Menu

Vyhledat lety z Afganistánu do Chile

Chile

 • La Serena
 • Antofagasta
 • Puerto Montt
 • Obecné informace

  Úřední jazyk: španělština
  Časové pásmo: UTC-4 (léto), UTC-3 (zima)
  Měna: Chilské peso (CLP)

 • Charakteristický bod

  Jedním z nejznámějších míst v La Sereně je proslulý maják. Byl postaven v polovině dvacátého století. Od roku 2010 je oficiálně považován za národní kulturní památku. 

 • Místní specialita

  Když už budete v La Sereně, rozhodně vyzkoušejte místní specialitu. Jedná se o šťávu z papáje. Toto ovoce se sbírá v okolí města. Nápoj se prodává skoro na každém rohu a v každém pouličním stánku. 

 • Pro dospělé

  Plnoleté turisty rozhodně zaujme místní koktejl Pisco. Má nejrůznější varianty, oblíbenou verzí je Pisco Sour, který se míchá z alkoholu o témže názvu Pisco, limonkové šťávy, cukru a vaječného bílku.

Co si nesmíte nechat ujít v La Sereně?

La Serena je město nacházející se v severní části Chile, je hlavním městem regionu Coquimbo. Bylo založeno již v první polovině 16. století a díky tomu se stalo druhým nejstarším městem v zemi. Jedná se také o jednu z nejdynamičtěji rozvíjejících se oblastí v Chile. Od roku 1992 během deseti let se jeho populace zvětšila o 30 procent. 

Pokud jste tady, rozhlédněte se kolem. Město se totiž může pochlubit skvělou architekturou díky své dlouhé historii. V La Serena jsou krásné bulváry s vysázenými stromy, malebná náměstí a zajímavé kostely. Většina městské zástavby vznikla v koloniálním nebo postkoloniálním období. Ta pozdější byla postavena především v rámci plánu prezidenta Gabriela Gonzáleze Videly ze čtyřicátých let. 

Město je často navštěvováno turisty, zejména během letní sezóny, kdy jsou chilské pláže nejpřitažlivější. Kolem La Sereny se táhne krásné, široké a nezvykle dlouhé pobřeží, které je ideální pro odpočinek u vody. Projděte se ulicí Avenida del Mar, která se táhne podél pláže, a vyberte si ideální místo na opalování. Po cestě si můžete i nakoupit. 

La Serena může nabídnout mnoho míst, kde můžete příjemně strávit večer. Pokud prahnete po adrenalinu, vydejte se do kasina Enjoy Coquimbo na adrese Peñuelas Nte 56. Je vzdáleno asi sedm kilometrů od centra, přesto stojí za návštěvu. V La Sereně najdete také množství skvělých restaurací. Doporučujeme například Pica Mar Adentro na ulici Avenida Costanera 20, kde si můžete dát skvělé mořské plody a nejrůznější polévky. Jiné místo? Bar Huentelauquen na ulici Ave de Mar 4500 – zde si v domácí atmosféře můžete dát typická jihoamerická jídla, ale v menu je také pizza. Rozhodně stojí za návštěvu restaurace Bakulic na adrese Avenida del Mar 5700, kde se podávají typické chilské pokrmy. 

Kolem města zase najdete krásné vesničky. Lze zde také pozorovat nezvyklé astronomické úkazy – to díky jedinečným atmosférickým podmínkám a nezvykle čistému ovzduší. Dalším místem v okolí, které můžete navštívit je pláž La Herradura – jedna z nejkrásnějších pláží v zemi.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek z Afganistánu do Chile?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek z Afganistánu do Chile se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky z Afganistánu do Chile, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky z Afganistánu do Chile?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů z Afganistánu do Chile zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.