Menu

Vyhledat lety do Tel Avivu

Ukazát filtry

Tel Aviv

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: hebrejština, arabština
  Časové pásmo: UTC+3 (léto), UTC+2 (zima)
  Měna: Nový izraelský šekel (ILS)

 • Dobře navržené město

  V Tel Avivu se snad ani nemůžete ztratit. Pamatujte si, že ty nejdůležitější ulice „běží“ paralelně s mořem, respektive pobřežím. Na první jsou hotely, na druhé restaurace a na dalších zase nákupní centra a autobusové zastávky.

 • Jak na prohlídku zdarma

  Zjistěte si, kdy a kde začínají výlety po nejdůležitějších místech Tel Avivu. Za procházku s anglicky mluvícím průvodcem nemusíte zaplatit ani cent.

 • 5 kilometrů dlouhá promenáda

  Jestli chcete v Tel Avivu zažít krásný západ slunce, vydejte se na procházku po místní promenádě. Je dlouhá 5 kilometrů a vede podél pláže až do přístavu Jaffa. Během této procházky spatříte také nejvýznamnější městské atrakce.

Zaleťte si do Tel Avivu

Už jste byli v Izraeli? Pokud ne, využijte levných letenek do Tel Avivu a napravte to. A jestli ano, tak se sem vydejte znovu! Pokud jste milovníci nočního života, je právě Tel Aviv místem, které Vás okouzlí. Restaurace otevřené do pozdních nočních hodin, kluby s nejlepšími dýdžeji a párty končící až po východu slunce jsou zde na denním pořádku. Kromě toho si užijete procházky starobylou Jaffou nebo mezi charakteristickými bílými stavbami od architektů školy Bauhaus, které se dostaly až na seznam světového dědictví UNESCO. Díky letenkám do Tel Avivu ale můžete poznat i spirituální Jeruzalém, úžasné Mrtvé moře, Ejlat se širokými písečnými plážemi a mnoho dalších přírodních i kulturních unikátů. Poznejte tuto jedinečnou zemi na vlastní oči ještě letos!

Co vidět v Tel Avivu

V hlavním městě Izraele je rozhodně co objevovat. Staré město, neboli Jaffa, je jedním z nejstarších přístavů na světě. Konají se tu bleší trhy, jsou tu stovky restaurací a stánků s pouliučními dobrotami, trhy plné šťavnatého ovoce a oříškových dezertů. Na trzích nezapomeňte smlouvat!

Tel Aviv je sice velkoměstem, ale může se pochlubit i příjemnými plážemi. Koupat se tu dá od dubna do října a vyzkoušet můžete i vodní sporty. Některé hotely mají soukromé pláže, ale ty veřejné jsou také příjemné a bezpečné.

Na nákupy se vydejte do části Kikar HaMedina, kde najdete stylové lokální i mezinárodní butiky. Mezi další ulice, kde o možnosti nákupů zajímavých kousků není nouze, jsou Shekin, Nahalat Binyamin či Dizengoff. Nezapomeňte, že v sobotu je šabat a obchody bývají zavřené. Naprostá většina míst je otevřená od neděle do pátku.

Jak se dostat z letiště v Tel Avivu do centra

Letiště Ben Gurion se nachází 20 km od centra Tel Avivu a 53 km od Jeruzaléma. Jistě již při příletu si všimnete, že na letišti fungují přísnější bezpečnostní opatření, než na která jsme zvyklí z Evropy. Pamatujte na to i při odletu a buďte na místě 3 hodiny před odletem.

Doprava z letiště do centra Tel Avivu naštěstí není komplikovaná. Do centra pohodlně dojedete vlakem. Kupte si jízdenky předem na stránkách izraelských drah a ušetřete (přes internet jednosměrná jízdenka stojí 90 Kč, na místě 102 K)č. Vlaky nejezdí během šabatu (v pátek od 16:30 a celou sobotu).

