Menu

Vyhledat lety do Moskvy

Moskva

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: ruština
  Časové pásmo: UTC +3
  Měna: Ruský rubl (RUB)

 • Lenin na věčné časy

  Po smrti vůdce Velké říjnové revoluce, Vladimíra Lenina, nová vláda vytvořila heslo „Lenin na věčné časy“. Nabalzamované tělo prvního vůdce sovětského svazu spočinulo v mauzoleu, které bylo postaveno na čestném místě na Rudém náměstí. Zde – nehledě na stížnosti obyvatel, poslední vůli samotného Lenina i uplývající čas, který na mumii zanechal své stopy – je tělo vůdce stále vystaveno pro veřejnost.

 • Město sedmi věží

  Jedním ze symbolů Moskvy je sedm charakteristických mrakodrapů, které byly postaveny v letech 1947-1953. Jedná se o stavby ve stylu socialistického realizmu a sídlí v nich například univerzita, ministerstvo zahraničních věcí nebo hotel. Tyto stavby se měly stát symbolem nové Moskvy. Podle plánu měla vzniknout i osmá podobná stavba – Palác sovětů, který měl být nejvyšší budovou na světě a kvůli kterému byl stržen pravoslavný kostel Christa Spasitele. Palác ale nikdy nevzniknul a v roce 2000 byl znovu otevřen nově postavený chrám.

 • Křižovatka kultur

  Dnes až 90 % obyvatel města tvoří Rusové, ale Moskva byla minimálně do poloviny 19. století městem, do kterého přicházeli obyvatelé všech národností z celého Ruského impéria. Dnes můžeme kromě Rusů v Moskvě potkat hlavně představitele kavkazských národů. Proto nás nepřekvapí oblíbené gruzínské nebo arménské restaurace a velká mešita v centru města.

Moskva letecky a levně – jak na to?

O Rusku lze mluvit různě, jisté superlativy se mu ale nedají upřít. Jde o největší krajinu světa, ve které se nachází nejhlubší jezero na světě (Bajkal, více než 1600 metrů hloubky) a jedny z největších řek na světě (Volga, Ob, Jenisej, Lena). Až 80% procent obyvatel Ruska žije v jeho východní části, kde leží také Petrohrad a zejména Moskva, o které bude na následujících řádcích řeč. Rezervujte si letenky do Moskvy levně a poznejte atmosféru metropole východu a největšího města v Evropě.

 Moskva – co vidět a vědět

Pokud vás osud a akční letenky zavedou do Moskvy, jistě se vám budou hodit informace o hlavním městě Ruska. Nachází se mezi řekami Oka a Volga, bylo osídleno v době neolitické a první písemná zmínka pochází z roku 1147.

Metropole Ruska nabízí nespočetně historických památek a celou řadu působivých míst. Notoricky známé je Rudé náměstí, Kreml s největším (až 200 tun vážícím) zvonem na světě, Leninovo mausoleum, Chrám sv. Vasilije Blaženého nebo Chrám Krista Spasitele. Zajímavé je také moskevské metro. To žije doslova vlastním životem – má více než 200 stanic a denně přepraví až 7 milionů lidí.

Moskva je Moskvou také díky svým slavným ulicím. Možná jste slyšeli o ulicích s názvem Leninský prospekt či Arbat, ani jedna z nich ale nepatří k nejdelším. Tou je 21 kilometrů dlouhá Varšavská ulice. Jaký to kontrast v porovnání s ulicí Venetsianov, která měří jen 48 metrů!

Pokud si zarezervujete letenky do Moskvy, jistě na vás zapůsobí i další kontrastní momenty tohoto města. Moskva sice žije přítomností, stopy nedávné minulosti z ní ale nezmizely úplně. Kosáky s kladivem, sochy vůdců minulého režimu, ale také Gagarinův památník nebo socha slavné Lajky - to vše můžete v Moskvě doposud najít.  Stejně jako matrjošky, výsledek ruské lidové tvořivosti. Ty moderní dostanete koupit téměř všude, akorát v jejich tvářích můžete poznat prezidenta Putina, Barta Simpsona nebo Spidermana.

Moskevská letiště

Letenky do Moskvy z České republiky se prodávají například pro přímé lety Praha – Moskva nebo na trase Moskva – Karlovy Vary. Pokud si zarezervujete levné letenky z Prahy do Moskvy, s velkou pravděpodobností budete přistávat na letišti Moskva – Šeremeťjevo. Leží necelých 30 kilometrů na severozápad od centra Moskvy a podle počtu přepravených osob se řadí na špici řebříčku největších letišť Ruska (více než 45 milionů odbavených cestujících v roce 2018). Tři ze šesti terminálů obsluhují vnitrostátní lety, zbylá trojice je určena letům mezinárodním, směrujícím do celé Evropy, ale také do Číny. Z letiště Šeremetěvo se do centra Moskvy dostanete vlakem za zhruba 30 minut, o něco déle trvá doprava autobusem nebo autem.

Letenky Karlovy Vary – Moskva vás dopraví na letiště Moskva Vnukovo, které je od centra hlavního města Ruska vzdáleno zhruba 28 kilometrů na jihozápad. Jde o nejdéle sloužící moskevské letiště, jež je v provozu od dob druhé světové války. Dnes obsluhuje zejména území Ruska (včetně měst a letišť na Sibiři) a Evropy. V roce 2018 bylo na letišti Vnukovo odbaveno přes 20 milionů cestujících. Pro dopravu z letiště do Moskvy lze využít taxi službu nebo vlakovou a autobusovou dopravu. V plánu je rozšíření letiště Moskva – Vnukovo o stanici metra. Pokud se plán podaří realizovat do konce, stane se z Vnukova první letiště v Moskvě, které bude s centrem města spojovat linka metra.

