Menu

Vyhledat lety z Afganistánu do Bolívie

Bolívie

 • La Paz
 • Sucre
 • Obecné informace

  Úřední jazyk: španělština
  Časové pásmo: UTC -4
  Měna: Boliviano (BOB)

 • Gól v 3600 metrech

  V La Paz mají nejvýše položený fotbalový stadion na světe. FIFA nedovoluje hraní mezinárodních zápasů na stadionech ve více než 3000 m. n. m., ale pro La Paz byla udělena výjimka.

 • Chuquiago

  Název osady, která se nacházela na místě dnešního La Paz, znamená zlatá farma. Své jméno získala tím, že místní indiáni z kmene Ayamara zde dobývali zlato.

 • Soroche

  Většina turistů si potřebuje na podmínky panující v Andách zvyknout. La Paz se nachází v nadmořské výšce od 3200 až do 4200 m. n. m. V prvních dnech můžete pocítit soroche, tedy vysokohorskou nemoc.

Co navštívit v La Paz?

Hlavní město Bolívie bylo založeno v roce 1548 jako Ciudad de Nuestra Señora de la Paz na místě, kde se nacházela indiánská osada zvaná Chuquiago. Dnes už městu nikdo neříká jinak než La Paz. Nachází se tu sídlo prezidenta, vlády i parlamentu a také spousta zajímavých míst.

Elegantní čtvrti s dobře situovanými obyvateli se nacházejí v údolí řeky. Čím výše, tím méně majetní obyvatelé a prostší obydlí. Prostší však neznamená méně zajímavé. Ti, kteří žijí ve výše položených částech nejvýše položeného hlavního města na světě, používají k přepravě lanovku. Městskou hromadnou dopravu s takovým výhledem nenajdete nikde jinde na světě!

Pokud jenom můžete, vydejte se do La Paz v květnu nebo červnu. V těchto měsících se zde koná festival Fiesta del Gran Poder, který se díky maskám a kostýmům účastníků podobá slavným brazilským karnevalům. Ulice plné lidí, spousty úsměvů, tanečníků a místních hvězd v kostýmech hrdinů místních legend a historických postav v průvodu na trase dlouhé 6 kilometrů. To si nesmíte nechat ujít!

V La Paz se zachovalo několik koloniálních budov, které stojí za to navštívit. Jednou z nich je bazilika sv. Františka z druhé poloviny 18. století. Bohatě zdobená fasáda se sochami ptáků, květin a ovoce působí opravdu výjimečně. Krásný je také kostel sv. Dominika vyzdobený sochami od místních řemeslníků.

Výtečný oběd z lokálních surovin dostanete v jídelně na náměstí Alfonso de Mendoza. Je tam levno a jídlo se ničemu nevyrovná! Jídelnu najdete snadno – jděte tam, kde uvidíte nejvíce Bolivijců.

Co si přivézt na památku z La Paz? Určitě zajděte na Calle Sarnaga a nakoukněte i do okolních uliček. Najdete tu všechno, co Vám později bude připomínat Bolívii – teplé čepice, ponožky, ručně pletené svetry z Alpaky, bižuterii, amulety i bylinky. A na Mercado de Brujas, neboli Trhu čarodějnic, se dozvíte, jaká Vás čeká budoucnost!

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek z Afganistánu do Bolívie?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek z Afganistánu do Bolívie se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky z Afganistánu do Bolívie, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky z Afganistánu do Bolívie?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů z Afganistánu do Bolívie zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.