Večer a během šabatu se do města dopravíte autobusem (linka 469), která jezdí z města Beerševa do centra Tel Avivu. Autobusy jezdí každou hodinu. V noci a během šabatu jsou k dispozici také o něco dražší kyvadlové minibusy nebo taxi. Cena taxíkem z letiště se pohybuje kolem 1000 Kč.

A jak to je s dopravou ve městě? Nejpoužívanějším dopravním prostředkem je zde autobus, který je levný a dostanete se s ním kamkoli. Nevýhodou mohou být zácpy ve špičce. Lístky můžete koupit v automatech na zastávkách nebo u řidiče. Pokud si na letišti pořídíte kartu Anonymous Rav-kav Card, budete mít jízdné o 20 % levnější.

Jak z letiště v Tel Avivu do Jeruzaléma

Jedete přímo do Jeruzaléma? Pak vám přijde vhod přímé vlakové spojení z letiště. Vlak je v Jeruzalémě za pouhých 24 minut. Jízdenka stojí 17 šekelů. Vlak odjíždí každou půl hodinu od 6:30 do 19:30. V pátek a v sobotu nejezdí.

Alternativou je autobusové spojení. Cesta linkou 485 trvá hodinu a stojí 16 šekelů. Poslední autobus v pátek jede v 17:00, další potom v sobotu ve 21:00. Jízdenku koupíte u řidiče.

Z letiště v Tel Avivu k Mrtvému moři je to cca 110 km. Přímo z letiště odjíždějí minibusy, u kterých je třeba si zamluvit cestu předem.

Kdy a kde koupit nejlevnější letenky

Jak najít ty nejlevnější letenky do Tel Avivu? Jednoduše! Na eSky najdete letenky do Tel Avivu za skvělé ceny, a to především od nízkonákladových společností. Pokud chcete najít lety za ty nejlepší ceny, nahlédněte do záložky „Akční letenky“. V té na vás čeká aktuální přehled nejvýhodnějších letenek do různých destinací, mezi kterými se často objevuje i Tel Aviv. Zadejte místo odletu, požadovaný termín a počet cestujících a podívejte se, kam poletíte příště.

Na víkendový city breaky nebo dovolenou za nevelké peníze máme více způsobů. Prozkoumejte naši záložku „Let + Hotel“. Zde si můžete během několika kliknutí vyhledat balíčky levných letenek v kombinaci s ubytováním v Tel Avivu i jiných atraktivních destinacích. Jaké jsou výhody rezervace letenky a hotelu pomocí vyhledávače na eSky.cz? Máme přístup k informacím o letech od více než 950 leteckých společností a k tomu 1.3 milionu hotelových pokojů a apartmánů na celém světě. Při rezervaci vám pomůžeme ušetřit až 30 % z ceny, kterou byste zaplatili při rezervacích na dvou různých portálech. U nás také všechno vyřídíte během několika kliknutí a za několik minut. Ušetříte tedy čas i peníze. A to se při cestování cení!

Ceny letenek ovlivňuje mnoho faktorů. Mezi ty nejdůležitější patří je oblíbenost trasy v daném termínu, s čímž se pojí i obsazenost letu ve chvíli nákupu letenky. Proto bývá těžší najít levné letenky do Tel Avivu v době letních prázdnin nebo na dny, které se pokrývají s našimi svátky nebo svátky v Izraeli. Co takhle letět před nebo po svátkách a mimo letní prázdniny - šance na koupi letenek do Izraele za skvělou cenu se mnohonásobně zvýší. Nazapomeňte také na to, že během července a srpna tu teploty stoupají až ke 45 stupňům a ubytovací zařízení jsou naplněna k prasknutí. Pokud jedete především za památkami, nebojte se jet v zimních měsících, kdy se teploty pohybují kolem 12 stupňů. Pokud se přece jen chcete ohřát, jaro a podzim jsou stále ideální.

Cena se odvíjí také od toho, ve kterých dnech chcete letět. Nejvíce cestovatelů létá na víkend (pátek odpoledne-neděle večer) nebo pracovně začátkem pracovního týdne. Pokud tedy můžete, naplánujte si cestu např. od úterka do soboty. Pravděpodobně získáte dostanete lepší cenu než ti, kteří letí klasicky na víkend. Ceny ubytování také bývají nižší uprostřed týdne.

