Menu

Letištní salónky (business lounge)

Letištní salónky (business lounge)

Salónky, tedy exkluzivní oddělené zóny na letištích, jsou zdarma pro cestující, kteří:

  • cestují první třídou,
  • mají kartu stálého zákazníka,
  • cestující první třídou prostřednictvím jednoho z dopravců patřících ke skupině vlastníků salónu.

Salónky můžeme používat po zaplacení daného poplatku na letišti. Cenu a rozsah služeb vyměřuje každé letiště individuálně.

Jaké vybavení je v salóncích?

V salóncích jsou na mnoha letištích dostupné pohodlné čekárny vybavené audio a video zařízením. Je zde denní tisk a také restaurace, kde se cestující mohou posilnit, aby mohli nerušeně odpočívat během letu. K dispozici jsou i speciální místa na práci s počítači, faxem a telefonem.

Uvolněte se

Jestliže potřebujete trochu ticha a klidu, můžete využít oddělenou zónu s lehátky. Další výhodou je přístup ke koupelnám a prádelně, kde v expresním tempu poskytují službu praní a žehlení oblečení.

Cestující první třídy u tradičních leteckých společností přecházejí rychlým odbavením, aby přechod z letadla do letadla trval maximálně 30 minut. Jestliže letadlo nepřistává u tubusu terminálu, jsou cestující z první třídy dopravováni do letištní haly speciálními autobusy první třídy nebo limuzínami.

Salónky VIP jsou luxusně zařízené salóny, kde mohou cestující čekat na svůj let. Není neobvyklé, že salónky VIP mají vlastní bezpečnostní kontrolu. V těchto salóncích lze pořádat obchodní setkání; většinou je v nich přístup k internetu a kancelářským potřebám. Jedná se o placenou službu, která vyžaduje dřívější rezervaci.

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Obsahuje tento článek informace, které jste hledali? Ano | Ne
Myslím, že tenhle článek:
Děkujeme za váš názor!