Menu

Používání elektronických zařízení v letadle

Používání elektronických zařízení v letadle

Bezpečnostní kontrola

Na palubu letadla můžeme vstoupit s elektrickým či elektronickým zařízením, ale musíme ho nejdříve nahlásit během bezpečností kontroly. Cestující jsou během kontroly povinni vyjmout z příručního zavazadla všechna zařízení a vložit je do přepravky.

Zařízení jako kulma na vlasy nebo fén mohou být vnesena na palubu letadla, nesmí se však během letu používat.

Používání zařízení během letu

Během startu a přistání nesmíme používat žádná elektrická nebo elektronická zařízení. Poté, co letadlo dosáhne dostatečné výšky, uslyšíme informaci o tom, že si již můžeme rozepnout bezpečnostní pásy. V tomto okamžiku již můžeme používat zařízení jako:

  • iPod
  • Tablet
  • Smartphone
  • MP3 přehrávač
  • Přenosný DVD přehrávač
  • Notebook

musí být však zapnuty v režimu „letadlo/offline“.

Pozor!
Na palubě letadla platí zákaz používání mobilních telefonů, které, vzhledem k bezpečnostním opatřením, musí být během letu vypnuty.

Etiketa

Pamatujme, že využívání elektronických zařízení by nemělo rušit ostatní cestující. V tomto ohledu dodržujme pokyny posádky.


TOP 10 nejchutnějších jídel evropské kuchyně TOP 10 nejzajímavějších ženských národních oděvů Co si můžete vzít do letadla?

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Zaujal vás článek, ale potřebujete více informací?
Děkujeme za vaši pomoc

Váš názor nám pomůže vytvářet lepší a zajímavější články.

Temporarily we could not send your suggestions

Send again Try later