Menu

Vyhledat lety do Bologně

Ukazát filtry

Bologna

Levné letenky do Boloně

Letenky do Boloně se dají pořídit za příznivou cenu jak z Prahy, tak z letišť našich sousedů. Čtěte dál a dozvíte se, co v krasné Boloni navštívit, jak tam levně doletět a také jak se dostat z letiště do města. Vše, co potřebujete vědět o letech do Boloně a samozřejmě také letenky tam i zpět najdete na jednom místě - na eSky!

Lákadla Boloně

Zarezervujte si levné letenky do Boloně a vydejte se prozkoumat město, které je domovem nejstarší (bez přestávky fungující) univerzity na světě a také jednoho z vašich nejoblíbenějších jídel - ano, špaget s boloňskou omáčkou! Kupte si letenky do Boloně v ceně jedné lepší večeře v centru Prahy a nechte pro tentokrát italské mistry, aby se postarali o vaše chuťové buňky. Boloňa samozřejmě nezklame ani milovníky památek. Tzv. rodinné věže, opevněné městské brány, kostely, galerie a další památky rozhodně stojí za vaši návštěvu a mají své kouzlo v každém ročním období. V tomto historickém a gastronomickém ráji nesmíte chybět!

Jak dojet z letiště v Boloni do centra

Autobusem: Z letiště do centra města dojedete autobusem označeným jako Aerobus BLQ. Vystoupíte v centru, na třídě Mille nebo u vlakového nádraží Bologna Centrale. Cesta trvá přibližně 20 minut. Jednosměrná jízdenka stojí 6 €.

Autobusem dojedete i do dalších měst: Florencie (cca 90 minut), Rimini (90 minut) či Modena (50 minut). Ceny letenek se pohybují mezi 15-20 €.

Vlakem: Míříte dál do Itálie? Nejrychleji a nejpohodlněji to budete mít vlakem. Nasedněte na Aerobus BLQ, který vás odveze na 6 km vzdálené nádraží, odkud se dostanete takřka kamkoli.

Na letišti jsou všechny velké a známé autopůjčovny a také oficiální taxislužba.

Kdy seženete nejlevnější letenky do Boloně

Není žádným tajemstvím, že letecké společnosti mění ceny letenek doslova každých pár minut. Za momentální cenou letenek do Boloně se skrývá mnoho faktorů, mezi kterými hraje největší roli oblíbenost trasy v daném termínu. Lety na oblíbených trasách, jako jsou právě lety do Boloně a jiných italských měst, jsou pro letecké společnosti lukrativní, a tedy není tak lehké vždy dostat tu nejlepší cenu. Nejlepší cenu letenek do Boloně (a také do jiných destinací) dostanete mimo sezónu a na data, které se nepokrývají s žádným svátkem nebo významnou událostí v místě vašeho plánovaného pobytu. Pokud chcete letět do Itálie v období letních prázdnin, během květnových svátků, na zářijový nebo říjnový prodloužený víkend nebo na Velikonoce (tak jako spousty dalších výletníků), zaplatíte za letenku výrazně více než v jiných měsících. Nevyplatilo by se vám se sem vydat třeba až na samém konci turistické sezóny nebo počkat s výletem na jaro nebo podzim? Tuto variantu vám můžeme vřele doporučit. Je tu méně turistů, ceny jsou nižší a počasí je tu příjemné bezmála po celý rok. Lepší ceny také obvykle dostanete na lety v úterý, středu, čtvrtek a sobotu. Nejdražší jsou letenky na pondělí ráno a pátek odpoledne a večer.

Ceny letenek se neustále mění a je velice pravděpodobné, že právě vy narazíte na levné letenky do Boloně. Abyste měli informace o letech do Itálie, akčních nabídkách a cenách letenek do všech možných zajímavých destinací, zaregistrujte se k odebírání našeho newsletteru. Při registraci můžete nastavit maximální cenu, jakou jste ochotni za let do vaší vysněné destinace zaplatit a my vám dáme vědět hned, jak se letenky odpovídající vašim požadavkům objeví. Server eSky je vaším nejlepším přítelem při hledání letenek - nezapomeňte ale na to, že levné letenky do Itálie chce ulovit spousta cestovatelů. Pokud tedy dostanete informaci o akčních letenkách do Itálie, jejich koupi rozhodně neodkládejte.

Akční letenky do Boloně

Letenky do Boloně můžete dostat za slušnou cenu především s low-costovými aerolinkami. Z Prahy, a také z německých a polských letišť nebo z Vídně, se do Boloně dostanete klidně za cenu kolem 800 korun za jednosměrný let. Nevěříte? Sledujte trpělivě (a především pravidelně) ceny letenek na sezónní, ale hlavně posezónní lety a přesvědčte se sami. Nezapomeňte, že někdy se vyplatí letět z jiného letiště než toho, které máte nejblíž.

Tip: Jsou ceny letenek z Prahy do Boloně vyšší, než jste doufali? Zkuste letět z Vratislavi nebo Vídně, odkud také létají nízkonákladovky, a udělejte si dva výlety v jednom.

