety na oblíbených trasách, jako jsou právě lety z Prahy do Málagy, jsou pro letecké společnosti lukrativní, a tedy aerolinek, které je nabízejí, je hned několik. Nejlepší cenu letenek do Málagy (a také do jiných destinací) dostanete mimo sezónu a na termíny, které se nepokrývají s žádným svátkem. Pokud plánujete letět do Málagy v období letních prázdnin, během květnových svátků nebo Velikonoc (tak jako tisíce dalších výletníků), zaplatíte za letenku výrazně více než v jiných měsících. Nevyplatilo by se Vám se sem vydat třeba až na samém konci sezóny nebo počkat s výletem na jaro nebo podzim? I v těchto ročních období je tu krásně a poměrně teplo, turistů je méně a ceny ubytování jsou také o něco příznivější. A jaro v Andalusii, stejně jako melancholický podzim třeba s výletem do Sevilly, rozhodně mají něco do sebe! Lepší ceny také obvykle dostanete na lety v úterý, středu, čtvrtek a sobotu. Okolovíkendové letenky bývají dražší.

Ceny letenek se neustále mění a je velice pravděpodobné, že právě Vy narazíte na levné letenky do Málagy. Abyste měli informace o letech do Málagy, akčních nabídkách a cenách letenek do všech destinací, zaregistrujte se k odebírání našeho newsletteru. Při registraci můžete nastavit maximální cenu, jakou jste ochotni za let do Vaší vysněné destinace zaplatit a my Vám dáme vědět hned, jak se letenky odpovídající Vašim požadavkům objeví. Server eSky je Vaším nejlepším přítelem při hledání letenek - nezapomeňte ale na to, že levné letenky do Málagy chce ulovit spousta cestovatelů. Pokud tedy dostanete informaci o akčních letenkách do Málagy, jejich koupi rozhodně neodkládejte.

Levné letenky do Málagy

Letenky do Málagy můžete dostat za slušnou cenu především s low-costovými aerolinkami. Z Prahy, a také z německých a polských letišť, se do Málagy dostanete klidně za cenu kolem 800 korun za jednosměrný let. Nevěříte? Sledujte trpělivě (a především pravidelně) ceny letenek na posezónní lety a přesvědčte se sami. Nezapomeňte, že někdy se vyplatí letět z jiného letiště než toho, které máte nejblíž.

Tip: Jsou ceny letenek z Prahy do Málagy vyšší, než jste doufali? Zkuste letět z Vídně, Krakova nebo Vratislavi, odkud také létají nízkonákladovky.

V případě hledání levných letenek, a to nejen do Málagy, se vždy podívejte také na nabídku z letišť u našich sousedů. Někdy se vyplatí pořídit i tzv. letenku multi-city - např. tam z Prahy, zpátky do Vídně. Pokud hledáte levné letenky do Málagy, klikněte na záložku „akční letenky“ na www.esky.cz. Právě zde najdete letenky za ty nejlepší ceny. Destinace a ceny se mění každý den, ale Málaga se tu objevuje docela často. Za opravdu nízkou cenu je obvykle nabízeno jen pár prvních letenek a proto doporučujeme si s nákupem pospíšit.

Letecké společnosti létající do Málagy

Z Prahy do Málagy létá bez mezipřistání Ryanair, ČSA a Smart Wings. Obvykle zaplatíte asi 2500 korun za zpáteční let lehce po sezóně. Let z Prahy do Málagy trvá 3 hodiny a 20 minut.

Pokud to nemáte daleko do Vídně, zjistěte, za kolik nabízí letenky do Málagy společnosti Austrian, Level a Eurowings odtud. Tyto společnosti létají do Málagy bez mezipřistání a letenky u nich pořídíte často levněji než z Prahy. Pokud jste z Moravy, Vídeň je pravděpodobně pro Vás nejvýhodnější.

Jestli naopak bydlíte na severní Moravě, můžete zkusit Mezinárodní letiště Jana Pawla II v Krakově. Letenky z Krakova do Málagy nabízí Ryanair, jehož ceny se po sezóně pohybují i kolem 1000 korun za zpáteční letenku. Dobrou možností může být i let s Ryanairem z Vratislavi.

Cenově výhodnou nabídku má také Berlín. Například zpáteční let v polovině října s Ryanairem stojí 900 korun. Stačí jen chvilku hledat!

Pokud nechcete letět pouze s příručním zavazadlem, určitě si nezapomeňte zkontrolovat, zda v ceně Vaší letenky je i odbavené zavazadlo. Většina společností, včetně ČSA, nabízí tarify „basic“, které jsou sice levné, ale poletíte bez odbaveného zavazadla. O něco dražší je pak tarif „economy“, jehož součástí je i odbavení jednoho kufru nebo většího batohu. Kromě toho bývá v ceně i občerstvení na palubě. V případě nejlevnějších tarifů nebo letenek od nízkonákladových společností si za kávu během letu budete muset připlatit.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Malagy?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Malagy se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Malagy, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Malagy?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Malagy zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Maladze

Oblíbené aerolinie na trase z do Malagy

Vydejte se poznat divokou Andalusii! Ať se do celoročně slunečné Málagy chystáte v plavkové sezóně s cílem přivézt si domů ten nejbronzovější bronz nebo mimo turistickou sezónu, kdy je město klidnější, můžeme Vám garantovat, že si to tu zamilujete. Zarezervujte si levné letenky do Málagy a poznejte její široké pláže, více než 3000 let starou kulturu, tajemný maurský hrad Gibralfaro a v ranních hodinách končící noční život. Rodiště Pabla Picassa a Antonia Banderase má rozhodně co nabídnout! Letenky do Málagy Vám umožní poznat tuto perlu jižního Španělska, ale také nedaleká a neméně zajímavá města jako Sevilla, Cordóba či Granada. Lehce se odtud dostanete také do Gibraltaru. Tak co, letíme?

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Maladze

Najít ubytování v Maladze