Menu

Turkish Airlines lety z Prahy do Bangkoku

Bangkok

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: thajština
  Časové pásmo: UTC +7
  Měna: Baht (THB)

 • Chatuchak Market

  Pokud budete v Bangkoku během víkendu, rozhodně se vypravte na městský trh. Seženete zde místní výrobky, jídlo či oděvy. Toto místo však doporučujeme kvůli atmosféře, a ne nabídce zboží. 

 • Večer na střeše mrakodrapu

  V Bangkoku se nachází mnoho mrakodrapů, na jejichž střechách se nachází kavárny a bary. Večer si na jedné z nich dejte koktejl, protože na noční panorama města jen tak nezapomenete. 

 • Přírodní medicína

  Pokud se zajímáte o alternativní medicínu, pobyt v Bangkoku si užijete. Najdete zde velké množství obchodů s místními oleji a jinými léčivy, které jsou používány například během thajské masáže. 

Co si nesmíte nechat ujít v Bangkoku?

Bangkok je hlavní a zároveň největší město v Thajsku. V samotném městě bydlí více než osm milionů lidí a po celý rok zde pobývá také velké množství turistů. Není se proto čemu divit, že místní tvrdí – Bangkok je město, které nikdy nespí.

Pokud se zde chystáte, připravte se na hluk, chaos a neustálý shon. Pokud se ale správně naladíte, pravděpodobně zde strávíte nejintenzivnější okamžiky v životě. Kde začít? Pokud se ve městě zdržíte jen krátce, určitě si dopřejte plavbu po Menam. Z vody si budete moci prohlédnout mnoho městských památek, protože většina z nich se nachází právě podél řeky.

Vydejte se na nejproslulejší ulici, kterou znají všichni cestovatelé s batohem – Khao San. Rozhodnutí, zda se zde ubytovat je na vás, ale určitě stojí za to poznat na vlastní kůži tento fenomén a strávit zde alespoň trochu času. Najdete zde vše od výtečných thajských barů s rychlým občerstvením, masážních salónů až po stánky, kde si můžete koupit diplom z Harvardu.

Bangkok je proslulý tím, že jsou ulice města večer ještě rušnější než během dne, což se turistům může ze začátku zdát, že snad ani nemůže být možné. Čtvrť, která stojí za návštěvu po setmění, je Patpong. V noci na ulici vyjede spousta vozíků s jídlem – hawker stalls, které nabízejí výtečné a levné jídlo. Právě díky street foodu, kromě bujarého nočního života, se tato část města proslavila. Zde se také koná mezi turisty velice oblíbený noční trh. Večer se tedy rozhodně nemusíte bát, že byste zůstali o hladu.

Jinou čtvrtí, která rozhodně stojí za návštěvu, je China Town. Dostat se sem není jen tak, protože jsou tu neustálé dopravní zácpy. Ale až sem dorazíte, nebudete litovat ztraceného času. Místní obyvatelé toto místo nazývají Yaowara. Nabízí vše, co se vám vybaví, když se řekne čínská čtvrť – jenže je tou největší na světě. Najdete zde pravá asijská jídla a můžete obstarat mnoho originálních suvenýrů.

Užitečné informace o letištích

Praha Bangkok

Oblíbené aerolinky na trase Praha - Bangkok