Menu

Těhotenství a letadlo: Třetí trimestr

Těhotenství a letadlo: Třetí trimestr

V posledním období těhotenství se musíte pečlivě vyhýbat všemu, co by mohlo vyvolat předčasný porod. Navíc, sedadla v letadle nepatří k těm nejpohodlnějším.

Těhotenství a letadlo: Třetí trimestr

Většina leteckých společností má ve svých všeobecných podmínkách informaci o tom, že na palubu letadla nemůže vstoupit žena po 34. týdnu těhotenství (každá letecká společnost stanoví svůj limit). Kromě předčasného porodu ženě hrozí také omdlévání spojené s problémy s krevním oběhem (příliš dlouhé sezení). Podrobné informace ohledně pravidel jednotlivých leteckých společností získáte v zákaznickém centru na čísle 801 420 303.

Pokud se rozhodnete letět, poproste lékaře o potvrzení, kde bude uvedeno, ve kterém jste měsíci. Díky tomu se na letišti vyhnete nepříjemným situacím. Některé letecké společnosti mají vlastní formuláře, které by měl lékař vyplnit.

Může se vám také hodit taška s nutnými věcmi do nemocnice – pro případ, kdyby došlo k předčasnému porodu.

Pozor!
Před plánovanou cestou se rozhodně vydejte k ošetřujícímu lékaři. On by měl nejlépe zhodnotit, zda cesta letadlem bude pro vás a vaše dítě bezpečná.

Zjistěte, jak se připravit na cestu letadlem v těhotenství

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Obsahuje tento článek informace, které jste hledali? Ano | Ne
Myslím, že tenhle článek:
Děkujeme za váš názor!