Menu

Jaká zvířata můžeme přepravovat letadlem?

Jaká zvířata můžeme přepravovat letadlem?

Pouze některé letecké společnosti umožňují převážet zvířata v letadle. Podmínky přepravy jsou přesně vymezeny v přepravních podmínkách dané letecké společnosti. Na detailní informace na téma přepravy zvířat se můžete zeptat našeho konzultanta na čísle +48 32 728 3042.

[Zjistěte, jak zvíře připravit na cestu letadlem]

Ryanair Dopravce neumožňuje přepravu zvířat s výjimkou vodicích psů doprovázejících nevidomé cestující.
Wizz Air Letecká společnost nedovoluje přepravu zvířat s výjimkou vodicích psů doprovázejících nevidomé osoby.
LOT Existuje možnost přepravy psa, kočky nebo fretky. Podle hmotnosti bude zvíře umístěno společně s cestujícím na palubě letadla nebo v zavazadlovém prostoru. V případě letů do Velké Británie se přeprava uskutečňuje pouze prostřednictvím dopravy cargo.
Lufthansa Podle velikosti psa nebo kočky může být zvíře převezeno na palubě letadla nebo v zavazadlovém prostoru. Přepravce využívá zvláštní opatření v případě psů řazených mezi tzv. bojová plemena.
easyJet Dopravce nedovoluje převoz zvířat s výjimkou vodicích a asistenčních psů.  
Eurolot Pes nebo kočka o hmotnosti do 8 kg mohou být přepraveni na palubě letadla, zvířata do 40 kg – v zavazadlovém prostoru. Výjimkou je asistenční pes, který, bez ohledu na hmotnost, cestuje u místa, kde sedí cestující.
SAS Přeprava zvířat – psů, koček, domácích ptáků a jiných, musí být individuálně dohodnuta s dopravcem.
Air Berlin Dopravce dovoluje přepravu zvířat s výjimkou plazů. V případě převozu hlodavců jsou závazné speciální podmínky. Psi a kočky, jejichž hmotnost nepřekračuje 8 kg, mohou cestovat na palubě letadla.
Norwegian Letecká společnost Norwegian přepravuje na palubě letadla pouze psy a kočky. V případě mezinárodních letů jsou zvířata přepravována pouze v zavazadlovém prostoru.  
Air France Existuje možnost přepravy zvířat letadlem, ale při každé cestě je vyžadován souhlas dopravce. Menší zvířata mohou cestovat na palubě, větší v zavazadlovém prostoru letadla.

Existuje možnost přepravy psa, kočky nebo fretky. Podle hmotnosti bude zvíře umístěno společně s cestujícím na palubě letadla nebo v zavazadlovém prostoru. V případě letů do Velké Británie se přeprava uskutečňuje pouze prostřednictvím dopravy cargo.

Pes nebo kočka o hmotnosti do 8 kg mohou být přepraveni na palubě letadla, zvířata do 40 kg – v zavazadlovém prostoru. Výjimkou je asistenční pes, který, bez ohledu na hmotnost, cestuje u místa, kde sedí cestující.


TOP 10 míst, kde tuhne krev v žilách TOP 10 nejzajímavějších ženských národních oděvů Zavazadla: Rozměry a hmotnost

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Zaujal vás článek, ale potřebujete více informací?
Děkujeme za vaši pomoc

Váš názor nám pomůže vytvářet lepší a zajímavější články.

Temporarily we could not send your suggestions

Send again Try later