Menu

Jak překonat strach z létání?

Jak překonat strach z létání?

Stres spojený s cestováním letadlem se ve většině případů projevuje několik týdnů před plánovaným letem. Jak se můžeme zbavit nepříjemného strachu?

1. Zjistěte více

Seznamte se s procesem odbavení cestujících a zavazadel, bezpečnostní kontrolou a všemi dodatečnými informacemi týkajícími se vašeho letu. Zjistěte, proč jsou turbulence přirozeným jevem. Pokud pochopíte detaily, budete si moci představit celou cestu a nedopustit, aby nepředvídané situace vyvolaly další, nežádoucí stres. Čím více víte, tím méně se bojíte!

2. Zajistěte si komfort

Před odletem se dobře vyspěte a oblékněte si pohodlné oblečení, které nebude omezovat váš pohyb. Dopřejte svému tělu před cestou dostatek vody, hodně pijte i během cesty, ale vyhněte se alkoholu a nápojům obsahujícím kofein (káva a silný čaj). Před odletem snězte lehkou svačinu.

3. Přijeďte na letiště včas

Přijeďte na letiště ještě dříve, než to doporučují letecké společnosti. Projděte se po letišti – pomůže vám to zvyknout si na tamní atmosféru.

4. Nejlépe s doprovodem

Jestliže existuje taková možnost, cestujte s přáteli nebo členy rodiny. Napětí lze lépe uvolnit během rozhovoru s někým blízkým.

5. Čas na odpočinek!

Během letu se pokuste uvolnit. Vezměte si na palubu svou oblíbenou knihu, poslouchejte relaxační hudbu. Tradiční letecké společnosti většinou cestujícím nabízejí možnost sledovat film nebo poslouchat hudbu. Pokud se chystáte na dovolenou, udělejte si na sedadle pohodlí a myslete na to, jak příjemně strávíte nadcházející dny.

Rada
Pokud je strach pro vás velkou zátěží, je vhodné obrátit se na lékaře. Může vám předepsat uklidňující prostředky, které vám umožní vyhnout se cestovní horečce a zmírnit stres během letu.

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Obsahuje tento článek informace, které jste hledali? Ano | Ne
Myslím, že tenhle článek:
Děkujeme za váš názor!