Menu

Jak navštívit pilotní kabinu?

Jak navštívit pilotní kabinu?

Každý fanoušek letectví sní o návštěvě pilotní kabiny letadla. A teď není řeč jen o přirozeně zvědavých dětech. Také dospělí hledají způsob, jak si prohlédnout kokpit a promluvit s kapitánem.  

Návštěva v kokpitu letadla 

Takové dobrodružství je možné uskutečnit, ale je nutné mít na paměti několik pravidel. Především, z bezpečnostních důvodů, má během letu povolen vstup do pilotní kabiny pouze posádka. Nemá proto smysl žádat o tuto možnost během trvání letu.  

Navíc, pokud má letadlo opožděný start nebo přistání, nemusí mít posádka na takovou návštěvu čas.

Co lze dělat v pilotní kabině? Především zjistit, jak funguje letadlo. Trpělivý kapitán vysvětlí, k čemu slouží jednotlivé displeje, tlačítka a spínače. Někteří šťastlivci dokonce budou moci usednout za řídicí páku v kapitánské čepici. 

Jak navštívit kokpit

U většiny leteckých společností neexistují speciální procedury týkající se návštěvy pilotní kabiny. K takové návštěvě je v podstatě nutný pouze souhlas kapitána. Nejvhodnější je se již během letu zeptat letušky, zda kapitán bude souhlasit s návštěvou po přistání.

Můžeme také vyzkoušet štěstí během vycházení z letadla – pravděpodobně budou dveře do pilotní kabiny otevřeny a setkáme se s piloty. 

Návštěva dětí v pilotní kabině 

Malé děti mají úkol značně usnadněn. Posádky většiny leteckých společností jsou ochotné vyhovět přáním nejmladších cestujících. Proto, pokud neexistují žádné jiné důvody (zpoždění, únava posádky, nutnost opustit kabinu), je velice pravděpodobné, že dítě se do pilotní kabiny podívá.

Některé letecké společnosti (např. Wizz Air) nabízejí dětem letecké pasy. Během každého letu dítě obdrží razítko, které potvrzuje cestu. Poté, co sesbírá daný počet razítek, může dítě za odměnu navštívit pilotní kabinu. 

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Obsahuje tento článek informace, které jste hledali? Ano | Ne
Myslím, že tenhle článek:
Děkujeme za váš názor!