Menu

Přeprava sportovního vybavení letadlem

Přeprava sportovního vybavení letadlem

Letecké společnosti umožňují přepravu sportovního vybavení. Podle dopravce může být zahrnuto v ceně registrovaného zavazadla nebo se na něj může vztahovat zvláštní tarif. Nezapomeňte koupit službu předem prostřednictvím našeho zákaznického centra, protože cena za dopravu sportovního vybavení na letišti je značně vyšší.

Jak připravit sportovní vybavení k přepravě letadlem?

Přeprava jízdního kola

  • sejměte pedály nebo je přetočte tak, aby směřovaly směrem dovnitř,
  • sejměte přední kolo a připevněte ho k rámu,
  • otočte řídítka směrem k rámu a v této poloze je upevněte,
  • vypusťte vzduch z kol,
  • zabalte kolo do speciální fólie nebo kartonu.

Přeprava potápěčské výstroje

  • láhev musí být vypuštěná,
  • přepínače a uzávěry musí být v pozici „vypnuto“,
  • energetické zdroje a lampy musí být vymontovány.

Potápěčská výstroj může být převážena pouze jako registrované zavazadlo, na které se vztahují hmotnostní limity závazné pro registrovaná zavazadla a na které se vztahují možné poplatky za nadváhu.

Křehké části výstroje, které mohou být během přepravy poškozeny, musíme dodatečně chránit, např. je zabalit do bublinkové fólie. Jestliže převážíme harpunu, musí být zabezpečena a náboje zabaleny zvlášť.

Přeprava surfu

Přeprava surfu a windsurfu je vždy zpoplatněna, nevztahují se na ně limity pro registrovaná zavazadla.

Pozor!
Jestliže hmotnost surfu s celým vybavením překračuje 50 kg, bude přeprava možná pouze v rámci služeb cargo.

Ne všechny letecké společnosti souhlasí s přepravou vybavení na surfing a windsurfing. Přepravu neumožňují například linky British Airways, tuto službu ale poskytují některé nízkonákladové společnosti jako Ryanair nebo Wizz Air.

Přeprava lyží a snowboardů

Přeprava lyží a snowboardů je možná téměř u všech leteckých společností. Toto vybavení je přepravováno jako sportovní zavazadla – jedno zavazadlo se může skládat z jednoho páru lyží s vázáním a lyžařských bot (pro vodní lyže – pouze lyže).

Nejvhodnější je lyže zabalit do speciálního obalu.

Cena přepravy sportovních zavazadel se u jednotlivých leteckých společností liší. Celá řada tradičních leteckých společností převáží lyžařské vybavení v rámci registrovaných zavazadel a tuto službu nezpoplatňuje (např. Lufthansa nebo LOT).

Přeprava golfových holí

V případě nízkonákladových leteckých společností se na sportovní vybavení vztahují poplatky podle ceníku dané letecké společnosti. U většiny tradičních leteckých společností můžeme zavazadla s golfovými holemi převážet v rámci bezplatných registrovaných zavazadel bez omezení a dalších poplatků. Poplatky mohou být ale připočteny, pokud bude mít taška s holemi nestandardní velikost nebo celková hmotnost sportovního vybavení překročí daný limit (obvykle to je 15 kg).

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Obsahuje tento článek informace, které jste hledali? Ano | Ne
Myslím, že tenhle článek:
Děkujeme za váš názor!