Menu

Vstup na palubu letadla (boarding)

Vstup na palubu letadla (boarding)

Vstup na palubu letadla probíhá v odletové hale, kde cestující přecházejí poté, co projdou odbavením osob a zavazadel a bezpečnostní kontrolou.

Každý let má svůj východ (bránu, gate), u kterého cestující čekají na vstup na palubu letadla. Boarding neboli vstup na palubu může být uskutečňován prostřednictvím speciálního rukávu napojeného na letadlo nebo přímo z letištní plochy – v tomto případě jsou cestující dopraveni k letadlu autobusem a vcházejí na palubu letadla po schodech.

Informace o čase zahájení vstupu na palubu (boarding time) jsou zobrazeny na monitorech v odletové hale.

Prioritní vstup na palubu

Ve většině případů letecké společnosti dodržují princip prioritního vstupu na palubu u osob cestujících s malými dětmi, těhotných žen a handicapovaných osob.

Právo na přednostní vstup na palubu mají také lidé, kteří si takovou službu zakoupili nebo cestují vyšší třídou (první třída, business třída) a také majitelé karet stálého zákazníka příslušné letecké společnosti.

Jak přednostní vstup objednat?
Jestliže máte zájem o možnost prioritního vstupu na palubu letadla, můžete si tuto službu zakoupit prostřednictvím našeho telefonického zákaznického centra.

Rezervace míst v letadle

Nízkonákladové letecké společnosti 
Obvykle neumožňují dřívější rezervaci míst. Pokud je tato služba dostupná, bude placená. Pokud si cestující přejí provést výběr místa dříve, musí kontaktovat naše telefonické zákaznické centrum nebo požádat o započítání této služby během provádění telefonické rezervace.

Tradiční letecké společnosti
Ve většině případů umožňují dřívější rezervaci míst – netýká se to ale všech letů. Část dopravců umožňuje dřívější výběr místa zdarma již během rezervace, po koupení lístku nebo během odbavení. Jestliže máte zájem o možnost výběru místa, kontaktujte naše telefonické zákaznické centrum a náš konzultant vám sdělí informaci, zda je taková rezervace možná a provede ji za vás.

Pamatujte!
Vzhledem k bezpečnostním předpisům ne všechna místa v letadle jsou volně dostupná. Sedadla u nouzových východů, nad křídly letadla a sedadla ve přední a zadní části kabiny (v některých letadlech jsou tato místa speciálně vyznačena) mohou používat pouze zdraví dospělí cestující se souhlasem posádky. Nezřídka dopravce vyžaduje od cestujícího také znalost angličtiny. V případě neočekávané události mohou být cestující na těchto místech požádáni o pomoc při jejím řešení.

 

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Obsahuje tento článek informace, které jste hledali? Ano | Ne
Myslím, že tenhle článek:
Děkujeme za váš názor!