Menu

Jak dojet na letiště?

Jak dojet na letiště?

Informace, jak dojet autem, taxíkem nebo veřejnou dopravou na vámi zvolené letiště najedete na naší stránce vyhledávače letišť. Stačí kliknout zde a vepsat ve vyhledávači název daného letiště. V záložce „Dojezd“ jsou popsány způsoby, jak se dopravit na letiště.

Jak dojet na letiště? 

Zjistěte, kde se letiště nachází 

Než vyrazíte na cestu, zjistěte, kde přesně se nachází letiště odletu a příletu. Největší města mají letišť několik, proto se ujistěte, ze kterého letiště odlétáte a kam přilétáte. Nízkonákladové letecké společnosti většinou využívají letiště na perifériích měst, občas vzdálených od centra dokonce i 100 km.

Vyjeďte na letiště s předstihem 

Odbavení zavazadel a osob obvykle začíná 2 hodiny před odletem a končí 40 minut před startem – přijďte k odbavení včas, protože dopravce může v případě opoždění nepovolit cestujícímu vstup na palubu. Ušetřete čas a nestůjte v řadě – pokud je to možné, využijte online odbavení a vše potřebné vyřešte z domova. 

Vyberte si dopravní prostředek 

Většina velkých a středně velkých letišť nabízí rozšířenou nabídku veřejné dopravy. Mnoho letišť má také vlastní železniční nádraží (jako Paříž, Londýn, Barcelona atd.) nebo speciální vlaky, které jezdí na trase letiště – centrum města. Kromě toho téměř všechna letiště mají autobusové terminály, které obsluhují dopravci poskytující převoz po celé zemi.

Často je také dostupná městská hromadná doprava. Cestující mohou také využít taxíky, které ve většině případů stojí před východem z terminálu. Na většině letišť působí firmy zabývající se pronájmem aut.  


Pozor!

Cestující první třídou mohou mít započtenu cenu dopravy z/na letiště v ceně letenky.

Nezapomeňte!

Některé hotely nabízejí dopravu z letiště do hotelu zdarma. U popisků hotelů, které jsou zveřejněny na našich stránkách, lze najít informaci, zda daný hotel takovou službu nabízí. 

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Obsahuje tento článek informace, které jste hledali? Ano | Ne
Myslím, že tenhle článek:
Děkujeme za váš názor!