Menu

Místa vedle sebe v letadle

Místa vedle sebe v letadle

Snad každému cestujícímu, který rezervoval letenky pro několik osob, záleží, aby byla sedadla vedle sebe. Co udělat, abychom měli zajištěna sedadla u sebe? 

Místa vedle sebe u nízkonákladových společností 

U leteckých společností Ryanair, Wizz Air a EasyJet jsou místa přidělována náhodně během odbavení. V tomto případě, pokud chtějí cestující sedět vedle sebe, musí počítat s tím, že o to budou muset požádat ostatní cestující.  

U nízkonákladových leteckých společností je výběr konkrétního místa za příplatek.  

Místa vedle sebe u tradičních aerolinek 

U většiny tradičních leteckých společností lze pro každého cestujícího během odbavení vybrat dané místo na palubě letadla. Stále více aerolinek ale za tuto službu účtuje poplatek. U leteckých společností LOT, Lufthansa, Austrian Airlines, KLM si můžete zdarma vybrat své místo pouze během online odbavení 24 hodin před odletem.

Existuje ale i jiná praxe – aerolinky Air France a KLM v nejnižších cestovních tarifech přidělují cestujícím místa náhodně během odbavení, bez možnosti změny sedadel. 

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Obsahuje tento článek informace, které jste hledali? Ano | Ne
Myslím, že tenhle článek:
Děkujeme za váš názor!