Menu

Vyhledat lety z Afganistánu na Bahamy

Bahamy

 • Nassau
 • Obecné informace

  Úřední jazyk: angličtina
  Časové pásmo: UTC-4 (léto), UTC-5 (zima)
  Měna: Bahamský dolar (BSD)

 • Zamilujte si rum

  Alkoholické nápoje, které jsou zde přiváženy odjinud, jsou dosti drahé. Jestli chcete strávit trochu času v místních barech, dávejte si to, co místní – zdejší rum nebo pivo. Piva se na ostrově vyrábějí dva – Kalik a Sands. 

 • Atlantis

  V Nassau se nachází jeden z nejdražších hotelů na světě – Atlantis. Nemusíte být hotelovým hostem, pokud si chcete užít na tobogánu, který vede přes bazén se žraloky. Vstup – kol. 120 eur. 

 • Královské schody

  Poblíž nemocnice najdete bohatě zdobené schody, které vás jistě okouzlí. Byly postaveny v roce 1793. Vedly do chráněné zóny určené pro královnu. 

Co si nesmíte nechat ujít v Nassau?

O hlavní město Baham bojovali Španělé, Francouzi i Britové. Když v roce 1703 vojáci Nassau zcela zničili, stalo se město oblíbeným přístavištěm korzárů. Nakonec vládu nad ostrovem přejala Velká Británie. 

Pokud máte takovou možnost, leťte do Nassau na konci nebo začátku roku. Dvakrát do roka – 26. prosince a 1. ledna se zde koná Junkanoo. Jedná se o veliký pochod v centru města, kdy účastníci tančí do rytmu bubnů a kravích zvonečků. Tento svátek pravděpodobně pochází z tanců, které zde kdysi tančili otroci pracující na místních plantážích. Tyty dny měli volno, proto je oslavovali a převlečeni do barevných kostýmů tančili a hráli. 

Určitě se vydejte do Exuma Cays Land and Sea Park. Jedná se o první park na souši i na moři a stále je považován za jeden z nejzajímavějších. Můžete si zde půjčit kajak a vypravit se na plavbu kolem korálového útesu, během které budete moci pozorovat podvodní svět hýřící všemi barvami. 

Nassau má co nabídnout také milovníkům historie. Projděte se do Fort Charlotte na východ od přístavu, poblíž Clifford Park. Stavba pochází z roku 1780. Dodnes se zachoval velký příkop, děla, ze kterých se střílelo na vetřelce, tajné chodby mezi místnostmi a temné věznice. Možná vás překvapí, že vstup je zde zdarma. 

Dalším místem, které stojí za návštěvu, je palírna, ve které se vyrábí rum Johna Watlinga. Podávají ho v každém baru v Nassau, protože se vyrábí v jednom domě ve městě. Stavba na pahorku má už 200 let. Hosté jsou v něm vítání vzorkem piña colady. Prohlídka trvá čtvrt hodiny, ale je zdarma. Nakonec můžete vyzkoušet v místním baru tři druhy rumu, objednat si piña coladu a samozřejmě si v obchodě pořídit vše, co se zde vyrábí. 

Co si dát v Nassau? Rozhodně navštivte Fish Fry’s na adrese West Bay Street, oblíbené místo obyvatel Nassau. Podávají zde výtečné dary moře, které byly právě vyloveny, k tomu tradiční bramborový salát, místní těstoviny se sýrem a dokonalou rýži s hráškem. 

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek z Afganistánu na Bahamy?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek z Afganistánu na Bahamy se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky z Afganistánu na Bahamy, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky z Afganistánu na Bahamy?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů z Afganistánu na Bahamy zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.