Menu

Letenka pro dítě a nemluvně

Letenka pro dítě a nemluvně

Pro rezervaci letenky pro nemluvně nebo dítě můžete vyžít vyhledávač umístěný na stránce eSky. Při výběru počtu cestujících je nutné vybrat danou kategorii cestujícího:

  • dospělí: od 18 let
  • mládež: od 12 do 18 let
  • děti: od 2 do 12 let
  • nemluvňata: od 2 let

Pozor!
Výběr věku a také uvedení data narození je pro každého cestujícího během procesu rezervace letenky povinné. Nemluvňata a děti nemohou cestovat na letenku rezervovanou pro dospělého člověka.

Dítě mladší 2 let může cestovat na kolenou rodiče (0-20% ceny běžné letenky, omezení zavazadlových limitů) nebo v autosedačce na samostatném sedadle (50-100% ceny běžné letenky, zavazadlový limit jako u dospělého nebo mírně zmenšený).

Podívejte se také: [Zavazadla, kočárky a dětské sedačky v letadle]


Cesty, během kterých dítě ukončí 2 roky

Jestliže během plánované cesty dítě překročí věkovou hranici, podle které letecké společnosti řadí cestující do jednotlivých kategorií, musíme podle toho provést také rezervaci, abychom předešli případným nejasnostem a problémům. Podle toho s jakým druhem letecké společnosti cestujeme, je několik způsobů na správné provedení rezervace.

Tradiční letecké společnosti

První způsob spočívá v koupi dvou letenek zvlášť – tam a zpět. V případě první bude dítě využívat slevy pro nemluvňata (obvykle 90%). V případě druhé letenky již pouze slevy pro děti (obvykle 33%).

Není to ovšem nejvýhodnější řešení, protože dítě musí sdílet jednu rezervaci s opatrovníkem – dospělým cestujícím. Protože u tradičních leteckých společností jednosměrná letenka stojí skoro tolik co obousměrná, zakoupení dvou takových letenek pro dítě a opatrovníka zvyšuje náklady, bez ohledu na to, že při cestě tam dítě využívalo velkou slevu.

Druhým způsobem je zakoupit jeden obousměrný lístek bez slevy pro nemluvně. V tomto případě zarezervujeme letenku tak, že hned vybereme jako kategorii cestujícího Dítě místo Nemluvně ve vyhledávači letenek.

Toto řešení je nejvýhodnější. Sice nevyužijeme slev pro nemluvně na prvním úseku letu, ale protože obousměrná letenka je většinou u tradičních leteckých společností levnější než dvě jednosměrné letenky, je konečný výsledek výhodný pro cestujícího.

Nízkonákladové letecké společnosti

V tomto případě musíme zakoupit dvě samostatné letenky tam a zpět. V prvním případě ve vyhledávači zadáme možnost Nemluvně, ve druhém případě Dítě.

Pozor!
Pokud chcete koupit letenku pro dítě, které před návratem ukončí 2 roky, kontaktujte zákaznické centrum na čísle 801 420 303.

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Obsahuje tento článek informace, které jste hledali? Ano | Ne
Myslím, že tenhle článek:
Děkujeme za váš názor!