Menu

Lyže a letadlo: Jak přepravit lyžařské vybavení?

Lyže a letadlo: Jak přepravit lyžařské vybavení?

Většina leteckých společností umožňuje přepravu lyží a snowboardů v zavazadlovém prostoru. Toto vybavení se přepravuje jako sportovní zavazadlo – vztahují se na něj jiná pravidla týkající se hmotnosti a rozměrů než na klasická registrovaná zavazadla.

Každá letecká společnost stanoví vlastní pravidla a ceny za dopravu lyžařského vybavení. Letecké společnosti stále častěji nabízejí zajímavé akční nabídky na dopravu sportovního vybavení. Zpravidla se za jeden kus sportovního zavazadla považují lyže nebo snowboard společně s hůlkami, botami a helmou.

Pokud se chcete ujistit, že vaše sportovní vybavení poletí s vámi bez dalších příplatků na letišti, co nejrychleji zavolejte našemu konzultantovi, který vám potvrdí pravidla týkající se přepravy sportovního vybavení na dané trase a v den vašeho letu. 

Lufthansa

Sportovní vybavení je možné vzít do letadla v rámci daného limitu na zavazadla, kromě letů do USA, Mexika a Střední Ameriky. Na ostatních trasách, pokud se sportovní vybavení nevejde do přípustného limitu, činí poplatek několik desítek (může jít i o stovky) euro. Závisí také na délce a směru letu.

Wizz Air

Lyžařské a snowboardové vybavení musí cestující zabalit do vaků. Cena za dopravu jednoho kusu sportovního vybavení je 30 eur na každé trase při předchozí rezervaci. Poplatek na letišti za tuto službu je 60 eur. 

Ryanair

K rezervaci letenky si může každý cestující dokoupit přepravu sportovního vybavení s hmotností maximálně 20 kg. 

Swiss Air

Přeprava sportovního vybavení je zdarma, pokud počet kusů zavazadel a jejich hmotnost nepřekračuje přípustný limit v daném tarifu. Poplatky za sportovní zavazadla se pohybují na úrovni několika desítek až stovek eur, v závislosti na druhu sportovního vybavení a směru a délce letové trasy.

Air Berlin

Sportovní vybavení můžete přepravit v rámci registrovaných zavazadel, pokud nepřekročí limit počtu kusů a hmotnosti pro daný tarif. V jiném případě můžete dokoupit další sportovní zavazadlo. 

LOT

V každé rezervační třídě platí jiný limit pro přepravu zavazadel zdarma. Pokud sportovní vybavení splňuje limity na počet kusů a hmotnost, může překročit přípustné rozměry. Pro ostatní zavazadla v rámci mezinárodních letů platí cena několika desítek eur za sadu pro jednu osobu. 

 

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Obsahuje tento článek informace, které jste hledali? Ano | Ne
Myslím, že tenhle článek:
Děkujeme za váš názor!