Menu

Jak připravit dítě na let letadlem?

Jak připravit dítě na let letadlem?

Připravit dítě na první let letadlem je velkou výzvou pro každého rodiče. Hodně záleží také na věku dítěte. Důležité je, abyste si o cestě letadlem povídali s co největším předstihem. 

Jak připravit dítě na let letadlem?

Dobrý nápad je ukázat dítěti různé formy dopravy – nejen jízdu autem. Jestli normálně necestujete městskou hromadnou dopravou, vezměte vaše dítě na projížďku autobusem, tramvají nebo vlakem. Umožněte se mu seznámit s pravidly cestování veřejnou dopravou. Pro dítě je také neméně důležité zvyknout si na přítomnost mnoha cizích lidí.

Můžete také uspořádat rodinný výlet na letiště, aby si dítě prohlédlo budovu terminálu a na vlastní oči uvidělo start letadla. Pokuste se u dítěte vyvolat zájem o létání. Staršímu dítěti ukažte, jak funguje letový radar.

Povyprávějte dítěti o tom, jak probíhá celý let. Vysvětlete mu také, co je to odbavení, co dělají piloti, jak vypadá vnitřek letadla a kde se nachází prostor pro zavazadla. Ukažte si na mapě, kudy vede trasa vašeho letu. 

Na letišti a v autě

Nedovolte se dítěti nudit. Můžete ho vzít na vyhlídkovou plošinu, aby obdivovalo startující a přistávající letouny. Je vhodné také připravit různé hry a aktivity na dobu trvání cesty. Zjistěte, čím můžete zabavit dítě během letu


TOP 10 nejchutnějších jídel evropské kuchyně Jak sbalit příruční zavazadlo do letadla? TOP 10 nejzajímavějších národních parků na světě

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Zaujal vás článek, ale potřebujete více informací?
Děkujeme za vaši pomoc

Váš názor nám pomůže vytvářet lepší a zajímavější články.

Temporarily we could not send your suggestions

Send again Try later