Menu

Vyhledat lety do Kyjeva

Kyjev

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: ukrajinština
  Časové pásmo: UTC+3 (léto), UTC+2 (zima)
  Měna: Ukrajinská hřivna (UAH)

 • Metro

  Metro je nejpohodlnějším dopravním prostředkem v hlavním městě Ukrajiny. Tři linky propojují nejdůležitější místa ve městě, včetně nejzajímavějších turistických památek. Za zmínku strojí stanice Arzenál, jejíž nástupiště se nacházejí až 150 metrů pod zemským povrchem, díky čemuž je druhou nejhlubší stanicí na světě.

 • Červená univerzita

  Na Národní kyjevské univerzitě Tarase Ševčenka studuje více než 30 tisíc studentů, díky čemuž je centrem studentského života v zemi. Hlavní budova univerzity se proslavila výraznou barvou fasády. Červená omítka ale nenavazuje na stylistiku období komunizmu. Jedná se o záměr architekta Vincenta Berettiho, který se takto rozhodl dokončit svou stavbu již v roce 1842.

 • Majdan

  Náměstí Nezávislosti v Kyjevě je zřejmě známější pod svým původním názvem Majdan. Patří k nejproslulejším místům ve městě. V posledních letech je spojován s politickými demonstracemi. Právě zde na přelomu roku 2004 a 2005 došlo k masovým protestním akcím, které vedly k oranžové revoluci, a poté v roce 2013 až 2014 k protestům na tzv. Euromajdanu. Lidem, kteří se shromáždili na Majdanu, se již dvakrát podařilo vynutit změny ve vedení státu.

Jak se dostat z letiště v Kyjevě do centra města

Hlavní město Ukrajiny má dvě letiště. Mezinárodní letiště Zhuliany se nachází pouhých 8,4 km od centra, takže v srdci města budete opravdu za chvilku. To druhé, Mezinárodní letiště Boryspil, je od centra města vzdáleno 45 km. Z obou letišť je cesta do centra Kyjeva rychlá a levná. Čtěte dále a dozvíte se, jak se dostat z obou letišť do centra města a také jak na levné letenky do Kyjeva a dalších destinací.

Jak dojet z letiště Zhuliany do centra

Na Žuljanské letiště létají spíše levnější společnosti, a to včetně nízkonákladovky Wizz Air. Hlavní nádraží v Kyjevě je vzdáleno pouhých 5,5 km. Jak se tedy dostat z letiště Kyjev Žuljany do centra Kyjeva?

Minibusem: Na Ukrajině jsou populární minibusy, tzv. maršrutky. Z letiště do centra jezdí tři. Všechny mají pevně danou trasu. Zeptejte se řidiče, zda zajíždí i tam, kam potřebujete Vy. Aktuální cena je 8 hřiven.

Trolejbusem: Zastávka trolejbusu se nachází 200 m od terminálu. Jízdenku koupíte za 8 hřiven u řidiče. Trolejbus staví např. u stanice Vakzalna (hlavní nádraží), odkud můžete pokračovat metrem téměř kamkoli do centra a okolí.

Taxi a Uber: U východu z letiště čekají desítky legálně i nelegálně pracujících taxikářů. V každém případě se vyplatí si domluvit cenu a přesnou destinaci před nasednutím do auta. V Kyjevě je populární také Uber. Příkladová cena: Z letiště Zhuliany na centrální nádraží zaplatíte kolem 120 hřiven (asi 100 Kč).

Jak dojet z letiště Boryspil do centra

Autobusem: Sky Bus Vás doveze za 50-80 hřiven do centra Kyjeva, např. ke hlavnímu nádraží nebo stanici metra Kharkivska. Jízdenky koupíte v příletové hale nebo u řidiče.

Taxi a Uber: U východu z letiště čekají na turisty desítky legálně i nelegálně pracujících taxikářů. V každém případě se vyplatí si domluvit cenu a přesnou destinaci před nasednutím do auta. V Kyjevě je populární také Uber. Příkladová cena: Z letiště Boryspil na centrální nádraží zaplatíte kolem 400 hřiven (asi 320 Kč).

Kdy koupit nejlevnější letenky do Kyjeva

Není žádným tajemstvím, že letecké společnosti mění ceny letenek doslova každých pár minut. Za momentální cenou letenek do Kyjeva se skrývá mnoho faktorů, mezi kterými hraje největší roli oblíbenost trasy v daném termínu. Lety na oblíbených trasách, jako jsou právě lety z Prahy do Kyjeva, jsou pro letecké společnosti lukrativní, a tedy není tak lehké vždy dostat tu nejlepší cenu. Nejlepší cenu letenek do Kyjeva (a také do jiných destinací) dostanete mimo sezónu a na termíny, které se nepokrývají s žádným svátkem. Pokud plánujete letět na Ukrajinu v období letních prázdnin, během květnových svátků, na zářijový nebo říjnový prodloužený víkend nebo na Velikonoce (tak jako tisíce výletníků a místních vracejících se na svátky), zaplatíte za letenku výrazně více než v jiných měsících. Nevyplatilo by se Vám se sem vydat třeba až na samém konci sezóny nebo počkat s výletem na jaro nebo podzim? Starobylý Kyjev je krásný v každém ročním období. Nám se velice líbil v kulisách zasněžených střech pravoslavných kostelů a zamilovali jsme si také procházky parky plnými barevného listí. Kyjev je také praktickým přestupním místem na lety na východ. Ukrajinské aerolinky (UIA) létají za slušné ceny například do Thajska nebo na Srí Lanku.

