Menu

Jaká zvířata můžeme přepravovat letadlem?

Jaká zvířata můžeme přepravovat letadlem?

Pouze některé letecké společnosti umožňují převážet zvířata v letadle. Podmínky přepravy jsou přesně vymezeny v přepravních podmínkách dané letecké společnosti. Na detailní informace ohledně přepravy zvířat se můžete zeptat našeho konzultanta na čísle +48 32 728 3042.

[Zjistěte, jak zvíře připravit na cestu letadlem]

Ryanair

Dopravce neumožňuje přepravu zvířat s výjimkou vodicích psů doprovázejících nevidomé cestující.

Wizz Air

Letecká společnost nedovoluje přepravu zvířat s výjimkou vodicích psů doprovázejících nevidomé osoby.

LOT

Existuje možnost přepravy psa, kočky nebo fretky. Podle hmotnosti bude zvíře umístěno společně s cestujícím na palubě letadla nebo v zavazadlovém prostoru. V případě letů do Velké Británie se přeprava uskutečňuje pouze prostřednictvím dopravy cargo.

Lufthansa

Podle velikosti psa nebo kočky může být zvíře převezeno na palubě letadla nebo v zavazadlovém prostoru. Přepravce využívá zvláštní opatření v případě psů řazených mezi tzv. bojová plemena.

easyJet

Dopravce nedovoluje převoz zvířat s výjimkou vodicích a asistenčních psů.  

Eurolot

Pes nebo kočka o hmotnosti do 8 kg mohou být přepraveni na palubě letadla, zvířata do 40 kg v zavazadlovém prostoru. Výjimkou je asistenční pes, který, bez ohledu na hmotnost, cestuje u místa, kde sedí cestující.

SAS

Přeprava zvířat – psů, koček, domácích ptáků a jiných, musí být individuálně dohodnuta s dopravcem.

Air Berlin

Dopravce dovoluje přepravu zvířat s výjimkou plazů. V případě převozu hlodavců platí závazné speciální podmínky. Psi a kočky, jejichž hmotnost nepřekračuje 8 kg, mohou cestovat na palubě letadla.

Norwegian

Letecká společnost Norwegian dovoluje na palubě letadla pouze přepravu psů a koček. V případě mezinárodních letů jsou zvířata přepravována pouze v zavazadlovém prostoru.  

Air France

Existuje možnost přepravy zvířat letadlem, ale při každé cestě je vyžadován souhlas dopravce. Menší zvířata mohou cestovat na palubě, větší v zavazadlovém prostoru letadla.

 

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Obsahuje tento článek informace, které jste hledali? Ano | Ne
Myslím, že tenhle článek:
Děkujeme za váš názor!