V případě hledání levných letenek, a to nejen do Boloně, se vždy podívejte také na nabídku z letišť u našich sousedů. Někdy se vyplatí pořídit i tzv. letenku multi-city - např. tam z Prahy, zpátky do Vídně. Pokud hledáte levné letenky do Boloně, klikněte na záložku „akční letenky“ na www.esky.cz. Právě zde najdete letenky za ty nejlepší ceny. Destinace a ceny se mění každý den, ale Itálie se tu objevuje docela často. Za opravdu nízkou cenu je obvykle nabízeno jen pár prvních letenek, a proto doporučujeme si s nákupem pospíšit. Mezi akčními letenkami nejčastěji najdete právě ty první, tzn. lety až za několik měsíců, nebo naopak „last minute“ - letíte třeba už za týden. U levných letenek platí jednoduché pravidlo: čím flexibilnější jste, tím levněji pořídíte.

Nízkonákladové společnosti létající do Boloně

Z Prahy do Boloně létají bez mezipřistání po celý rok pouze ČSA. Za letenku obvykle zaplatíte asi 2500 korun za zpáteční let lehce po sezóně. Někdy vyjde levněji let s Lufthansou nebo Austrian s přestupem ve Vídni.

V letní sezóně je ale situace jiná, a ceny jsou paradoxně mnohem příznivější. Přímé lety přidávají společnosti Alitalia, Ryanair a Smart Wings. S předstihem se dají ulovit letenky už od 1000 Kč za zpáteční let. Let trvá pouhou hodinu a půl.

Pokud to nemáte daleko do Vídně či Mnichova, zjistěte si, za kolik nabízejí letenky do Boloně letecké společnosti odtud. Například z Vídně létá levná letecká společnosti Laudamotion, u které pořídíte letenky (samozřejmě s dostatečným předstihem) doslova za pár korun.

Levné letenky do Boloně dostanete také z německých měst. Berlín se může zdát trochu z ruky, ale pokud spojíte např. pobyt v Berlíně (mimochodem, už jste byli v Tropical Island?) s výletem do Boloně, máte recept na zajímavý city break a dovolenou za skvělou cenu. Hledejte, zkoušejte, kombinujte - a ulovte své letenky do Splitu!

Pokud nechcete letět pouze s příručním zavazadlem, určitě si nezapomeňte zkontrolovat, zda v ceně vaší letenky je i odbavené zavazadlo. Většina společností, včetně nabízí tarify „basic“, které jsou sice levné, ale poletíte bez odbaveného zavazadla. O něco dražší je pak tarif „economy“, jehož součástí je i odbavení jednoho kufru nebo většího batohu. Kromě toho bývá v ceně i občerstvení na palubě. V případě nejlevnějších tarifů nebo letenek od nízkonákladových společností si i za kávu nebo vodu během letu budete muset připlatit. Před několika měsíci tato společnost zavedla také extra poplatky za druhé příruční zavazadlo, takže poplatek za zavazadlo vás pravděpodobně nemine ani zde.

Let do Boloně: jste připraveni?

Nelétáte často, nebo letíte dokonce poprvé? Žádný strach! Pokud už máte své letenky do Boloně, stačí se připravit na samotný let. Nejdůležitější je být na letišti včas. Pokud letíte z destinace mimo Evropskou unii nebo z letiště, které je obrovské, vyhraďte si na příjezd, odbavení, bezpečnostní kontrolu (ale také kávu před letem) celé 3 hodiny. Budete tak mít jistotu, že se nezdržíte ve frontě a v případě komplikací nepřijdete o drahocenný čas.

Zadruhé, zabalte si všechno cenné a potřebné do příručního zavazadla. Tedy: vaší letenku, pas nebo občanský průkaz, peníze, elektroniku a nezbytné léky. Do letadla si můžete vzít i jídlo. Nesmíte však mít u sebe tekutiny v nádobách s objemem vyšším než 100 ml. Maximum je 10 lahviček. Zároveň všechny musí být zabaleny v průhledné zapínací taštičce. Bezpečností kontrolou neprojdete s ostrými předměty, zbraněmi, tekutinami (více než 100 ml), nože, nůžky či holící strojky.

Přejeme vám šťastnou cestu a pohodový let do Boloně!

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Bologně?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Bologně se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Bologně, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Bologně?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Bologně zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Bologni

Oblíbené aerolinie na trase z do Bologně

Zarezervujte si levné letenky do Boloni a vydejte se prozkoumat město, které je domovem nejstarší (bez přestávky fungující) univerzity na světě a také jednoho z Vašich nejoblíbenějších jídel - ano, špaget s boloňskou omáčkou! Kupte si letenky do Boloni v ceně jedné lepší večeře v centru Prahy a nechte pro tentokrát italské mistry, aby se postarali o Vaše chuťové buňky. Boloňa samozřejmě nezklame ani milovníky památek. Tzv. rodinné věže, opevněné městské brány, kostely, galeria a další památky rozhodně stojí za Vaši návštěvu a mají své kouzlo v každém ročním období. V tomto historickém a gastronomickém ráji nesmíte chybět!

Letový rozvrh: Bologna

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Bologni

Najít ubytování v Bologni