Menu

Dovolená na Madeiře v roce 2021 – co byste měli vědět?

Dovolená na Madeiře v roce 2021 – co byste měli vědět?

Madeira se během pandemie koronaviru stala přímo rájem pro evropské světoběžníky, kterým se už stýskalo po dobrodružství a nových cestovatelských zážitcích. Není se čemu divit. Přestože je pro nás exotická, leží v administrativním území Evropské unie. Jak se na ni lze dostat? Jaké doklady a dokumenty si vzít s sebou? Jaké je tam počasí? Jaká jsou současná epidemiologická omezení? Co si sbalit na výlet? Máme pro vás celou řadu užitečných informací, abyste si mohli v klidu vychutnat dokonalou dovolenou na Ostrově věčného jara.

Prázdniny v roce 2021 – let na Madeiru

Na Madeiru se lze nejpohodlněji dostat letecky. Letiště ve Funchalu, hlavním městě ostrova, během pandemie denně přijímá turisty přibližně z 10 pravidelných letů z Lisabonu, Berlína, Frankfurtu a Paříže. Cestující z Česka mají možnost letět na Madeiru s přestupem na jednom z těchto letišť nebo si zvolit charterový let. V prvním případě let trvá přibližně 9 – 11 hodin a zpáteční letenka během prázdninového období stojí nejméně 7000 Kč. 

Dovolená na Madeiře – nezbytné dokumenty a doklady

Madeira je součástí Portugalska, které je členem Evropské unie a nachází se v schengenském prostoru, takže cestující z této oblasti musí předložit pouze platný průkaz totožnosti. Před odletem na tento ostrov se proto nemusíte obávat, že si s sebou zapomenete vzít cestovní pas nebo turistické vízum.

Madeira 2021 – omezení covid-19

Po příletu na Madeiru musíte podstoupit měření tělesné teploty. Každý dospělý cestující také musí na letišti předložit: potvrzení o negativním výsledku testu RT-PCR na přítomnost viru covid-19 (provedeném nejdéle 72 hodin před odletem), osvědčení o očkování proti covid-19 (po období aktivace vakcíny) nebo lékařské potvrzení o prodělání onemocnění covid-19 (ne starší než 90 dní od data příletu). Cestující z Česka, kteří před odletem neprovedli test, neprodělali onemocnění covid-19 a nebyli očkováni, budou na letišti ve Funchalu testováni zdarma, odkud pojedou do svého ubytovacího zařízení a v izolaci budou muset na výsledek počkat přibližně 12 hodin. Osoby, které budou mít pozitivní výsledek testu, budou buď umístěné na 14 dní do karantény, nebo se budou muset vrátit do země svého trvalého bydliště. Každá osoba starší 12 let se také musí zaregistrovat na internetové stránce madeirasafe.com v době od 48 do 12 hodin před nástupem do letadla letícího na Madeiru. Takto získaný QR kód je potřeba ihned po příletu předložit na letišti ve Funchalu.

Prázdniny na Madeiře – pojištění a zdravotní péče

Vzhledem k tomu, že se Madeira nachází v administrativním území Evropské unie, mnoho cestujících cestuje na dovolenou jen s evropským průkazem zdravotního pojištění EHIC. Tento druh pojištění však kryje pouze náklady na základní a hrazené zdravotní ošetření na Madeiře. Vyplatí se ho proto doplnit o individuální cestovní pojištění, které stojí několik desítek korun. V případě nehody vám zaručí nejen zdravotní péči, ale také pokryje náklady na záchrannou akci nebo dopravu do země trvalého bydliště. Na jakou částku bude nejlepší se pojistit, pokud se rozhodnete letět Madeiru? V Portugalsku je doporučená částka zaručeného pojištění nejméně 30 000 EUR. Doporučujeme zvolit vyšší sumu, pokud plánujeme sportovat nebo se chcete na ostrově věnovat extrémním aktivitám, např. horolezectví. Takové cestovní pojištění lze zakoupit na internetové stránce eSky. 

Prázdniny na Madeiře v roce 2021 – pronájem auta

Během rezervace letu na Madeiru doporučujeme vypůjčit auto. Ostrov nabízí mnoho atrakcí, které bude obtížné navštívit prostřednictvím městské hromadné dopravy. Není to nemožné, ale rozhodně se to váže s většími komplikacemi a zdlouhavější cestou. Nenechte se odradit názory o klikatých silnicích a obtížnějších trasách – na Madeiře mohou bez obav jezdit i méně zkušení řidiči. Kde si lze pronajmout auto? Hned několik stanovišť najdete na letišti ve městě Funchal. Nejvýhodnější si však bude pronajmout auto společně s letenkou na Madeiru, např. na stránce eSky, a vozidlo si vyzvednout na místě v určený čas. Malá auta si lze pronajmout již od 560 Kč za den.

Madeira – dovolená 2021 v rytmu festivalů

Madeira je proslulá svými četnými celoročními festivaly a veletrhy. Při plánování dovolené na Ostrově věčného jara se proto vyplatí si ověřit data nejdůležitějších místních akcí. Letní sezonu otevírají mimo jiné hudební představení za doprovodu zábavné pyrotechniky ve městě Funchal v rámci festivalu Festival do Atlântica, středověký festival Mercado Quinhentista ve městě Machico nebo festivaly tří svatých Festa dos Santos Populares. Skvělá zábava čeká na turisty i v červenci během banánového svátku Festa da Banana nebo týdne moře Semana do Mar v Porto Moniz. Na přelomu srpna a září turisty potěší i festival vína a v září se zas mohou těšit na festival Columbus na ostrově Porto Santo nedaleko Madeiry.

Madeira – počasí o prázdninách v roce 2021

Madeira je proslulá svým teplým počasím a mírným klimatem bez nesnesitelného horka. Po celý rok zde panuje příjemné jarní počasí, jemuž vděčí i za svůj název – Ostrov věčného jara. Během prázdninového období od června do září zde převládá teplota v rozmezí 20 až 25 °C a vnímatelná teplota během slunečních dní může být o několik stupňů vyšší. Při balení na Madeiru proto doporučujeme sáhnout i po hřejivém pulovru a bundě, protože v horách při silném větru a zvýšené oblačnosti vás plavky a tenká trička zkrátka neochrání. Nejteplejšími měsíci na ostrově jsou srpen a září s průměrnou teplotou 26 °C.

Článek vznikl ve spolupráci s Madeira Promotion Bureau.

SAS

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Obsahuje tento článek informace, které jste hledali? Ano | Ne
Myslím, že tenhle článek:
Děkujeme za váš názor!