Menu

Bolest uší během přistávání letadla

Bolest uší během přistávání letadla

Bolest uší je způsobena tlakovými změnami vzduchu a nejvíce je nepříjemná během přistávání letadla. Zdraví cestující většinou nepociťují větší obtíže spojené s přistáváním, ale lidé s poruchami dýchacího systému se mohou cítit špatně.

V případě, že cestující má zánět ucha, nosu nebo dutin, je doporučováno, aby se před letem poradil se svým ošetřujícím lékařem. Ten mu sdělí, zda let nemůže zhoršit jeho zdravotní stav.

Jak zmírnit bolest?

Abychom zmírnili bolest v uších, stačí, když budeme v pravidelných intervalech zívat nebo polykat. Můžete využít jednoduchou a osvědčenou metodu: zacpěte si nos a zároveň zkoušejte vydechovat vzduch. Při vyrovnávání tlaku nám může pomoci také žvýkání nebo cucání bonbónů. V nejhorším případě můžeme sáhnout po nosních kapkách. V rámci prevence můžeme cca 30 minut před přistáním aplikovat do nosu sprej, který zprůchodní dýchací cesty.

Bolest uší u dítěte

Při změně tlaku během startu a přistávání letadla mohou děti pocítit nepříjemný pocit, tzv. „ucpané uši“. Abychom tyto projevy zmínili, můžeme dítěti dát něco k pití nebo sání: bonbónky, lízátka, šťávu se slámkou atd. V případě nemluvňat pomáhá krmení prsem nebo dudlík.

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Obsahuje tento článek informace, které jste hledali? Ano | Ne
Myslím, že tenhle článek:
Děkujeme za váš názor!