Menu

Co s věcmi, které jsme ztratili nebo nechali v hotelu?

Co s věcmi, které jsme ztratili nebo nechali v hotelu?

Podle předpisů je hotel povinen uschovat nalezené věci po dobu jednoho roku od okamžiku, kdy informuje o nalezené věci jejího majitele, nebo po dobu dvou let, pokud se nepodařilo majitele určit. Informace o délce úschovy by se měla nacházet v hotelovém řádu nebo brožurce o hotelových službách.  

Co dělat, pokud něco ztratíme?

V případě ztráty nebo ponechání věci v hotelu, musíme o této skutečnosti neprodleně informovat hotelovou recepci. Pokud se ztracený předmět najde ještě během pobytu hosta v hotelu, je obsluha hotelu povinná předmět ihned majiteli předat.

V případě, že host již opustil hotel a zjistil, že tam nechal nějaký předmět, musí okamžitě informovat recepci. Obsluha hotelu, pokud se předmět podaří najít, mu pravděpodobně nabídne odeslání této věci na určenou adresu. Při ohlášení ztráty je nutné co nejpřesněji popsat vzhled dané věci, uvést její rozměry, tvar a jiné důležité informace, které umožní věc identifikovat.

Až zaměstnanci recepce danou věc najdou, budou telefonicky kontaktovat hosta a sdělí mu, že se ztracený předmět našel. Host poté uvede adresu, na kterou má být jeho majetek odeslán.  

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Obsahuje tento článek informace, které jste hledali? Ano | Ne
Myslím, že tenhle článek:
Děkujeme za váš názor!