Menu

Pegasus lety z Prahy do Dalamanu

Dalaman

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: turečtina
  Časové pásmo: UTC +3
  Měna: Nová turecká lira (TRY)

 • Nákupy v pozdějších hodinách

  Pobýváte v okolí jen několik dnů a přejete si strávit co nejvíce času na pláži, ale zároveň přivést svým nejbližším dárek z dovolené? Bez obav! V Dalamanu jsou obchody i stánky otevřeny do pozdních hodin. 

 • Ráj na zemi

  Máte chuť odpočívat ve skutečném ráji na zemi? Vydejte se do přírodní chráněné oblasti Modré laguny. Je zde nutné zaplatit za vstup, ale bílý písek a plavání v nezvykle čisté vodě stojí za to. 

 • Inspirujte se místními

  Když budete v Dalamanu, hledejte místa, kde se scházejí místní obyvatelé. Zde si budete moci prohlédnout, jak ženy tkají nebo pletou. Také se dozvíte, jak používat léčivé byliny. 

Co si nesmíte nechat ujít v Dalamanu?

Dalaman je malé městečko nacházející se ve stejnojmenném regionu, v provincii Muğla na jihozápadním pobřeží Turecka. Vešlo do povědomí na konci osmdesátých let, kdy zdejší letiště začalo spolupracovat s řadou leteckých společností. Dnes v Dalamanu přistávají letadla z více než sta míst na světě a místním letištěm projde více než čtyři miliony cestujících ročně. Většina z těchto turistů ihned po přistání směřuje do větších měst. V Dalamanu a okolí se ale vyplatí strávit alespoň jeden den.

Egejská riviéra, kde se Dalaman nachází, je velice malebná. Je tomu tak díky jejímu umístění mezi horami a mořem. Samotné městečko je příjemné a dýchá typickou středomořskou atmosférou. Vydejte se na výlet podél zdejšího pobřeží. Krásné pohledy na moře, kterými je riviéra proslulá, rozhodně stojí za prohlédnutí. Pobřežní pásmo je nepravidelné, díky čemuž je velice zajímavé. Vytváří mnohé klidné laguny a malé zálivy.

Navštivte některou z pláží, například Sarigerme se širokým písčitým pobřežím, a odpočívejte na ní celý den. Sarigerme se nachází 15 minut cesty autem z města. Po celodenním odpočinku na slunci se můžete vydat na večeři do některé z okolních hospůdek.

Okolí Dalamanu je jako stvořené pro milovníky vodních sportů. Najdete zde nabídku vyhlídkových plaveb na nedaleké ostrovy a také plavání a potápění na mořské dno. Pokud jste ještě potápění nevyzkoušeli, ale vždy vás to k němu táhlo, je to ideální místo pro uskutečnění svého snu. Porozhlédněte se po klubech, které nabízejí potápěčské kurzy. Dále se můžete vydat na let kluzákem z úbočí okolních hor a obdivovat okolí z ptačí perspektivy.

Kam zajít na jídlo? Na ryze tureckou večeři si zajděte do restaurace Akkaya Garden nacházející se na ulici Akkaya Mevki. Je to příjemné místo s atmosférou, kde vám bude určitě chutnat. Další místo s velice chutnou kuchyní je Shef Brasserie na adrese Ege Mah. Alp Sokak 3/B, kde podávají středomořskou kuchyni. 

Užitečné informace o letištích

Praha Dalaman

Oblíbené aerolinky na trase Praha - Dalaman