Menu

Online odbavení

Online odbavení

Online odbavení je odbavení, které se provádí přes internet. Je to alternativa k odbavení na letišti.

Pozor!
Pokud je možnost online odbavení dostupná, vyplatí se jí využít, protože odbavení na letišti může být u mnohých leteckých společností zpoplatněno.

Zákazníci eSky se odbavují snadněji

eSky umožňuje svým zákazníkům provádět odbavení online prostřednictvím svého portálu. Tuto činnost lze provést po obdržení letenky v termínu od 7 dnů do 6 hodin před plánovaným odletem - v případě letecké společnosti Ryanair od 4 dnů do 2 hodin před odletem, u Wizz Air od 30 dni do 3 hodin před odletem*.

Online odbavení nelze provést přímo na naší internetové stránce, ale všechny informace na téma odbavení posíláme cestujícímu na e-mail.

E-mailová zpráva obsahuje speciální odkaz, kterým uživatel přejde k odbavovacímu formuláři. Tento dokument je nutné vyplnit, tedy doplnit všechny požadované údaje o cestujících. Po odeslání formuláře cestující obdrží e-mail s potvrzením provedení odbavení a palubním lístkem v příloze.

Palubní lístek musíme vytisknout a vzít ho s sebou na letiště společně s dokladem totožnosti, který jsme použili při provádění odbavení. Pokud nebudeme mít palubní lístek u sebe, hrozí nám vysoká pokuta a v nejhorším případě i zamítnutí vstupu na palubu letadla.

Změna po odbavení

Po online odbavení umožňují letecké společnosti Ryanair, Wizz Air, Easy Jet změnu dne letu nebo příjmení cestujícího. Cena za tzv. otevření letenky je kol. 15 EUR/15 GBP za jednoho cestujícího. Po otevření letenky mohou cestující provádět změny podle podmínek letecké společnosti za dané poplatky. Existují omezení týkající se času, ve kterém lze tyto změny provádět.

Pozor!
Cestující, kteří cestují s registrovanými zavazadly, online odbavení nezbavuje povinnosti se dostavit ke standardnímu odbavení zavazadel na letišti.

 

* Od 15. srpna 2017 byly zavedeny změny u aerolinky Wizz Air. Pokud si cestující uhradil nepovinnou rezervaci daného sedadla během rezervace letenky, může online odbavení provést 30 dnů před plánovaným odletem. Pokud si místo nezarezervoval, pak 48 hodin před odletem. V případě zpátečních letů, pokud cestující nerezervoval místo, může se odbavit po zahájení odbavení na let do cílové destinace nejdříve 15 dnů před odletem.
Odbavení na letišti je zahájeno 2 hodiny před a končí 40 minut před odletem.


Pamatujte!

  • po provedení online odbavení již nelze údaje na letence měnit (s výjimkou leteckých společností Ryanair, Wizz Air, Easy Jet),
  • cestující musí mít s sebou na letišti výtisk palubních lístků,
  • palubní lístky mohou být vytištěny černobíle,
  • každý palubní lístek musí být vytištěn na odděleném listu, tak aby jedna strana listu nebyla potištěna,
  • cestující musí mít na letišti u sebe doklady totožnosti, které použili při online odbavení.


TOP 10 nejromantičtějších měst v Evropě TOP 10 nejkrásnějších hradů a zámků světa Jak sbalit příruční zavazadlo do letadla?

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Zaujal vás článek, ale potřebujete více informací?
Děkujeme za vaši pomoc

Váš názor nám pomůže vytvářet lepší a zajímavější články.

Temporarily we could not send your suggestions

Send again Try later