Menu

Nepříjemné pocity během létání

Nepříjemné pocity během létání

Cestování letadlem je pro některé z nás nepříjemné. Obtíže spojené s nemocí z pohybu zesiluje stres. Ve většině případů se však jedná pouze o několik hodin, kdy se necítíme dobře. A ty si pak vynahradíme během odpočinku.

Aby nás let zatěžoval co nejméně, je důležité řídit se několika pravidly.

Jezte lehce stravitelná jídla
Před vstupem na palubu letadla si dopřejte lehce stravitelné jídlo. Tento den neexperimentujte s novými jídly, snězte to, co znáte a co vám chutná.

Nepijte sycené nápoje
Vyhýbejte se syceným nápojům. Můžete po nich pocítit nevolnost. Pijte minerální vodu bez bublinek – vzduch na palubě letadla je suchý, proto můžete potřebovat vody více než obvykle (na palubu si můžete vzít pouze vodu zakoupenou na letišti po odbavení).

Žvýkejte a zívejte
Z důvodu tlakových změn se může projevit bolest uší. Nejlépe ji předejdeme, pokud budeme žvýkat, polykat nebo… zívat.

Pohodlně se oblečte
Čeká vás několik hodin sezení v značně omezeném prostoru.

Zajistěte si zábavu
Připravte si audiobook, na který jste si během všedních dnů nenašli čas. Pokud netrpíte nemocí z pohybu, vezměte si noviny nebo knihu.

Pohybujte se
Během letu se snažte pohybovat. Po určité době provádějte jednoduchá cvičení – kroucení hlavou, zápěstím a kotníky. Pokud je to možné, projděte se mezi sedadly. Pozor! Nedávejte nohu přes koleno. Výška může způsobit rychlejší změny krevního tlaku (hrozí mravenčení končetin).

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Obsahuje tento článek informace, které jste hledali? Ano | Ne
Myslím, že tenhle článek:
Děkujeme za váš názor!