Menu

Rezervační třídy v letadle

Rezervační třídy v letadle

Nízkonákladové letecké společnosti

Některé nízkonákladové letecké společnosti zavádějí rezervační třídy. Nevztahují se na místa (cestující cestují v jedné kabině), ale na doplňkové služby započítané v ceně letu.

Tradiční letecké společnosti

Zde jsou obvykle dostupné tři hlavní rezervační třídy:

  • ekonomická třída
  • byznys třída
  • první třída

V některých leteckých společnostech existují mezitřídy, např. flexibilní ekonomická třída.

Ekonomická třída

Je to základní a nejlevnější rezervační třída v letadlech tradičních leteckých společností.

Pohodlí

Navzdory nízké ceně mohou cestující počítat s pohodlným letem: nastavitelná sedadla zajišťující pohodlí a zdravou polohu těla (nastavitelné podhlavníky, opěradla a opěrky nohou).

Jídlo

V ekonomické třídě je podáváno jídlo zdarma*. Servírování je přizpůsobeno času, době a délce letu (lehká snídaně, svačina a/nebo plný oběd). Cestující mohou také využít širokou nabídku nápojů. Kromě toho dostávají dodatečná příslušenství, která zpříjemňují let – vlhčené ubrousky, špunty do uší atd.

*některé letecké společnosti na vybraných trasách nebo v nejlevnější rezervační třídě nepodávají jídlo. V takovém případě jídlo můžeme dokoupit.

Výhody
Na delších trasách letecké společnosti nabízejí audiovizuální program, v rámci kterého cestující mohou využít filmovou, hudební a multimediální nabídku.

Byznys třída

Když je důležitá flexibilita termínu, pohodlí a možnost optimálního využití času, byznys třída přestavuje nejlepší řešení.

Pohodlí

Byznys třída, kterou nabízí většina tradičních leteckých společností, to jsou pohodlné cestovní kabiny, ergonomická, nastavitelná sedadla s tenkými opěradly a větší prostor než v ekonomické třídě.

Jídlo
V byznys třídě je nabízena celá řada jídel, která jsou často podávána na značkovém porcelánu.

Výhody
Cestující s byznys třídou mají k dispozici větší zavazadlový prostor. Mají také přístup do speciálních prostor na odletových, tranzitních a cílových letištích. K dispozici jsou bary a kavárny, které cestující mohou využívat k práci nebo relaxaci. Příletová letiště jsou vybavená sprchami, díky kterým se cestující mohou po cestě osvěžit.

Pokud je cestující členem partnerského programu, výběrem byznys třídy se mu na účet připisují dodatečné letecké míle a prémie. 

Nabídka byznys třídy se u jednotlivých přepravců liší, ale vždy je spojena s vysokým komfortem a nejlepší úrovní služeb.

První třída

Nejlepší dostupná třída v letadlech, poskytující úplné soukromí a nejvyšší úroveň služeb a také exkluzivní podmínky.

Pohodlí
V této třídě jsou nabízena nejpohodlnější sedadla, vyrobená při užití nejnovějších technologii a nejkvalitnějších materiálů, která je možné změnit v pohodlné postele, ustlané příjemným ložním prádlem.

Jídlo
Nabídku jídel a pití sestavují nejlepší šéfkuchaři z celého světa. Jídlo se podává na přání a ne ve stejnou dobu jako v případě ekonomické třídy.

Výhody
Na letišti se cestující první třídy mohou těšit na pohodlí soukromých prostor, barů a restaurací. Cestující mohou využít možnost brzké snídaně, aby nemuseli přerušovat svůj spánek. Cestující první třídy mají také přístup ke speciálnímu rychlému odbavovacímu prostoru.

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Obsahuje tento článek informace, které jste hledali? Ano | Ne
Myslím, že tenhle článek:
Děkujeme za váš názor!