Menu

Autem na letiště: co s parkováním?

Autem na letiště: co s parkováním?

Jedete autem sami, ve dvou nebo se skupinou přátel? Pravděpodobně nebudete mít problém se dostat na letiště. Na letiště můžete přijet i autobusem, vlakem nebo soukromou přepravou. Pokud však cestujete s dětmi nebo máte málo času, cesta autobusem či vlakem nepřichází v úvahu. Nejjednodušším řešením je proto přijet na letiště autem – co však udělat s autem během výletu?

Známý řidič

Mohlo by se zdát, že nejjednodušší bude se na letiště dostat s pomocí přítele nebo člena rodiny, který vás zde zaveze autem. Ne každý má však takovou možnost, nebo zná někoho důvěryhodného. Po příletu mohou nastat problémy s vyzvednutím zavazadel nebo zónou Kiss&Fly (ne každé letiště ji totiž nabízí!) a příjezdem řidiče. Obrovskou výhodou však je, že toto řešení šetří váš čas i peníze.

Letištní parkoviště

Některá letiště mají vlastní velká parkoviště. Většina z nich má několik zón, v závislosti na tom, jestli je parkoviště hlídané nebo ne. Výhodou takového parkoviště je jeho poloha – většinou se nachází v přímé blízkosti terminálu. Největší nevýhodou je však jeho cena.

Před plánovaným odletem doporučujeme zkontrolovat plán parkoviště a podmínky nabízených služeb. Parkoviště se sice může nacházet přímo u terminálu, je však obrovské natolik, že můžete rezervovat parkovací místo daleko od terminálu a bez možnosti rychlé přepravy. Pokud cestujete se zavazadly a dětmi, dostavit se na terminál včas může být v tomto případě docela výzva!

Plánujete jet na letiště autem sami? Zjistěte více o podmínkách parkování na letištních parkovištích. Parkovací místo na letišti si můžete rezervovat na stránce parkoviste.esky.cz.

Komerční parkoviště

Komerční parkoviště jsou alternativou k letištním parkovištím. Nacházejí se v blízkosti letišť a obvykle nabízejí přepravu až k terminálu letiště. Po příletu, vyzvednutí zavazadel a opuštění příletové zóny stačí zavolat řidiči, který vás vyzvedne. Tato parkoviště také často poskytují standardní ochranu a pojištění automobilu v případě poškození auta (např. v případě oděrů, nebo poškození během parkování na parkovišti) a nepříznivého počasí (např. krupobití). Ve srovnání s parkovišti na letišti jsou také cenově výhodnější. Za parkování na hlídaném parkovišti spolu s přepravou a pojištěním auta zaplatíte méně než za parkování na letištním parkovišti.

Chcete se dozvědět více o parkovištích na českých i zahraničních letištích nebo rezervovat parkovací místo? Navštivte stránku parkoviste.esky.cz.

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Obsahuje tento článek informace, které jste hledali? Ano | Ne
Myslím, že tenhle článek:
Děkujeme za váš názor!