Menu

Jak vyhledávat levné lety?

Jak vyhledávat levné lety?

Toto jsou základní pravidla, kterými stojí za to se řídit, pokud chceme koupit levnou letenku.

Využívejte akce eSky

Na stránce eSky najdete nejvýhodnější akční letenky do celého světa, které připravil náš tým. Na jediném místě tak můžete zjistit, jaké jsou nejlepší ceny letů nízkonákladových i tradičních leteckých společností během nejbližších několika měsíců. Všimněte si, že občas můžete výrazně ušetřit, pokud si zvolíte letiště, které je vzdáleno několik desítek kilometrů od cílové destinace. 

Srovnávejte nabídky mnoha leteckých společností

Využijte vyhledávač letů. Vyhledávač, který najdete na stránce eSky, prochází nabídky několika stovek leteckých společností. Díky tomu máte možnost porovnat ceny různých dopravců – tradičních i nízkonákladových leteckých společností a také nabídky charterových letů.

Vybírejte termíny elasticky

Pokud nemusíte letět jeden konkrétní den, zaškrtněte během vyhledávání letu možnost: Hledej nejlevnější lety +/- 3 dny. Během delšího časového úseku bude snadnější vybrat nejlevnější možnost. 

Kontrolujte akce

Proto, abyste našel/a levné letecké spojení, doručujeme pravidelně sledovat akční nabídky. Na našem webu najdete vždy aktuální seznam nejlevnějších letenek do celého světa.

Rezervujte včas

Letenky se vyplatí rezervovat několik měsíců dopředu, zejména v případě, že plánujete cestu během svátků nebo prodloužených víkendů. To je čas, kdy se na cestu letadlem chystá nejvíce lidí, proto dochází také k nárůstu cen letenek. Ve většině případů platí – čím dříve koupíte letenku, tím méně za ni zaplatíte. 

Neplaťte za dodatečné služby

U mnoha nízkonákladových leteckých společností jsou dodatečné služby (doprava registrovaných zavazadel, odbavení na letišti, prioritní vstup na palubu, rozšířený prostor na nohy a jiné) zpoplatněny. Tyto poplatky mohou výrazně navýšit konečnou cenu vaší letenky. 

Vyhněte se cestování v hlavní sezóně

Pokud je to možné, vyhněte se cestování během hlavní sezóny tedy během prázdnin, svátků a prodloužených víkendů. Tehdy jsou letenky nejdražší. Také lety uprostřed týdne jsou levnější než ty víkendové. 

Zkuste jiná letiště

Pokud můžete jednoduše odletět z několika letišť, porovnejte ceny letenek z každého z nich. Stejný postup použijte v případě cílové destinace – vždy zkontroluje cenu letů na všechna letiště v daném městě a okolí. Během vyhledávání nevybírejte konkrétní letiště, ale nechte vyhledat lety na všechna letiště, které se nachází na území daného města. 

Zjistěte cenu dopravy z a na letiště

Mnoho letišť se nachází ve velké vzdálenosti od center měst. Zjistěte, jaké jsou náklady na dojezd z letiště do města. Může se ukázat, že po jejich přičtení celková cena dopravy značně vzroste a mohlo by se vyplatit letět na jiné letiště v daném městě.

Pojistěte si let

Pokud plánujete cestu dlouho dopředu, pojistěte let v případě storna letenky z vaší strany. Pokud nebudete moci letět z důvodu nemoci, nehody nebo jiných důvodů, pojišťovatel vám vrátí platbu za zakoupenou letenku. 

Přihlaste se k odběru newsletteru

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru. Akční nabídky a informace o výprodejích budete dostávat přímo na váš e-mail.

Neváhejte

Pokud jste našel/a letenku za výhodnou cenu, neváhejte s jejím nákupem. Akční lety jsou vyprodány velice rychle a jejich počet je vždy omezen, proto, pokud je to alespoň trochu možné, rezervujte letenku ihned. 

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Obsahuje tento článek informace, které jste hledali? Ano | Ne
Myslím, že tenhle článek:
Děkujeme za váš názor!