Pětici moskevských mezinárodních letišť doplňují letiště Žukovskij, Bykovo a Moskva – Domodědovo, kam vás dostanou například nejlevnější letenky do Moskvy z Vídně. Dostat se do Moskvy letecky není problém také díky nabídkám letenek za nízké ceny. Kde a jak hledat levné letenky?

Tipy na levné letenky do Moskvy

Chcete vědět jak na levné letenky do Moskvy? Když máte ty správné informace, není to žádná věda. Důležité je především důkladné a brzké plánování. Výlet do hlavního města Ruska si proto plánujete s předstihem klidně i více než 3 měsíců. Díky tomu budete mít větší šanci pořídit nejlevnější letenky do Moskvy. Když vyhovující letenku najdete, ihned ji rezervujte a zaplaťte. Cena letenky po rezervaci totiž většinou nebývá garantována déle než 48 hodin.

Svou roli sehrává také konkrétní termín letu. Během svátků a letní sezony ceny letenek vesměs rostou. Zkuste se proto kouknout na nabídky letenek do Moskvy v jarních nebo podzimních termínech; může se vám to mnohonásobně vyplatit. Zaměřte svou pozornost na méně populární linky. Jaké to jsou? Jedná se o linky, kterých kapacitu není tak snadné naplnit. Jde o linky s odletem v sobotu, v úterý nebo ve středu a také o spojení s odletem pozdě v noci nebo brzy ráno. Vaše flexibilita a přizpůsobivost bude v tomto směru velkou výhodou.

Když budete hledat nejlevnější letenky do Moskvy, nekoukejte se jen jedním směrem. Někdy mohou být jednosměrné letenky mnohem dražší než zpáteční. To ale neplatí vždy a pro všechny aerolinie, zejména ne pro ty nízkonákladové. Každopádně si všechny možnosti pořádně prověřte.

Kde získat nejlevnější letenky?

Pokud nechcete při hledání akčních letenek trávit dlouhé hodiny, měli byste využít vyhledávače levných letenek eSky. Web eSky pracuje s databází více než 800 leteckých společností. Shromažďuje jejich nabídky nejlevnějších letenek a na základě požadavků zákazníků z nich dokáže vybrat ty absolutně nejvhodnější.

Během okamžiku se před vámi zobrazí přehledný seznam letenek do vámi zadané destinace, seřazený od aktuálně nejlevnějších letenek na trhu. Přehlednou nabídku se všemi potřebnými informacemi lze dále filtrovat podle počtu přestupů, času odletu, letiště nebo letecké společnosti. Po výběru konkrétního letu si k letence můžete přikoupit cestovní pojištění nebo balíček služeb, součástí kterého může být objednávka speciálního jídla, přikoupení doplňkového zavazadla nebo další služby. Samotná rezervace je pak otázkou vyplnění několika údajů. Hotovo, váš let do Moskvy je zajištěn!

Chcete si kromě levných letenek do Ruska zajistit také ubytování v Moskvě? Využijte službu Let+Hotel z nabídky eSky. Více než milion ubytovacích kapacit je vám plně k dispozici. Zvolte datum příletu a odletu a nechte si zobrazit nabídku hotelů v termínech, které vám vyhovují. Z cestování nemusíte mít strach, právě naopak. Využijte služeb eSky, vyhněte se stresům a zdlouhavému vybavování a těšte se na svou cestu a nová dobrodružství.

Akční letenky vždy po ruce

Chcete mít přehled o akčních nabídkách nejlevnějších letenek? Klikněte na sekci Akční letenky na webu eSky a projděte si nabídky letenek za nejnižší ceny. V sedm ráno nebo o půlnoci, jak je libo. Během chvilky si můžete zarezervovat letenky do Petrohradu, Madridu, Pekingu, New Yorku, Sydney, prostě kamkoliv. Také si můžete zdarma stáhnout mobilní aplikaci eSky, která vás prostřednictvím vašeho mobilního zařízení upozorní, jakmile se na trhu objeví levná letenka do vaší vysněné destinace.

Buďte otevřeni novým možnostem. Žijeme ve světě, kde je možné úplně všechno. Letenky do evropských metropolí za pár stovek? Maličkost. Vydejte se s eSky do světa, poznávejte nové země a kultury a ochutnávejte místní speciality. Tohle je život, který baví.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Moskvy?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Moskvy se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Moskvy, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Moskvy?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Moskvy zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Moskvě

Více o letišti

Oblíbené aerolinie na trase z do Moskvy

Chystáte se do Ruska? Ať už letíte do největší země světa za poznáním nebo pracovně, na eSky.cz najdete letenky do Moskvy, díky kterým se do této dvanáctimilionové metropole dostanete nejen rychle, ale i za skvělou cenu. Moskvu obsluhují 4 mezinárodní letiště: Domodědovo, Šeremetěvo, Vnukovo a Žukovskij. Levné letenky do Moskvy se dají pořídit na všechna letiště, proto si předem rozmyslete, z jakého z nich budete pokračovat dále v případě, že v Moskvě jen přestupujete. Pokud v Moskvě zůstáváte, žádné z letišť není špatnou volbou, protože všechna jsou dobře spojena s centrem, ať už vlakem nebo autobusem a poté metrem. Zarezervujte si letenky do Moskvy a poznejte obrovskou metropoli s nádhernou architekturou, kontroverzní minulostí i přítomností a jedinečnou kulturou!

Letový rozvrh: Moskva

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Moskvě

Najít ubytování v Moskvě