Menu

Jídlo pro dítě v letadle: Jak ho převážet?

Jídlo pro dítě v letadle: Jak ho převážet?

V příručním zavazadle můžete převážet jídlo pro sebe i své děti. Omezena je pouze velikost příručního zavazadla, které můžete s sebou vzít na palubu. Na mléko pro dítě se vztahují jiná pravidla.

Jídlo pro dítě v letadle 

Podstatné je, aby byly potraviny dobře zabalené a daly se jíst po menších částech. Nejlépe se hodí oblíbené svačinky dítěte jako např. malé obložené chlebíčky. Mladší děti také potěší cucací bonbony nebo lízátka. Ty také pomohou dítěti jednodušeji snést tlakové změny v kabině letadla před startem a během přistávání. Vyhněte se čokoládě, marmeládě a jiným potravinám, kterými se může dítě zašpinit. Ušetříte si potíže s čištěním oblečení i sedadel. 

Mléko pro děti v letadle 

Předpisy spojené s přepravou kapalin se nevztahují na potraviny pro kojence. Během odbavení je nutné nahlásit ke kontrole všechny kapaliny určené kojenci po dobu trvání cesty. Obvykle musí rodič nebo doprovod ochutnat nápoj. Ve většině letadel nízkonákladových i klasických leteckých společností jsou mikrovlnné trouby, proto můžete poprosit obsluhu, aby vám ohřála mléko, až dítě dostane hlad.

Naopak, pro sebe a starší dítě můžete koupit vodu nebo šťávu na cestu v odletové hale poté, co přejdete bezpečnostní kontrolou. 

Nezapomeňte!

Některé státy zabraňují dovážet vybrané typy potravin např.: ovoce, zeleninu, uzeniny nebo sýry. 

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Obsahuje tento článek informace, které jste hledali? Ano | Ne
Myslím, že tenhle článek:
Děkujeme za váš názor!