Menu

Vyhledat lety z Campinas

Campinas

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: portugalština
  Časové pásmo: UTC-3 (léto), UTC-2 (zima)
  Měna: Brazilský real (BRL)

 • Pole trávy

  Název města (Campinas) doslovně znamená pole trávy. Campinas dostalo své jméno podle charakteristického tvaru území a jeho rostlinstva. Kolem města se nachází několik řek a polí s vysokou trávou.

 • Tramvaj do starých časů

  Parque do Taquaral nabízí zajímavou lahůdku – jízdy starou tramvají z první poloviny 20. století. Vyhlídková trasa měří tři kilometry.

 • Prohlídka památek autobusem

  Pokud se rozhodnete pro přepravu autobusem, mějte na paměti, že není snadné odhadnout, kde se zrovna nachází autobusová zastávka. Místní obyvatelé vám ochotně pomůžou, ne všichni ale mluví anglicky.

Co zajímavého je k vidění ve městě Campinas?

Campinas – město ve státě Sao Paulo, ležící zhruba 100 kilometrů od jeho stejnojmenného hlavního města, bylo založeno na konci 18. století. Je nazýváno „princeznou západu“ nebo „městem vlaštovek“. Důležitou součástí ekonomiky města bylo od začátku pěstování kávy. Pokud máte chuť na šálku opravdu kvalitní kávy, vstupte do kavárny Marie Antoinette na Rua Coronel Quirino 1239, nebo do Café Container na Rua Antonio Lapa 1080 – zde můžete vyzkoušet řadu skvělých směsí a rozličných způsobů přípravy kávy. Hladovým turistům místní doporučují zajít do thajské restaurace Lagundri na Rua Sampainho 58. Mají tady menu i pro vegetariány. Dalším gastronomicky vyhlášeným místem je restaurace Theo Medeiros na Rua Doutor Sampaio Ferraz 175, nabízející jídla z celého světa.

Pokud rádi trávíte čas venku a sport vám není cizí, zajděte do Parque do Taquaral (Parque Portugal). Je to úžasné místo na běhání, cvičení nebo projížďky na kole. Park má vlastní rybník, který lze o víkendech proplout na člunu, a je zde i planetárium pro všechny nadšence nesmírných vesmírných dálek.

Pro vytříbené lokální požitky a produkty si zajděte na Mercadao (starou tržnici), kde dostanete zaručeně svěží a čerstvé ovoce a zeleninu od místních pěstitelů. Water Tower Castelo zase nabídne krásné panorama města.

Nejpopulárnější místní periodikum Correio Popular vytvořilo seznam nejkrásnějších a nejzajímavějších míst ve městě – sedm divů Campinas. Kromě již zmíněného Parque Portugal, Mercadao a Tower Castelo se na seznam dostala i stará železniční stanice, symbol města, kde se konají různé místní akce a koncerty. Sedm místních divů ještě doplňuje katedrála, budova klubu žokejů a škola pro vojenské kadety.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek z Campinas?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek z Campinas se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky z Campinas, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky z Campinas?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů z Campinas zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Campinas

Letový rozvrh: Campinas