Úřední jazyk: čeština
Časové pásmo: UTC+2
(léto),
UTC+1
(zima)
Měna: Koruna česká (CZK)
V roce 1996 ve městě už tak bohatém na turistické atrakce, přibyla další výjimečná budova. Tehdy byl otevřen Tančící dům postavený podle smělého projektu Vlada Miluniće a slavného Franka Gehryho. Nevšední budova jakoby si nic nedělala z fyzikálních zákonů a tančí u břehu Vltavy. Díky ní se Praha opět dostala na stránky učebnic architektury – tentokrát současné.
Na levém břehu řeky Vltavy se nachází Velký strahovský stadion, který je podle některých měřítek největším stadionem na světě. Na jeho tribuny se mohlo vejít skoro čtvrt miliónů diváků! V době své největší slávy – před válkou a v době komunizmu, se zde konala masová cvičení. Po roce 1990 stadion postupně ztrácí na významu, přestože se zde konají koncerty slavných kapel jako Pink Floyd nebo U2.
Povinnou zastávkou na procházce po Starém Městě je hospůdka U Zlatého tygra. Do této hospody chodil na točenou plzeň Bohumil Hrabal. V roce 1994 si u piva popovídali i Václav Havel s Billem Clintonem, úřadující prezidenti České republiky a Spojených států.
Město na řece Vltavě je hlavním i největším městem v České republice. Prahu si oblíbili turisté z celého světa. Krásné historické centrum mělo štěstí a přetrvalo v téměř nezměněné podobě až do dnešních dnů, a proto zde mohou návštěvníci stále obdivovat krásu a neopakovatelnou atmosféru, kterou spoluutváří kafkovská zádumčivost, habsburská secese a česká pivní kultura.
Hlavní město České republiky vzhledem ke svým dějinám hrálo také důležitou roli v německé kultuře. Jedna z oblíbených turistických tras je věnována místům, která jsou spojená s životem a dílem Franze Kafky. Praha to ale není jen Kafka, ale především místo, které můžeme neustále znovu a znovu objevovat například Václavské náměstí plné kaváren, hospůdek a stánků s občerstvením, historické centrum se Staroměstským náměstím (je zde galerie, kde si můžeme prohlédnout díla Salvatora Dalího, Andyho Warhola a Alfonse Muchy), Carolinum, tedy nejstarší část Karlovy univerzity.
Během prohlídky v Praze nemůžete vynechat procházku na druhý břeh Vltavy, kde se nacházejí Hradčany. Poté, co přejdete Karlův most, objeví se před vámi nejen Hrad, ale později také monumentální chrám sv. Víta a za vidění stojí také Zlatá ulička, kde na obou stranách jsou malé domečky, ve kterých bydleli královští zlatníci. Milovníci historie by se také měli vydat na Vyšehrad, kde se podle legend nacházelo první sídlo českých panovníků.