Menu

Jak překonat strach z létání?

Jak překonat strach z létání?

Stres spojený s cestováním letadlem se ve většině případů projevuje několik týdnů před plánovaným letem. Jak se můžeme zbavit nepříjemného strachu?

1. Zjistěte více

Seznamte se s procesem odbavení cestujících a zavazadel, bezpečnostní kontrolou a všemi dodatečnými informacemi týkajícími se vašeho letu. Zjistěte, proč jsou turbulence přirozeným jevem. Pokud pochopíme detaily, budeme si moci představit celou cestu a nedopustit, aby nepředvídané situace vyvolaly další, nežádoucí stres. Čím více víme, tím méně se bojíme!

2. Zajistěte si komfort

Před odletem se dobře vyspěte a oblékněte si pohodlné oblečení, které nebude omezovat váš pohyb. Dopřejte svému tělu před cestou dostatek vody, hodně pijte i během cesty, ale vyhněte se nápojům obsahujícím kofein (káva a silný čaj) a alkoholu. Před odletem snězte lehkou svačinu.

3. Přijeďte na letiště včas

Přijeďte na letiště ještě dříve, než to doporučují letecké společnosti. Projděte se po letišti – díky tomu si zvyknete na tamní atmosféru.

4. Nejlépe s doprovodem

Jestliže existuje taková možnost, cestujte s přáteli nebo členy rodiny. Napětí lze lépe uvolnit během rozhovoru s někým blízkým.

5. Čas na odpočinek!

Během letu se pokuste uvolnit. Vezměte si na palubu svou oblíbenou knihu, poslouchejte relaxační hudbu. Tradiční letecké společnosti většinou cestujícím nabízejí možnost sledovat film nebo poslouchat hudbu. Pokud se chystáte na dovolenou, udělejte si na sedadle pohodlí a myslete na to, jak příjemně strávíte nadcházející dny.

Rada
Pokud je strach pro vás velkou zátěží, je vhodné obrátit se na lékaře. Může vám předepsat uklidňující prostředky, které vám umožní vyhnout se cestovní horečce a zmírnit stres během letu.


Co si můžete vzít do letadla? TOP 10 nejkrásnějších hradů a zámků světa TOP 10 nejromantičtějších měst v Evropě

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Zaujal vás článek, ale potřebujete více informací?
Děkujeme za vaši pomoc

Váš názor nám pomůže vytvářet lepší a zajímavější články.

Temporarily we could not send your suggestions

Send again Try later