Mohu s sebou do letadla vzít vodicího psa?

Mohu s sebou do letadla vzít vodicího psa?

Většina leteckých společností, jak nízkonákladových, tak i tradičních, umožňuje handicapovaným, zrakově postiženým nebo nevidomým lidem cestovat s asistenčním psem. Asistenční pes zpravidla cestuje zdarma a ani nezmenšuje zavazadlové limity. Neexistují ani hmotností omezení týkající se těchto zvířat.

Cestující je povinen informovat leteckou společnost o cestě s asistenčním psem s dostatečným předstihem, nejlépe během rezervace letenky.

Pravidla cestování s vodicím psem

Pes musí mít vodítko, náhubek a všechny nezbytné doklady. Pro informaci, jaké dokumenty jsou vyžadovány daným dopravcem, kontaktujte naše Zákaznické telefonní centrum.

Některé letecké společnosti nedovolují přepravu vodicích psů na určených trasách nebo v prostorách pro cestující – pokud se chcete seznámit s podmínkami jednotlivých dopravců, kontaktujte Zákaznické telefonní centrum.


TOP 10 nejzajímavějších ženských národních oděvů TOP 10 míst, kde tuhne krev v žilách Jak sbalit příruční zavazadlo do letadla?

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Pomozte nám vylepšit tento článek
Storno
Děkujeme za vaši pomoc

Váš názor nám pomůže vytvářet lepší a zajímavější články.

Temporarily we could not send your suggestions

Send again Try later

x

Váš internetový prohlížeč je neaktualizovaný

Nainstalujte aktualizovanou verzi prohlížeče pro využití všech funkcí našeho portálu

V případě jakýchkoli dotazů, prosím, kontaktujte naši infolinku:

296 181 756

Pondělí - Pátek: 9:00 - 17:00

Cena hovoru podle ceníku operátora