Menu

Lyže a letadlo: Jak přepravit lyžařské vybavení?

Lyže a letadlo: Jak přepravit lyžařské vybavení?

Většina leteckých společností umožňuje přepravu lyží a snowboardů v zavazadlovém prostoru. Toto vybavení se přepravuje jako sportovní zavazadlo – vztahují se na něj jiná pravidla týkající se hmotnosti a rozměrů než na klasická registrovaná zavazadla.

Každá letecká společnost stanoví vlastní pravidla a ceny za dopravu lyžařského vybavení. Stále častěji letecké společnosti nabízejí zajímavé akční nabídky na dopravu sportovního vybavení. Zpravidla se za jeden kus sportovního zavazadla považují lyže nebo snowboard společně s hůlkami, botami a helmou.

Pokud se chcete ujistit, že vaše sportovní vybavení poletí s vámi bez dalších příplatků na letišti, co nejrychleji zavolejte našemu konzultantovi, který vám potvrdí pravidla týkající se přepravy sportovního vybavení na dané trase, v den vašeho letu. 

Lufthansa

Sportovní vybavení je možné vzít do letadla v rámci daného limitu na zavazadla, kromě letů do USA, Mexika a Střední Ameriky. Na ostatních trasách, pokud se sportovní vybavení nevejde do přípustného limitu, činí poplatek 50 euro na evropských a 100 euro na mezikontinentálních letech. 

Wizz Air

Lyžařské a snowboardové vybavení musí cestující zabalit do vaků. Cena za dopravu jednoho kusu sportovního vybavení je 30 eur na každé trase při předchozí rezervaci. Poplatek na letišti za tuto službu je 60 eur. 

Ryanair

K rezervaci letenky si může každý cestující dokoupit do dvou kusů registrovaných zavazadel o hmotnosti 15 nebo 20 kg. 

Swiss Air

Přeprava sportovního vybavení je zdarma, pokud počet kusů zavazadel a jeho hmotnost nepřekračuje přípustný limit v daném tarifu. Sportovní zavazadla navíc na evropských trasách stojí 50 eur, na mezikontinentálních trasách – 100 eur. 

Air Berlin

Sportovní vybavení můžete přepravit v rámci registrovaných zavazadel, pokud nepřekročí limit počtu kusů a hmotnosti pro daný tarif. V jiném případě můžete dokoupit další sportovní zavazadlo. 

LOT

V každé rezervační třídě platí jiný limit pro přepravu zavazadel zdarma. Pokud sportovní vybavení splňuje limity na počet kusů a hmotnost, může překročit přípustné rozměry. Pro ostatní zavazadla je cena na mezinárodních letech kol. 45 eur za sadu pro jednu osobu. 


Jak sbalit příruční zavazadlo do letadla? TOP 10 míst, kde tuhne krev v žilách TOP 10 nejzajímavějších národních parků na světě

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Zaujal vás článek, ale potřebujete více informací?
Děkujeme za vaši pomoc

Váš názor nám pomůže vytvářet lepší a zajímavější články.

Temporarily we could not send your suggestions

Send again Try later