Menu

Vyhledat lety do Moskvy

Ukazát filtry

Moskva

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: ruština
  Časové pásmo: UTC +3
  Měna: Ruský rubl (RUB)

 • Lenin na věčné časy

  Po smrti vůdce Velké říjnové revoluce, Vladimíra Lenina, nová vláda vytvořila heslo „Lenin na věčné časy“. Nabalzamované tělo prvního vůdce sovětského svazu spočinulo v mauzoleu, které bylo postaveno na čestném místě na Rudém náměstí. Zde – nehledě na stížnosti obyvatel, poslední vůli samotného Lenina i uplývající čas, který na mumii zanechal své stopy – je tělo vůdce stále vystaveno pro veřejnost.

 • Město sedmi věží

  Jedním ze symbolů Moskvy je sedm charakteristických mrakodrapů, které byly postaveny v letech 1947-1953. Jedná se o stavby ve stylu socialistického realizmu a sídlí v nich například univerzita, ministerstvo zahraničních věcí nebo hotel. Tyto stavby se měly stát symbolem nové Moskvy. Podle plánu měla vzniknout i osmá podobná stavba – Palác sovětů, který měl být nejvyšší budovou na světě a kvůli kterému byl stržen pravoslavný kostel Christa Spasitele. Palác ale nikdy nevzniknul a v roce 2000 byl znovu otevřen nově postavený chrám.

 • Křižovatka kultur

  Dnes až 90 % obyvatel města tvoří Rusové, ale Moskva byla minimálně do poloviny 19. století městem, do kterého přicházeli obyvatelé všech národností z celého Ruského impéria. Dnes můžeme kromě Rusů v Moskvě potkat hlavně představitele kavkazských národů. Proto nás nepřekvapí oblíbené gruzínské nebo arménské restaurace a velká mešita v centru města.

Co si nesmíte nechat ujít v Moskvě?

Hlavní město Ruska patří mezi největší města na světě a je obrovské jak vzhledem k počtu obyvatel (až 13,6 miliónů lidí) tak i vzhledem k povrchu, který zaujímá. Pohyb po tomto městě zabere dost času, ale mnohé památky a zajímavá místa nám tuto nepříjemnost určitě vynahradí. Moskva se dynamicky rozvíjela poté, co se stala hlavním městem v roce 1918 (dříve byl hlavním městem Ruska Petrohrad). Během následujících dvou dekád se počet obyvatel města zčtyřnásobil!

Symbolem města a zároveň místo, které rozhodně stojí za návštěvu, je slavné Rudé náměstí s Kremlem a Mauzoleem Lenina. Tato poněkud podivná směsice staveb z carského období a vrcholu komunizmu zapůsobí na každého návštěvníka. Přístup do sídla nejvyššího vedení Ruské federace je omezen a můžeme zde navštívit jen části některých objektů, jako například kremelského Arzenálu.

Na co ještě nesmíme zapomenout? Samozřejmě na Arbat. Jedná se o nejelegantnější moskevskou ulici, na které bydleli Puškin i Okudžava, kde se odehrávala část děje románu Mistr a Markéta. Nelze vynechat ani slavnou Treťjakovskou galerii, kde je k vidění jedna z nejlepších sbírek ruského malířství, a projížďku metrem. Místní metro se proslavilo přepychovými stanicemi, některé z nich jsou osvětleny křišťálovými lustry a mají bohatě zdobené stropy. Budete se v nich cítit jako v paláci.

Užitečné informace o letištích v Moskvě

Více o letišti

Oblíbené aerolinie na trase z do Moskvy

Chystáte se do Ruska? Ať už letíte do největší země světa za poznáním nebo pracovně, na eSky.cz najdete letenky do Moskvy, díky kterým se do této dvanáctimilionové metropole dostanete nejen rychle, ale i za skvělou cenu. Moskvu obsluhují 4 mezinárodní letiště: Domodědovo, Šeremetěvo, Vnukovo a Žukovskij. Levné letenky do Moskvy se dají pořídit na všechna letiště, proto si předem rozmyslete, z jakého z nich budete pokračovat dále v případě, že v Moskvě jen přestupujete. Pokud v Moskvě zůstáváte, žádné z letišť není špatnou volbou, protože všechna jsou dobře spojena s centrem, ať už vlakem nebo autobusem a poté metrem. Zarezervujte si letenky do Moskvy a poznejte obrovskou metropoli s nádhernou architekturou, kontroverzní minulostí i přítomností a jedinečnou kulturou!

Letový rozvrh: Moskva

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Moskvě

Najít ubytování v Moskvě