Ceny letenek se neustále mění a je velice pravděpodobné, že právě Vy narazíte na levné letenky do Kyjeva. Abyste měli informace o letech do Kyjeva, akčních nabídkách a cenách letenek do všech destinací, zaregistrujte se k odebírání našeho newsletteru. Při registraci můžete nastavit maximální cenu, jakou jste ochotni za let do Vaší vysněné destinace zaplatit a my Vám dáme vědět hned, jak se letenky odpovídající Vašim požadavkům objeví. Server eSky je Vaším nejlepším přítelem při hledání letenek - nezapomeňte ale na to, že levné letenky do Kyjeva chce ulovit spousta cestovatelů. Pokud tedy dostanete informaci o akčních letenkách do Kyjeva, jejich koupi rozhodně neodkládejte.

Levné letenky do Kyjeva

Letenky do Kyjeva můžete dostat za slušnou cenu především s low-costovými aerolinkami. Z Prahy bohužel nelétají nízkonákladové společnosti. Z Polska nebo Německa se ale do Kyjeva (a také třeba Lvova) dostanete klidně za 500 korun za jednosměrný let. Nevěříte? Sledujte trpělivě (a především pravidelně) ceny letenek na posezónní lety a přesvědčte se sami. A nezapomeňte, že někdy se vyplatí letět z jiného letiště než toho, které máte nejblíž.

Tip: Jsou ceny letenek z Prahy do Kyjeva vyšší, než jste doufali? Zkuste letět s Wizz Airem z Katovic nebo Vratislavi, odkud mají lety za opravdu příznivé ceny. Případně z Krakova s UIA, jejichž ceny letenek z Polska jsou obvykle levnější než ty z České republiky.

V případě hledání levných letenek, a to nejen do Kyjeva, se vždy podívejte také na nabídku z letišť u našich sousedů. Někdy se vyplatí pořídit i tzv. letenku multi-city - např. tam z Prahy, zpátky do Krakova. Pokud hledáte levné letenky do Kyjeva, klikněte na záložku „akční letenky“ na www.esky.cz. Právě zde najdete letenky za ty nejlepší ceny. Destinace a ceny se mění každý den, ale Ukrajina se tu objevuje docela často. Za opravdu nízkou cenu je obvykle nabízeno jen pár prvních letenek, a proto doporučujeme si s nákupem pospíšit. Mezi akčními letenkami nejčastěji najdete právě ty první, tzn. lety až za několik měsíců, nebo naopak „last minute“ - letíte třeba už za týden. U levných letenek platí jednoduché pravidlo: čím flexibilnější jste, tím levněji pořídíte.

Letecké společnosti létající do Kyjeva

Z Prahy do Kyjeva létá bez mezipřistání UIA, ČSA a Smart Wings. Obvykle zaplatíte asi 5000 korun za zpáteční let lehce po sezóně. Let z Prahy do Kyjeva trvá přibližně dvě hodiny.

Pokud to nemáte daleko do Krakova, zjistěte si, za kolik nabízejí letenky do Kyjeva společnosti UIA a Wizz Air odtud. Pro příklad: zatímco zpáteční letenka z Prahy do Kyjeva na zářijový víkend stála 4990 Kč, z Krakova v tom samém termínu byla k mání za 3095 Kč. Pokud jste ze severní Moravy, Krakov je pravděpodobně pro Vás nejvýhodnější (zvláště, pokud výlet spojíte s poznáváním tohoto krásného města).

Spojte výlet na Ukrajinu s poznáváním perly jižního Polska - krásné Vratislavi! Lety z Vratislavi do Kyjeva nabízí levný Wizz Air, jehož ceny se po sezóně pohybují i kolem 1500 korun za zpáteční letenku. Hledejte, zkoušejte, kombinujte!

Pokud nechcete letět pouze s příručním zavazadlem, určitě si nezapomeňte zkontrolovat, zda v ceně Vaší letenky je i odbavené zavazadlo. Většina společností, včetně ČSA a UIA nabízí tarify „basic“, které jsou sice levné, ale poletíte bez odbaveného zavazadla. O něco dražší je pak tarif „economy“, jehož součástí je i odbavení jednoho kufru nebo většího batohu. Kromě toho bývá v ceně i občerstvení na palubě. V případě nejlevnějších tarifů nebo letenek od nízkonákladových společností si i za kávu nebo vodu během letu budete muset připlatit.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Kyjeva?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Kyjeva se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Kyjeva, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Kyjeva?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Kyjeva zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Kyjevě

Oblíbené aerolinie na trase z do Kyjeva

Hlavní město Ukrajiny patří mezi nejstarší hlavní města našeho kontinentu a i přes svou pohnutou historii má svým návštěvníkům co nabídnout. Zarezervujte si levné letenky do Kyjeva a zaleťte si ho prohlédnout! Mezi jeho nejznámější památky patří komplex ortodoxních kostelů Pechersk Lavra, který je zapsaný na seznamu UNESCO, katedrála sv. Sofie a chrám sv. Ondřeje. Zajděte také na Majdan, který byl svědkem mnoha událostí, které se zapsaly do dějin země. Zajděte se také podívat na Dům s chimérami, nádhernou stavbu ve stylu art-nouveau. Příjemné je také vědět, že ceny v Kyjevě jsou výrazně nižší než u nás a výlet do této krásné země s milými a pohostinnými lidmi rozhodně nezatíží vaší peněženku. Zamluvte si letenky do Kyjeva a zavítejte do tohoto krásného města třeba ještě letos!

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Kyjevě

Najít ubytování v Kyjevě