Menu

Dětské menu v letadle

Dětské menu v letadle

Mnohé letecké společnosti nabízejí menu pro cestující se zvláštními potřebami. Můžeme si proto objednat zdravé a chutné jídlo bez lepku, laktózy, masa, pro alergiky, pro diabetiky atd. Nechybí ani jídla pro nejmladší cestující. Většina leteckých společností nabízí speciální dětské menu.

Stejně jako v případě jiných služeb, je nutné speciální služby objednat co nejdříve, nejlépe během rezervace letenky. Možný doplatek za podání jídla záleží na letové trase, třídě a letecké společnosti, se kterou cestujeme.

Seznamte se informacemi o nabízeném menu u jednotlivých leteckých společností (podle seznamu) nebo zvolte tu, která vás zajímá: airberlinAer LingusAir FranceAlitaliaAustrianBritish AirwaysBrussels AirlinesCathay PacificDelta AirlinesEl AlEmiratesEtihadFinnairJet2.comLOTLufthansaQatar AirwaysSingapore AirlinesTAPTunisairTurkish Airlines.

Airberlin

Během dálkových tras jsou na přání cestujících dětem podávána dětská jídla. Službu musíme objednat během rezervace letenky nebo později, maximálně však 48 hod před odletem. Jídla jsou určená dětem od 2 let.

Aer Lingus

Menu určené nejmladším cestujícím můžeme objednat během rezervace letenky nebo do 24 hodin před odletem. Dětská jídla jsou na rezervaci označena zkratkou CHML. Na palubě je doporučeno informovat obsluhu, že jsme si objednali speciální menu.

Air France

Během dálkových tras je dětem mladším 8 let podáváno speciální menu připravené pro nejmladší cestující. Podobné menu pro děti do 11 let lze objednat během rezervace letenky.

Dítě vždy dostává jídlo jako první, před doprovodem.

Alitalia

Pro děti od 2 do 12 let můžeme objednat speciální jídlo připravené z potravin, které mají děti rády. Služba není dostupná na vnitrostátních letových trasách.

Austrian

Na letových trasách delších než 3,5 hodiny jsou bez příplatků podávána těstovinová jídla nebo řízky. Menu lze objednat během rezervace letenky nebo do 24 hodin před odletem. Pokrmy pro děti mladší 2 let nemusí být objednány předem, jsou dostupné na palubě do vyčerpání zásob.

Během letů na evropských trasách jsou dostupná jídla z jídelního lístku. Jídla pro děti stojí 15 EUR. Jídlo musíme objednat nejpozději 36 hodin před odletem.

British Airways

Menu pro nejmladší cestující ve věku od 2 do 12 let je nabízeno na dálkových trasách a některých kratších trasách. Jídlo musíme objednat do 24 hodin před plánovaným startem. Jídla mohou obsahovat vepřové nebo hovězí maso.

Brussels Airlines

Nejmladší cestující dostávají speciální menu Kidbul s nápojem na bázi ovocného džusu. Jídla jsou v barevných krabičkách se zábavným obrázkem krokodýla. Dětské jídlo musíme rezervovat alespoň 24 hodin před odletem.

Cathay Pacific

Letecká společnost nabízí dvě jídla pro děti. Pro nejmladší cestující je Baby Meal (kód na rezervaci BBML) – obsahuje jídlo z masa nebo zeleniny, zákusek a džus. Pro starší je určeno Child Meal (kód CHML). Jsou zde podávána jídla ze sezónních surovin bez těch, které by děti mohly vdechnout. Ryby a maso, které je dětem podáváno, je zbaveno kostí. Dětské menu musíme objednat 24 hodin před pravidelným odletem.

Delta Airlines

Pro nemluvňata jsou většinou připraveny lahvičky s jídly z ovoce, zeleniny, masa a zákusek, mléko nebo džus. Dětem od 2 do 12 let bude nabídnuto dětské menu, jehož základ tvoří zdravé potraviny.

EL AL

Během rezervace letenky si můžeme vybrat jídlo vhodné pro dítě. Služba je dostupná v každé třídě a nevztahují se na ni dodatečné poplatky.

Na výběr je jídlo z masa – řízek, brambory, bramborové chipsy, humus, zelenina a čokoládový dezert. Druhou možností je mléčné jídlo – gofry, jogurtové mléko, tvaroh, čokoládové máslo.

Pro děti lze také objednat košer jídlo.

Emirates

Menu určené nejmladším cestujícím můžeme objednat během rezervace letenky nebo do 24 hodin před odletem.

Pro nemluvňata jsou v nabídce jídla Baby Meal (kód BBML na rezervaci) – jedná se o jídla v lahvičkách vlastní značky. Je ale doporučováno vzít si s sebou na palubu také jídlo, na které je dítě zvyklé. Obsluha může přihřát mléko nebo jídlo pro dítě.

Pro starší děti od 2 do 12 let je zde připraveno Child Meal (kód na rezervaci CHML). Toto jídlo obsahuje jednu nebo více z následujících složek: kuře, ryba, hranolky, těstoviny, čokoláda, křupky, krekry, mléko, mléčné výrobky, ovocné šťávy.

Dostupná jsou také vegetariánská jídla pro děti.

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Obsahuje tento článek informace, které jste hledali? Ano | Ne
Myslím, že tenhle článek:
Děkujeme za váš názor!