Menu

Mohu s horečkou letět letadlem?

Mohu s horečkou letět letadlem?

Letět letadlem během nemoci není nic příjemného. Občas ale bohužel nemáme jinou možnost – nachladit se můžeme i den před návratem z dovolené. Co máme v této situaci dělat?

Mohu letět letadlem s horečkou?

Nejdůležitější je zjistit, co zvýšenou teplotu těla způsobilo. Pokud se jedná o virovou infekci a cestující by mohl nakazit další cestující, měl by plánovaný let odložit. Zcela určitě pak musíme odložit let, pokud nevíme, co je příčinou horečky.

Pokud je horečka způsobená nachlazením nebo je spojena se zánětem, můžeme po dohodě s lékařem nastoupit do letadla.

Pozor!

Pokud je během kontroly na letišti rozhodnuto, že zdravotní stav cestujícího může ohrožovat jiné cestující, mají zaměstnanci letiště právo poslat cestujícího na lékařskou prohlídku. V krajních případech, podle země a příznaků, nemocný může být převezen do nemocnice a umístěn do karantény.

Horečka u dítěte a let letadlem

Stejně jako v případě dospělých může i cestování s nemocným dítětem ohrožovat zdraví ostatních cestujících. Navíc je nebezpečné i pro dítě samotné, protože vzhledem ke snížené obranyschopnosti těla je ve větší míře ohroženo škodlivým působením virů a bakterií, o které v letadle plném lidí není nouze.

Odložte let letadlem

Pokud z důvodu nemoci musíte odložit termín odletu, kontaktujte Zákaznické call-centrum.  

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Obsahuje tento článek informace, které jste hledali? Ano | Ne
Myslím, že tenhle článek:
Děkujeme za váš názor!