Menu

Vyhledat lety z Afganistánu do Chile

Chile

 • Puerto Montt
 • La Serena
 • Antofagasta
 • Obecné informace

  Úřední jazyk: španělština
  Časové pásmo: UTC-4 (léto), UTC-3 (zima)
  Měna: Chilské peso (CLP)

 • Angelmó

  Tento záliv probouzí všechny smysly. Díky neskutečnému výhledu a dokonalé kuchyni odtud nikdy nebudete chtít odjet. Bez problému sem dojedete taxíkem. 

 • Vyzkoušejte lososa

  Na konci 90. let a na začátku 21. století se Puerto Montt proslavilo jako druhý největší dodavatel lososa na světě. Zde lovené ryby se také považují za nejchutnější. 

 • Vítáme migranty

  Puerto Montt nebylo Němci obsazeno v bitvách. Manuel Montt, tehdejší prezident státu, sám pozval migranty z Evropy a usnadnil jim osidlování zdejšího území. Na jeho počest bylo město pojmenováno. 

Co si nesmíte nechat ujít v Puerto Montt?

Chilské přístavní město u zálivu Ancud bylo založeno v roce 1853. Nachází se na úpatí dvou sopek – Osorno a Calbuco. Prvními obyvateli z Evropy, kteří se zde usídlili, byli Němci. Před 2. polovinou 19. století bylo celé toto území pokryto neproniknutelným lesem, kterému se v místním jazyce říkalo Melipulli, v překladu čtyři vrcholky.  

Nehledě na zajímavou historii v Puerto Montt se nezachovalo mnoho staveb z tohoto prvního období osídlení města. Bývalý přístav, nádraží, úřady i řada městských domů se zřítila během zemětřesení v roce 1960. Město bylo znovu postaveno podle nových architektonických trendů.

Ale to, co v Puerto Montt okouzluje, je především okolní příroda. Naplánujte si výpravu do národního parku Alerce Andino, kde se budete procházet po protáhlých údolích obklopených ohromnými horami pokrytými modřínovými lesy. Zejména doporučujeme výhled na jezero Chapo a údolí řek Chaicas a Lenca. Během výpravy můžete narazit na místní zvířata. Pokud milujete přírodu, je škoda času pouze na jednodenní výlet. Na území parku si můžete objednat nocleh v turistických chatách. 

Co by to bylo za cestování bez památek? Tři kilometry severně od centra města navštivte vesnici Angelmó a v ní trh s regionálními výrobky, kde zakoupíte ručně vyráběné nádoby, tašky, svetry, přikrývky a jiné předměty pro každodenní použití. Hned vedle, na konci téže cesty, se nachází rybí trh. Obyvatelé zde nakupují čerstvé ryby z ranního lovu. Pokud si rybu nemáte kde uvařit, nevadí – na několika místech můžete zakoupit grilované nebo uzené rybí speciality. 

Kuchyni v Puerto Montt si rozhodně zamilujete. Jako přístavní město má mnoho co nabídnout. Ryby a dary moře z okolí nemají konkurenci a místní kuchaři je umí špičkově připravit. Vyzkoušejte dva v jednom – dokonalou kuchyni a výhled na sopku Calbuco. V místních restauracích rozhodně vyzkoušejte paila marina neboli guláš z darů moře. Dalším zajímavým pokrmem je cancato – guláš z ryb, choriza, sýra a rajčat. 

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek z Afganistánu do Chile?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek z Afganistánu do Chile se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky z Afganistánu do Chile, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky z Afganistánu do Chile?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů z Afganistánu do Chile zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.