Menu

Vyhledat lety do Marrákéše

Marrákéš

Levně letenky do Marakéše

Toužíte po exotice, za kterou se vám nechce letět přes celou zeměkouli? Zarezervujte si levné letenky do Marakéše, kde si můžete po několikahodinové cestě vychutnat výtečné arabské jídlo, zabloudit na trhu a užít si luxusního ubytování v tradičních riádech. Toto město má opravdu co nabídnout. Čtěte dál a poradíme vám, jak na výhodné letenky do Marakéše i jinam, jak se dostat z letiště do města, co si tam nenechat ujít a jak po zemi cestovat.

Levné letenky do Maroka

Věřte nám, že letenky do Marakéše nemusí být drahé. Ty nejlepší dealy do tohoto města, potažmo do Maroka, nedostanete pravděpodobně z Prahy, ale od našich sousedů tam lze letět levně, a to dokonce i přímými lety. Podívejte se na německá letiště a leťte klidně za necelých tisíc korun s nízkonákladovkou Ryanair z Berlína. Za podobnou cenu můžete letět i z Vídně se společnostmi Laudamotion, Ryanair, případně Air Arabia.

Příjemnou alternativou je spojení návštěvy Maroka s cestou do Španělska nebo Portugalska. odtud tam totiž také létá nízkonákladovka Ryanair a na této trase výhodná Iberia. Nejvýhodnější lety najdete z Madridu, Sevilly, Valencie, Barcelony a Porta.

Jak hledat levné letenky

Přemýšlíte, jak získat letenky za ty nejlepší ceny? My z eSky.cz jsme tu od toho, abychom vám poradili. Tak především: buďte flexibilní. A to hlavně co se týče termínu letu. Pokud chcete letět během letních prázdnin, na Silvestra či na Velikonoce, logicky si připlatíte, protože v těchto dnech chce letět většina cestovatelů.

Nechtěli byste raději letět do Marakéše mimo hlavní sezónu? Nehledě na ceny bychom vám to doporučili. V létě tu totiž teploty dosahují klidně 45 stupňů ve stínu, a to není rozhodně příjemná teplota na prohlídku města. Ale zpět k letenkám: pokud se rozhodnete letět například už v březnu nebo naopak na podzim, budete se radovat nejen z příjemných teplot, ale i příznivých cen.

Flexibilní buďte i co se týče místa odletu. Z Prahy neexistují přímé lety do Maroka, a proto tak jako tak budete přestupovat. Nejlevnější variantou bude jízda vlakem do Berlína a zde let se společností Ryanair přímo do Marakéše. Let trvá pouhé čtyři hodiny, takže se cesta z České republiky do Maroka dá v pohodě zvládnout během jednoho dne. Levné letenky do Marakéše jsou dostupné i z Vídně, kam můžete buď letět z Prahy, nebo jet levněji vlakem nebo autobusem. Velice dostupnou alternativou jsou i výše zmíněné lety ze Španělska nebo Portugalska, odkud můžete letět do Marakéše i jiných marockých měst opravdu levně. V tomto případě se zaměřte na lov levných letenek do Španělska či Portugalska.

Další důležitý bod: Hledejte akční letenky do Marakéše včas. A hledání opravdu nemusíte věnovat celou věčnost. O nalezení se vám totiž rádi postaráme v eSky. Zapište se k odebírání našeho newsletteru a sledujte nás na Facebooku a Instagramu. Dáme vám vědět o všem, co se ve světě výhodných letenek děje! Pokud navštívíte naše stránky, podívejte se nejprve do záložky Akční letenky. Tady, jak název napovídá, máte ty nejlepší aktuální akce z Prahy a okolních letišť. Výhodné lety do Marakéše nebo do jiného marockého města se mohou objevit i v záložce Charterové lety. V té najdete letenky od cestovních kanceláří.

