Menu

Standardy hotelových pokojů a jejich vybavení

Standardy hotelových pokojů a jejich vybavení

Vybavení pokojů je do velké míry dáno standardem daného hotelu, tedy jaký má počet hvězdiček.

Níže naleznete popis pokojů, se kterými se můžete setkat nejčastěji. Nezapomeňte, že počet hvězdiček je orientační a ne vždy musí obecné pravidlo odpovídat skutečnosti. Vybavení hotelu se může trochu odlišovat od níže popsaného podle státu nebo regionu. 

Standard

Standardním vybavením hotelového pokoje je: postel, noční stolek nebo polička u každého místa ke spaní, skříň nebo vestavěná šatna, pracovní stůl nebo konferenční stolek, zrcadlo, háčky k pověšení svrchního oděvu, postelová lampička. Navíc může být pokoj vybaven televizí, telefonem, rádiem atd.

K základnímu vybavení patří také koupelna – je vybavena podle hotelového standardu. V ní by neměly chybět ručníky a mýdlo pro každého hosta. V hotelech s vyšším standardem najdeme také fén, váhu a kosmetické sady. 

Rodinné pokoje

Rodinné pokoje (zkratka FAM) jsou většinou rozšířenou verzí standardního pokoje.

Pokoje tohoto typu mají vetší plochu. Vybavení se příliš neliší od výše uvedeného – může být ale přizpůsobeno pro více osob (např. větší skříň, více židlí, větší koupelna). 

Apartmány 

Apartmány (zkratka: APT) jsou pokoje se standardním vybavením, které mají navíc kuchyňský kout vybavený nádobím a příbory. V těchto pokojích si můžete samostatně připravit jídlo. V některých případech se mohou apartmány skládat až ze 2 samostatných místností (např. pro děti). 

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Obsahuje tento článek informace, které jste hledali? Ano | Ne
Myslím, že tenhle článek:
Děkujeme za váš názor!