Menu

Roamingové ceny: Kolik zaplatíme za volání a další služby v zahraničí?

Roamingové ceny: Kolik zaplatíme za volání a další služby v zahraničí?

V červnu 2017 byly zrušeny platby za roaming v zemích Evropské unie. Ačkoli přijetí tohoto zákona nám udělalo radost a zdálo se, že s poplatky za volání, textové zprávy a používaní dat v zahraničí je konec, není tomu tak. V novém zákoně je několik výjimek, čehož operátoři samozřejmě využívají.

V jakých případech a kolik platíme za roaming v zemích Evropské unie?

Přestože podle nového evropského zákona nemáme nikde v EU platit za mobilní služby více než v zemi, kde žijeme (a využíváme služeb místního operátora), existují výjimky a klienti některých poskytovatelů musí počítat s určitými poplatky za využívání služeb v zahraničí.

Koho se týkají poplatky za roaming v EU?

Naštěstí, většiny klientů se žádné poplatky netýkají. Někteří operátoři zavedli poplatky, které jsou účtovány v případě, že v období posledních 30 dní zákazník užíval služby více v zahraničí než ve své zemi. Znovu doporučujeme se před odjezdem do zahraničí seznámit s podmínkami tarifu a ujistit se, zda a za co přesně budeme muset během cesty doplácet.

Kolik stojí roaming v zemích mimo EU?

Výše popsané skutečnosti se týkají volání, posílání sms zpráv a využívání internetu v Evropské unii. V zemích mimo Evropskou unii je ale situace jiná. Poplatky budou každopádně vyšší a tím spíše je třeba si dohledat všechny potřebné informace a ceníky a doptat se u vašeho operátora.

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Obsahuje tento článek informace, které jste hledali? Ano | Ne
Myslím, že tenhle článek:
Děkujeme za váš názor!