Letenky z Prahy do Tel Avivu

V současnosti z Prahy do Tel Avivu létají společnosti ČSA, Smartwings a El Al. Protože mezi těmito městy nelétají nízkonákladovky, ceny se pohybují cca od 3000 Kč do 10 000 Kč za zpáteční letenku. Přímý let z Prahy do Tel Avivu trvá 3 hodiny a 45 minut.

Chcete ušetřit? Zkuste to s přestupem, například s Ukraine International Airlines (UIA), a zastavte se na pár hodin v Kyjevě. Cena může být nižší až o polovinu.

Za příjemnější cenu si do Tel Avivu zaletíte od našich sousedů. Z Krakova do Tel Avivu létá Ryanair, jehož ceny začínají na pohých 1200 Kč za zpáteční letenku. Z Katovic zase za podobnou cenu létá Wizz Air. Z Vídně můžete kromě dražších aerolinek letět Wizz Airem. Další alternativou je let do Ejlatu, kam lze letět s nízkonákladovkami z mnoha evropských měst.

Let do Tel Avivu: odbavení

Ať už směřuje váš let do Tel Avivu nebo kamkoli jinam, je třeba myslet na to, že se před cestou budete muset odbavit. Většina leteckých společností umožňuje odbavení online, a to max. 72 hodin a min. 15 minut před odletem. U některých (čti tradičních a dražších) aerolinek se stačí odbavit na letišti.

Pokud letíte pouze s příručním zavazadlem, odbavení online vám ušetří čas strávený ve frontě na letišti. Aerolinky obvykle zasílají e-mail s informací, že online check-in je už dostupný. U některých, zvláště u nízkonákladových leteckých společností je odbavení online přímo nutností. Odbavení na letišti vás jinak bude stát několik stokorun.

Příruční zavazadla, obvykle jedno maličké a jedno větší, jsou povolena u většiny leteckých společností. Některé nízkonákladovky větší příruční zavazadlo zpoplatnily, takže bez poplatku za zavazadla se dá letět jen na velmi krátký výlet.

Nezapomeňte na to, že ve vašem příručním zavazadle můžete převážet jen omezené množství tekutin. Povolená jsou balení o maximálním objemu 100 ml. Maximální počet takových lahviček je deset, přičemž se musí vejít do uzavíratelné plastové taštičky. Dobrým nápadem je tedy cestovat s „tuhou“ kosmetikou, jako jsou šampony a mýdla v kostce. Pozor si dávejte také na ostré předměty (nůžtičky, nože, pilníky, vidličky), které vám také kontrola na letišti nepovolí vnést do letadla. Přejeme vám klidný let do Tel Avivu!

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Tel Avivu?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Tel Avivu se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Tel Avivu, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Tel Avivu?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Tel Avivu zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Tel Avivu

Oblíbené aerolinie na trase z do Tel Avivu

Už jste byli v Izraeli? Využijte levných letenek do Tel Avivu a napravte to - nebo se sem vydejte znovu! Pokud jste milovníci nočního života, je právě Tel Aviv místem, které Vás okouzlí. Restaurace otevřené do pozdních nočních hodin, kluby s nejlepšími dýdžeji a párty končící až po východu slunce jsou zde na denním pořádku. Kromě toho si užijete procházky starobylou Jaffou nebo mezi charakteristickými bílými stavbami od architektů školy Bauhaus, které se dostaly až na seznam světového dědictví UNESCO. Díky letenkám do Tel Avivu ale můžete poznat i spirituální Jeruzalém, úžasné Mrtvé moře, Ejlat se širokými písečnými plážemi a mnoho dalších přírodních i kulturních unikátů. Poznejte tuto jedinečnou zemi na vlastní oči ještě letos!

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Tel Avivu

Najít ubytování v Tel Avivu