Menu

Auto na dovolené? Jak si levně vypůjčit auto?

Auto na dovolené? Jak si levně vypůjčit auto?

Let na vysněnou dovolenou, pobyt v hotelu a výlety do okolí – jak naplánovat prázdniny, aniž byste ztráceli čas a peníze a zároveň měli možnost volného pohybu po okolí? Doporučujeme pronájem auta! Překvapivě, zapůjčení auta vůbec nemusí být velkým výdajem. Stačí vše dobře přemyslet.

Jak si levně vypůjčit auto?

Pronájem auta nemusí být drahý. Auto lze půjčit za výhodnou cenu, pokud použijeme několik tipů a předem důkladně svou dovolenou naplánujeme.

Vezměte s sebou autosedačku

Kočárek a autosedačku ve většině případů s sebou můžeme vzít do letadla bez dalších příplatků. Po příletu můžeme autosedačku použít v autě. Proč tuto příležitost nevyužít a neušetřit na poplatku za zapůjčení autosedačky na místě?  

Pronajměte levněji – bez vybavení navíc

Dalším způsobem, jak ušetřit při pronájmu auta, je nepůjčovat doplňkové vybavení (jako například navigaci GPS, za kterou je často účtován příplatek). Tuto možnost doporučujeme především těm, kteří cestují na území Evropské unie. Došlo ke zrušení poplatků za roaming, proto používání telefonu jako navigačního zařízení v zahraničí stojí stejně jako doma. Před zapůjčením auta bychom se měli zamyslet nad tím, zda opravdu potřebujeme doplňkové vybavení za příplatek a podle toho si zvolit nejvýhodnější možnost pronájmu.

Storno rezervace zdarma

Co můžeme dělat, pokud se rozmyslíme a změníme naše prázdninové plány? Zrušíme rezervaci našich letek, rozhodneme se, že se raději budeme celou dovolenou opalovat na pláži u hotelu nebo zkrátka zjistíme, že auto během dovolené nepotřebujeme? Pokud rezervujeme auto na portálu auta.esky.cz, můžeme provést zdarma storno rezervace do 48 hodin před plánovaným převzetím vozu. To znamená, že nedojde ke stržení žádné platby z naší platební karty.  

Vyzvedněte na letišti příletu, vraťte na letišti odletu

Velké autopůjčovny umožňují vrátit auto na jiném místě, než bylo zapůjčeno. Je to skvělá informace pro lovce akčních letenek, kteří často nacházejí cenově velmi atraktivní nabídky cestování se zpátečními letenkami z jiného letiště než je letiště, kam přilétají. Auto v této situaci není jen prostředkem pro jednodušší přemisťování během dovolené, ale také dopravním prostředkem, díky kterému mohou vyrazit na zpáteční cestu. Tehdy může být cena za pronájem auta kompenzována nižší cenou zpáteční letenky.   

 

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Obsahuje tento článek informace, které jste hledali? Ano | Ne
Myslím, že tenhle článek:
Děkujeme za váš názor!