Kdy letět do Marakéše

Nemůžete se rozhodnout, kdy letět do Marakéše? Pokud je vaším kritériem číslo jedna cena, nejlevnějšími měsíci jsou listopad, leden a únor. Listopad je ještě příjemný a méně deštivý než u nás. V lednu se tu teploty pohybují kolem 13 stupňů. Je dobré vědět, že v Maroku nejsou běžně radiátory ani jiný způsob topení, proto vám večer v restauraci nebo v hotelu může být docela zima. Nepjpříjemnější měsíce jsou jednoznačně duben, květen a konec září/začátek října. Cestování po Maroku v letních měsících doporučujeme jen těm, kterým nevadí vysoké teploty. Pamatujte, že v Maroku je také vhodné se obléknout poněkud více než u nás - šortky a krátké topy nejsou v tradičnějších čtvrtích tím nejlepším nápadem, i když takto oblečené turisty (a pár odvážných místních) tu také potkáte.

Co navštívit v Marakéši

Marakéš je plný památek a míst, která stojí za to poznat. Nahlédněte do této tajemné kultury. I když z ní během několikadenního výletu ukousnete jen trošičku, Maroko se vám zaryje pod kůži. Tím jsme si jisti! Takže, co patří mezi nejdůležitěší místa v Marakéši?

Medina: Medina, neboli staré město, je zapsáno na seznamu UNESCO. Ta v Marakéši patří mezi největší na světě. Narazíte tu na části plné obchůdků a pouličních prodejců všeho možného a nemožného, ale i na osamělé uličky, kde zahlédnete maximálně stařečka rozjímajícího na křesle před svým riádem nebo na kočku odpočívající ve stínu červených a okrových staveb.

Jemaa el-Fnaa: Toto hlavní marocké náměstí je i jeho hlavní divadelní scénou. Uvidíte tu věci, o kterých se vám ani nesnilo, počínaje tančící kobrou až po místního zubaře prodávající u svého stánku... lidské zuby. Ač se tak nemusí na první pohled jevit, centrum Marakéše je velice bezpečné. Doporučujeme si však dávat dobrý pozor na své osobní věci. Pokud si chcete přivézt něco z tradičních výrobků, nenakupujte na náměstí, kde jsou ceny nejvyšší. Čím dále v Medině, tím lepší ceny, možnosti smlouvání a opravdu lokální výrobky.

Menara Gardens: Tato botanická zahrada je opravdovým klenotem města. Pokud si chcete odpočinout od intenzivních zvuků a vůní Mediny, zamiřte právě sem. Odpočiňte si u jezera, kochejte se subtropickými rostlinami a zasněženými vrcholky v dáli.

Jardin Majorelle: Jardin Majorelle je nádherná botanická zahrada, kterou vytvořil francouzský orientalista Jacques Majorelle, ve které se nachází elegantní vila architekta Paula Sinoira. V osmedesátých letech tento komplex zakoupil návrhář Yves Saint Laurent a otevřel jej veřejnosti. Součástí komplexu je Muzeum berberské kultury, které seznamuje s berberskými zvyky, šperky, oblečením a uměním a také muzeum YSL.

Cestování po Maroku

Doprava v Maroku není překvapivě tak složitá, jak by se mohlo zdát. Pokud máte letenky do Marakéše, vystoupíte na letišti Menara, odkud se do centra i jinak můžete dostat pohodlně taxíkem nebo autobusem. V případě taxi se určitě na ceně dohodněte předem a klidně si ji zjistěte u několika taxikářů. Řidiči mají totiž v oblibě účtování několikanásobně vyšších cen turistům, a to zvláště těm, kteří se v místních cenách a měně ještě neorientují. Z letiště do centra jezdí mezi 06:30 a 23:30 autobus.

Pokud budete cestovat i do jiných měst v Maroku, tešte se na příjemnější jízdy než jsou ty po přeplněných městech. Mezi velkými městy, jako je Marakéš, Rabat, Casablanca, Tangier, Meknes či Fes jezdí vlaky, které jsou ne vždy rychlé a moderní, ale obvykle čisté a pohodlné a nebývají plné. Meziměstská autobusová doprava je poměrně moderní a efektivní. Pokud se chystáte do hor a méně přístupných míst, doporučujeme cestovat s místními certifikovanými průvodci nebo cestovními kancelářemi, které vám zajistí nejen spolehlivou dopravu, ale i klid a bezpečí během vaší dovolené. Přejeme vám šťastnou cestu!

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Marrákéše?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Marrákéše se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Marrákéše, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Marrákéše?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Marrákéše zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Marrákéši

Oblíbené aerolinie na trase z do Marrákéše

Letový rozvrh: Marrákéš

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Marrákéši

Najít ubytování v Marrákéši