Menu

Dětské menu v letadle

Dětské menu v letadle

Mnohé letecké společnosti nabízejí menu pro cestující se zvláštními potřebami. Můžeme si proto objednat zdravé a chutné jídlo bez lepku, laktózy, masa, pro alergiky, pro diabetiky atd. Nechybí ani jídla pro nejmladší cestující. Většina leteckých společností nabízí speciální dětské menu.

Stejně jako v případě jiných služeb, je nutné speciální služby objednat co nejdříve, nejlépe během rezervace letenky. Možný doplatek za podání jídla záleží na letové trase, třídě a letecké společnosti, se kterou cestujeme.

Seznamte se informacemi o nabízeném menu u jednotlivých leteckých společností – podle seznamu nebo zvolte tu, která vás zajímá: airberlin, Aer Lingus, Air France, Alitalia, Austrian, British Airways, Brussels Airlines, Cathay Pacific, Delta Airlines, El Al, Emirates, Etihad, Finnair, Jet2.com, LOT, Lufthansa, Qatar Airways, Singapore Airlines, TAP, Tunisair, Turkish Airlines.

Airberlin

Během dálkových tras jsou na přání cestujících dětem podávána dětská jídla. Službu musíme objednat během rezervace letenky nebo později, maximálně však 48 hod před odletem. Jídla jsou určená dětem od 2 let.

Aer Lingus

Menu určené nejmladším cestujícím můžeme objednat během rezervace letenky nebo do 24 hodin před odletem. Dětská jídla jsou na rezervaci označena zkratkou CHML. Na palubě je doporučeno informovat obsluhu, že jsme si objednali speciální menu.

Air France

Během dálkových tras je dětem mladším 8 let podáváno speciální menu připravené pro nejmladší cestující. Podobné menu pro děti do 11 let lze objednat během rezervace letenky.

Dítě vždy dostává jídlo jako první, před doprovodem.

Alitalia

Pro děti od 2 do 12 let můžeme objednat speciální jídlo připravené z potravin, které mají děti rády. Služba není dostupná na vnitrostátních letových trasách.

Austrian

Na letových trasách delších než 3,5 hodiny jsou bez příplatků podávána těstovinová jídla nebo řízky. Menu lze objednat během rezervace letenky nebo do 24 hodin před odletem. Pokrmy pro děti mladší 2 let nemusí být objednány předem, jsou dostupné na palubě do vyčerpání zásob.

Během letů na evropských trasách jsou dostupná jídla z jídelního lístku. Jídla pro děti stojí 15 EUR. Jídlo musíme objednat nejpozději 36 hodin před odletem.

British Airways

Menu pro nejmladší cestující ve věku od 2 do 12 let je nabízeno na dálkových trasách a některých kratších trasách. Jídlo musíme objednat do 24 hodin před plánovaným startem. Jídla mohou obsahovat vepřové nebo hovězí maso.

Brussels Airlines

Nejmladší cestující dostávají speciální menu Kidbul s nápojem na bázi ovocného džusu. Jídla jsou v barevných krabičkách se zábavným obrázkem krokodýla. Dětské jídlo musíme rezervovat alespoň 24 hodin před odletem.

Cathay Pacific

Letecká společnost nabízí dvě jídla pro děti. Pro nejmladší cestující je Baby Meal (kód na rezervaci BBML) – obsahuje jídlo z masa nebo zeleniny, zákusek a džus. Pro starší je určeno Child Meal (kód CHML). Jsou zde podávána jídla ze sezónních surovin bez těch, které by děti mohly vdechnout. Ryby a maso, které je dětem podáváno, je zbaveno kostí. Dětské menu musíme objednat 24 hodin před pravidelným odletem.

Delta Airlines

Pro nemluvňata jsou většinou připraveny lahvičky s jídly z ovoce, zeleniny, masa a zákusek, mléko nebo džus. Dětem od 2 do 12 let bude nabídnuto dětské menu, jehož základ tvoří zdravé potraviny.

EL AL

Během rezervace letenky si můžeme vybrat jídlo vhodné pro dítě. Služba je dostupná v každé třídě a nevztahují se na ni dodatečné poplatky.

Na výběr je jídlo z masa – řízek, brambory, bramborové chipsy, humus, zelenina s olejem a čokoládový dezert. Druhou možností je mléčné jídlo – gofry, jogurtové mléko, tvaroh, čokoládové máslo.

Pro děti lze také objednat košer jídlo.

Emirates

Menu určené nejmladším cestujícím můžeme objednat během rezervace letenky nebo do 24 hodin před odletem.

Pro nemluvňata jsou v nabídce jídla Baby Meal (kód BBML na rezervaci) – jedná se o jídla v lahvičkách vlastní značky. Je ale doporučováno vzít si s sebou na palubu také jídlo, na které je dítě zvyklé. Obsluha může přihřát mléko nebo jídlo pro dítě.

