Menu

Bezcelní zóna: Co to je? Jaké jsou zde ceny?

Bezcelní zóna: Co to je? Jaké jsou zde ceny?

Bezcelní zóna je známá také pod názvem duty-free. Před vstupem České republiky do Evropské unie bylo možné během každé cesty do zahraničí levně nakoupit v bezcelní zóně. Dnes se ale pro toto musíme vydat trochu dál. 

Bezcelní zóna. Co to je?

Bezcelní zóna se nachází na každém letišti, které obsluhuje mezinárodní lety. Jedná se o prostor, ve kterém cestující po odbavení čekají na informace týkající se nástupu na palubu letadla. V obchodech lze koupit různorodé zboží – od parfémů, přes oblečení, bižuterii až po alkohol. 

Jaké jsou ceny v bezcelní zóně? 

Ceny v obchodech v bezcelní zóně jsou nižší, protože k nim není připočteno clo. Nižší cena se týká ale pouze osob cestujících na určených trasách. Např. pokud cestujeme po území Evropské unie, musíme se řídit vyššími cenami s připočteným clem. Méně zaplatí pouze ti, kteří letí z nebo do státu mimo Evropskou unii.

Kdysi byly nákupy v bezcelní zóně cílem cest některých cestujících. Nejen vzhledem k nižším cenám, ale také z důvodu dostupnosti některých výrobků, které nebyly k dostání v místních obchodech. 


Co si můžete vzít do letadla? Zavazadla: Rozměry a hmotnost TOP 10 nejromantičtějších měst v Evropě

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Zaujal vás článek, ale potřebujete více informací?
Děkujeme za vaši pomoc

Váš názor nám pomůže vytvářet lepší a zajímavější články.

Temporarily we could not send your suggestions

Send again Try later