Menu

Kolik alkoholu mohu převézt letadlem?

Kolik alkoholu mohu převézt letadlem?

Množství alkoholu, které můžeme přepravit letadlem, závisí na letové trase. Odlišné celní předpisy platí pro lety v rámci Evropské unie a mimo území Evropské unie.  

Kolik alkoholu mohu převézt letadlem?

Na území Evropské unie

Limity pro přepravu alkoholu na území Evropské unie jsou platné pro cestující pouze tehdy, pokud se pohybují uvnitř Unie (zjistěte také, jaké množství cigaret lze dopravit letadlem).

V příručních a registrovaných zavazadlech může jeden cestující celkem přepravit:

  • 10 litrů vysokoprocentního alkoholu nebo
  • 20 litrů vína se zvýšeným obsahem alkoholu (porto, sherry) nebo
  • 90 litrů vína (šumivého vína max. 60 litrů) nebo
  • 110 litrů piva.

Mimo území Evropské unie

Pokud je cesta letadlem mezi dvěma státy mimo území Evropské unie nebo je jeden ze států členem Evropské unie a druhý ne, je povolené množství výrazně omezeno.

V příručních a registrovaných zavazadlech může jeden cestující celkem přepravit:

  • 1 litr vysokoprocentního alkoholu nebo
  • 4 litry vína nebo
  • 16 litrů piva.

Pozor!
Alkohol nemohou převážet osoby mladší 17 let.

Pozor!
Nezapomeňte, že vzhledem k bezpečnostním předpisům můžete mít v příručním zavazadle maximálně 1 litr kapalin v nádobkách po 100 ml. Toto pravidlo se nevztahuje na výrobky zakoupené v odletové hale (po provedení bezpečnostní kontroly). V tomto případě se musí nakoupené zboží vejít do vašeho příručního zavazadla. Jeho hmotnost a rozměr závisí na letecké společnosti a rezervační třídě (zjistěte přípustné rozměry příručních a registrovaných zavazadel).

Pozor!
Výše uvedené informace se týkají celních předpisů. Každá letecká společnost má svá omezení týkající se maximální hmotnosti a rozměru registrovaných zavazadel. Nejčastěji platí, že zavazadlo nesmí být těžší než 32 kg. Cena za dopravu zavazadla je závislá na dopravci, letecké trase a rezervační třídě (zjistěte přípustné rozměry příručních a registrovaných zavazadel). 

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Obsahuje tento článek informace, které jste hledali? Ano | Ne
Myslím, že tenhle článek:
Děkujeme za váš názor!