Pro starší děti od 2 do 12 let je zde připraveno Child Meal (kód na rezervaci CHML). Toto jídlo obsahuje jednu nebo více z následujících složek: kuře, ryba, hranolky, těstoviny, čokoláda, křupky, krekry, mléko, mléčné výrobky, ovocné šťávy.

Dostupná jsou také vegetariánská jídla pro děti.

Etihad

Letecká společnost nabízí jídlo pro děti do 12 let a nemluvňata.

Pro nemluvňata jsou připravená jídla ve skleničkách. Je ale doporučováno vzít si s sebou na palubu jídlo, které dítě zná a má rádo. Obsluha může přihřát mléko nebo jídlo pro dítě.

Starší děti dostanou hamburger, pizzu, rybí prsty, kuřecí nuggety nebo hranolky.

Jídlo pro nemluvňata je na letence označeno zkratkou BBML, pro starší děti – CHML.

Finnair

Na mezikontinentálních letových trasách v ekonomické nebo business třídě je nabízeno speciální menu pro děti od 2 do 5 let. Jídlo musíme objednat nejpozději 24 hodin před plánovaným odletem letadla.

Dětské jídlo je připraveno ze zdravých, lehce stravitelných a známých potravin.

Jet2.com

Do 48 hodin před odletem lze objednat speciální jídlo pro děti.

Na výběr jsou tři možnosti. První je snídaně, která je dostupná celý den – grilované klobásky, grilovaná slanina, omleta, bramborové placičky a fazole. Druhou možností jsou kuřecí kousky v trojobalu s mini bramborovo-cibulovými placičkami s fazolemi v rajčatové omáčce. Třetím jídlem na výběr jsou zapečené těstoviny se sýrem a květákem s mladou mrkvičkou a hráškem.

Každé jídlo je podáváno s přílohou, zákuskem a nápojem.

LOT

Na dálkových trasách lze objednat jídlo pro dítě místo obvyklého jídla. V nabídce jsou dvě možnosti – Baby Meal pro nejmladší obsahující jídlo z masa a sladký dezert ve skleničce. Starší cestující obdrží Child Meal – jídlo obsahující studený předkrm, teplé jídlo, dezert a ovoce.

Na dálkových letových trasách a evropských trasách můžeme objednat menu s hračkou.

Lufthansa

Na všech dálkových trasách a většině evropských tras leze objednat menu pro děti místo jídla pro dospělé bez dodatečného přípatku. Objednávku můžeme provést již během rezervace letenky nebo později, do 24 hodin před pravidelným odletem.

Pro děti jsou připravena také dietní jídla – bez laktózy, bezlepková atd. Celkem 17 druhů. Na palubě jsou také k dostání jídla pro nemluvňata a malé děti – přesnídávky, mini párky, polívčičky – ty nemusíte objednávat předem.

Qatar Airways

Menu určené dětem můžeme objednat během rezervace letenek nebo nejpozději do 72 hodin před plánovaným odletem.

Nemluvňatům jsou podávána jídla v lahvičkách podle jejich věku.

Starší děti dostanou jídlo ideální pro výživové nároky nejmladších cestujících.

Můžeme si také objednat ovocné jídlo, které obsahuje pouze ovoce a dietní jídla (například bezlepková).

Singapore Airlines

Letecké společnosti nabízejí čtyři typy jídel pro nejmladší cestující.

Baby Meal (kód BBML na rezervaci) je sada třech skleniček s jídly – hlavním, zeleninou a dezertem.

Post-Weaning Meal (kód PWMLM) je jídlem určeným dětem od 1 do 2 let – obsahující jídla, která se lehce přežvykují a polykají.

Child Meal for Infant (kód CHMLI) jedná se o jídlo vyžadující jemné kousání, je podáváno s jemnou omáčkou, určeno dětem do 2 let.

Child Meal (kód CHML) je menu určené dětem od 2 do 7 let. Výrobky vyžadují kousání a jídlo vypadá pro děti atraktivně.

TAP

Speciální menu pro děti musíme objednat co nejdříve, nejlépe v okamžiku rezervace letenky. Jídla pro nejmladší jsou dostupná na dálkových a některých středně dálkových trasách. Jídla Baby Meal jsou určena pro děti mladší 2 let, zase Child Meal pro děti mladší 11 let včetně.

Tunisair

Speciální jídlo pro dítě musíme objednat během rezervace letenky.

Turkish Airlines

Speciální jídlo pro nemluvňata (BBML) nebo pro děti (CHML) můžeme objednat již během rezervace letenek nebo nejpozději do 24 hodin před odletem.


Online odbavení TOP 10 nejzajímavějších národních parků na světě Co si můžete vzít do letadla?

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Zaujal vás článek, ale potřebujete více informací?
Děkujeme za vaši pomoc

Váš názor nám pomůže vytvářet lepší a zajímavější články.

Temporarily we could not send your suggestions

Send again Try later